Вікові етапи розвитку дітей за періодами

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Вікові етапи розвитку дітей за періодами

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Перший рік життя в психологічній літературі названо періодом новонародженості. Він знаменує собою початок періоду немовляти і, як вважають вчені, головною особливістю його є відсутність поведінки дітей у власному змісті цього слова. Народившись дитина фізично відділяється від матері і потрапляє в зовсім нові умови (холод, повітря, освітлення, зміна їжі тощо). Пристосування до оточуючого світу здійснюється спочатку за допомогою безумовних рефлексів, а потім умовних, які з’являються наприкінці 1-го місяця життя (положення при годуванні, на час, на колір молока, лікарських напоїв і т.п.) Высокого качества мото-экипировка здесь. Интернет магазин smotra-moto-shop.

Перший рік життя згідно досліджень Н.М. Аскаріної, М.М. Щелокова, Г.М. Ляміної, Л.К. Печори, найбільш відповідальний і складний період розвитку дитини. Це період найбільш інтенсивного фізичного і психологічного розвитку. В той же час діти 1-ого року життя безпомічні та вразливі. Саме в цей період особлива увага приділяється охороні здоров’я дітей, піклуванню про правильну організацію їх життя, створенню умов для формування емоційно-позитивного стану малюків, розвитку їх рухливої діяльності і мови. Джерелом виникнення позитивних емоцій є спілкування з дорослим, що й обумовлює основний вид діяльності дітей 1-ого року життя – спілкування з дорослими.

Відповідно до темпів розвитку та особливостей кожного вікового періоду в науково-методичній літературі визначають 4 етапи: від народження до 3 місяців, від 3 місяців до 6 місяців, від 6 місяців до 9 місяців, від 9 місяців до 1 року. Психологи підкреслюють, що кожний етап веде до певних новоутворень, на основі яких в кожному наступному періоді створюються відповідні системи педагогічних впливів. Це можливо лише при відсутності явища «госпіталізму» і науково-обґрунтованій системі впливу.

На думку вчених і практиків саме діти першого року життя потребують індивідуального обслуговування та навчання, що передбачає комплектування груп дитячого закладу малюками різних за віком, оскільки вони в даному випадку будуть жити за різними режимами. В найбільш відповідальні моменти (їжа, гігієнічні процедури, ігри, заняття) частина дітей буде спати, що дозволить помічнику вихователя і вихователю більш уваги приділяти індивідуальному спілкуванню з кожною дитиною

У першій групі раннього віку діти знаходяться до 1-ого року – 1 року 2 місяців, тобто моменту, коли вони починають впевнено ходити. Затримка дітей старше цього віку в1й групі може призвести до відставання у їх розвитку. Умовно вони поділені на підгрупи, кожна з яких має свій режим, певні організаційні умови. Приміщення включає: фільтр, приймальну, групову кімнату, спальню (краще теплу веранду), туалет, сумісно з ванною. Кожне з цих приміщень відповідає правилам оформлення, має своє обладнання, свої зони.

У науково-методичній літературі (на основі досліджень Н.М. Аскаріної та М.М. Щелонова) визначають такі особливості розвитку дітей 1-ого року життя:

відносно низька опірність;

міцний взаємозв’язок між фізичним і нервово-психічним розвитком;

залежність розвитку дитини від дій і пливу дорослих.

Ці особливості зумовлюють виконання дорослими таких. Завдань:

Забезпечення повноцінного здоров’я та фізичного розвитку дитини.

Забезпечення своєчасного нервово-психічного розвитку (сприйняття, позитивних емоцій, рухів, дій з предметами, підготовчих етапів мови).

Підтримка позитивного емоційного стану, настрою, активності в процесі спілкування з дорослими.

Формування відповідного ритму життя за допомогою науково-відрегульованого та індивідуального режиму.

Формування позитивного ставлення до годування, сну, гігієнічного догляду.

Формування доброзичливих взаємовідносин з дорослими.

Виховання позитивних і запобігання розвитку негативних навичок.

Перші три місяці дитина, як правило виховується в родині. Після трьох місяців, за бажанням батьків, дитина може виховуватися в дошкільному закладі. Не зважаючи на те, що у сучасних умовах більшість дітей знаходяться вдома до 1-2х років, персонал дошкільного закладу повинен мати все необхідне для нормального розвитку дитини, постійно підвищувати свої професійні знання, добре володіти організацією адаптаційного періоду, а також здійснювати допомогу сім’ям малюків, які не відвідують дитячий заклад (консультації, патронаж, школи матері тощо).

Вихователі і батьки повинні знати особливості розвитку дітей і завдання, які необхідно вирішувати на кожному етапі.

Від народження до трьох місяців.

Дитина в цей період майже весь час спить, для неї ще не існує дня та ночі, рухи хаотичні, малюк ще не підіймає та не утримує головку, а в короткі періоди неспання часто кричить, буває неспокійним.

Завдання в цей період:

привчати жити за режимом;

привчати засинати без укачування;

розвивати зір, слух, рухи дитини;

формувати позитивний емоційний стан;

запобігати виникненню поганих звичок.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Виховання культури поведiнки учнів
Цілеспрямована, систематична робота з виховання навичок і звичок культурного поведінки починається з приходом дітей у школу. Саме в початкових класах закладаються основи акуратності й охайності, увіч ...

Методи навчання
Методи навчання дають відповідь на запитання «Як навчати?»Метод у перекладі з грецької означає шлях, спосіб. Методом навчання називають систему послідовних взаємозв'язаних дій викладача і студентів, ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net