Вікові етапи розвитку дітей за періодами

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Вікові етапи розвитку дітей за періодами

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Перший рік життя в психологічній літературі названо періодом новонародженості. Він знаменує собою початок періоду немовляти і, як вважають вчені, головною особливістю його є відсутність поведінки дітей у власному змісті цього слова. Народившись дитина фізично відділяється від матері і потрапляє в зовсім нові умови (холод, повітря, освітлення, зміна їжі тощо). Пристосування до оточуючого світу здійснюється спочатку за допомогою безумовних рефлексів, а потім умовних, які з’являються наприкінці 1-го місяця життя (положення при годуванні, на час, на колір молока, лікарських напоїв і т.п.) Высокого качества мото-экипировка здесь. Интернет магазин smotra-moto-shop.

Перший рік життя згідно досліджень Н.М. Аскаріної, М.М. Щелокова, Г.М. Ляміної, Л.К. Печори, найбільш відповідальний і складний період розвитку дитини. Це період найбільш інтенсивного фізичного і психологічного розвитку. В той же час діти 1-ого року життя безпомічні та вразливі. Саме в цей період особлива увага приділяється охороні здоров’я дітей, піклуванню про правильну організацію їх життя, створенню умов для формування емоційно-позитивного стану малюків, розвитку їх рухливої діяльності і мови. Джерелом виникнення позитивних емоцій є спілкування з дорослим, що й обумовлює основний вид діяльності дітей 1-ого року життя – спілкування з дорослими.

Відповідно до темпів розвитку та особливостей кожного вікового періоду в науково-методичній літературі визначають 4 етапи: від народження до 3 місяців, від 3 місяців до 6 місяців, від 6 місяців до 9 місяців, від 9 місяців до 1 року. Психологи підкреслюють, що кожний етап веде до певних новоутворень, на основі яких в кожному наступному періоді створюються відповідні системи педагогічних впливів. Це можливо лише при відсутності явища «госпіталізму» і науково-обґрунтованій системі впливу.

На думку вчених і практиків саме діти першого року життя потребують індивідуального обслуговування та навчання, що передбачає комплектування груп дитячого закладу малюками різних за віком, оскільки вони в даному випадку будуть жити за різними режимами. В найбільш відповідальні моменти (їжа, гігієнічні процедури, ігри, заняття) частина дітей буде спати, що дозволить помічнику вихователя і вихователю більш уваги приділяти індивідуальному спілкуванню з кожною дитиною

У першій групі раннього віку діти знаходяться до 1-ого року – 1 року 2 місяців, тобто моменту, коли вони починають впевнено ходити. Затримка дітей старше цього віку в1й групі може призвести до відставання у їх розвитку. Умовно вони поділені на підгрупи, кожна з яких має свій режим, певні організаційні умови. Приміщення включає: фільтр, приймальну, групову кімнату, спальню (краще теплу веранду), туалет, сумісно з ванною. Кожне з цих приміщень відповідає правилам оформлення, має своє обладнання, свої зони.

У науково-методичній літературі (на основі досліджень Н.М. Аскаріної та М.М. Щелонова) визначають такі особливості розвитку дітей 1-ого року життя:

відносно низька опірність;

міцний взаємозв’язок між фізичним і нервово-психічним розвитком;

залежність розвитку дитини від дій і пливу дорослих.

Ці особливості зумовлюють виконання дорослими таких. Завдань:

Забезпечення повноцінного здоров’я та фізичного розвитку дитини.

Забезпечення своєчасного нервово-психічного розвитку (сприйняття, позитивних емоцій, рухів, дій з предметами, підготовчих етапів мови).

Підтримка позитивного емоційного стану, настрою, активності в процесі спілкування з дорослими.

Формування відповідного ритму життя за допомогою науково-відрегульованого та індивідуального режиму.

Формування позитивного ставлення до годування, сну, гігієнічного догляду.

Формування доброзичливих взаємовідносин з дорослими.

Виховання позитивних і запобігання розвитку негативних навичок.

Перші три місяці дитина, як правило виховується в родині. Після трьох місяців, за бажанням батьків, дитина може виховуватися в дошкільному закладі. Не зважаючи на те, що у сучасних умовах більшість дітей знаходяться вдома до 1-2х років, персонал дошкільного закладу повинен мати все необхідне для нормального розвитку дитини, постійно підвищувати свої професійні знання, добре володіти організацією адаптаційного періоду, а також здійснювати допомогу сім’ям малюків, які не відвідують дитячий заклад (консультації, патронаж, школи матері тощо).

Вихователі і батьки повинні знати особливості розвитку дітей і завдання, які необхідно вирішувати на кожному етапі.

Від народження до трьох місяців.

Дитина в цей період майже весь час спить, для неї ще не існує дня та ночі, рухи хаотичні, малюк ще не підіймає та не утримує головку, а в короткі періоди неспання часто кричить, буває неспокійним.

Завдання в цей період:

привчати жити за режимом;

привчати засинати без укачування;

розвивати зір, слух, рухи дитини;

формувати позитивний емоційний стан;

запобігати виникненню поганих звичок.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Музика - засіб активізації розумових здібностей
Сприйняття музики тісно пов'язане з розумовими процесами, тобто вимагає уваги, спостережливості, кмітливості. Діти прислухаються до звучання, порівнюють подібні й різні звуки знайомляться з їх виразн ...

Система управління знаннями
Третій рівень ієрархії інформаційної системи – система управління знаннями орієнтована на розвиток наукової діяльності ВНЗ. Ця система має забезпечити генерацію нових знань. ЇЇ основне спрямування на ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net