Вікові етапи розвитку дітей за періодами

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Вікові етапи розвитку дітей за періодами

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Від шести до дев’яти місяців

В цей період у дитини з’являється багато нових рухів, які їй подобається виконувати: розкачування, вставання на ноги, хода вздовж бар’єру. Малюки вже вміють їсти з ложки, охайно та з апетитом вживати різну їжу. З п’яти-шести місяців різко зростає зацікавленість дитини оточуючим, діти уважно спостерігають усе, що знаходиться в полі їх зору. Малюк цього віку починає розрізняти імена оточуючих дорослих та дітей, розуміє окремі слова, ускладнюються маніпулятивні ігри. Деякі іграшки та предмети він починає використовувати за призначенням: м’яч котить, дрібні іграшки виймає з коробки, а потім знов кладе їх на місце. Якщо дорослі створюють необхідні умови, дитина тривалий час може гратись самостійно.

Завдання виховання:

привчити їсти все біль різноманітну їжу, пити з чашки, їсти хліб, тримаючи його у руці;

привчити до охайності: під час їжі підв’язувати серветку, на ложку набирати небагато їжі;

з восьми місяців привчати дитину сидіти на горщику;

розвивати розуміння мови; розвивати пасивний словник дитини, наслідування звукам;

розвивати рухи;

розвивати стійкі позитивні емоції.

Близько 6-и місяців дитина не тільки лежить на животі тривалий час, але й спираючись на руки, підіймає голову та груди, перевертається з боку на бік, з грудей на спину, - все це створює умови не тільки активного повзання навколишнього, а й створює позитивний емоційний стан сприяє нормальному нервово-психічному розвитку. Згодом з’являються нові рухи (повзання, вставання), удосконалюється лепетання, розвивається розуміння мови навколишніх дорослих, що оточують дитину.

Для розвитку активного повзання дитини треба надати можливість вільно рухатися у великому манежі. Навчившись повзати, малюк починає чіплятися за бар’єр манежу, вставати, сідати.

У віці 6-7 місяців на питання «де?» (годинник, півник), діти повертають голову, шукають, де знаходяться названі речі. У 9-10 міс. діти знаходять речі при названі їх незалежно від місця положення. Для розвитку розуміння дитиною слів, які позначають речі, слід багаторазово повторювати одне і теж слово, яке відноситься до певної речі або іграшки, підносити малюка до неї або навпаки – до дитини, надавати можливість їй активно діяти.

Вміння лепетати, а також співвідносити слова з діями та речами є тісно основою, на якій у подальшому будується весь процес мовленнєвого розвитку.

Таким чином в період від 5-6 місяців до 9-10 місяців особливу увагу треба приділити:

розвитку активного повзання;

розумінню дітьми мови дорослих і наслідуванню у вимові звуків і складів;

своєчасному розвитку лепетання;

стійкому позитивному емоційному стану і позитивному спілкуванню з дорослими;

розвитку активних дій з іграшками і предметами.

У період від 9 місяців до 1 року:

З дев’яти-десяти місяців дитина вже може не спати біля чотирьох годин, вдень вона спить тільки два рази, змінюються години сну, час годування. І цьому віці малюк швидше ніж раніше засвоює слова, які означають різні дії, предмети і навіть зображення. Зв’язок його з оточуючим світом значно зростає, ігри-маніпуляції ускладнюються, рухи вдосконалюються. Дитина із задоволенням повторює засвоєні звуки, наслідує дорослих, промовляє перші слова.

Завдання виховання:

навчання навичкам самостійної їжі;

виховання культурно гігієнічних навичок: за стіл сідати тільки з чистими руками, їсти охайно і за чистим столом, не виходити з-за столу з їжею, користуватися серветкою;

привчати самостійно сідати на горщик;

розвивати розуміння мови та активну мову самої дитини;

розвивати розуміння назв дій, які дитина виконує з іграшками, предметами та матеріалами;

розвивати рухи дитини;

розвивати ігри-маніпуляції та предметну діяльність.

Велике значення для психічного розвитку дітей мають вміння, які формуються в останню чверть року. Це вміння самостійно ходити, цілеспрямовано займатися з іграшками, наслідувати дії і вимови дорослого.

До 9-10 місяців дитина навчалася підійматися за допомогою дорослого, переступати вздовж бар’єру або стіни; значна частина малюків самостійно стоять, ходять за допомогою дорослих (спочатку підтримка за одну руку, потім самостійно).

У 9-10 міс. дитину треба спонукати вставати на ніжки, підштовхуючи до гратів манежу яскраві іграшки. Потім дитина починає переступати вздовж манежу, тримаючись за його бар’єр.

Треба прагнути, щоб до того, як дитина починає сидіти, вона навчилася повзати та вставати на ніжки, переступати. Дитина, яка володіє цими рухами, фізично зміцнена, сидячи не буде сутулитися.

Навчати дитину сідати раніше 7-8 місяців шкідливо, оскільки це може привести до скривлення хребта.

Психічний розвиток дитини другого півріччя і року життя пов’язаній з формування передумов цілеспрямованих дій з предметами. Спочатку у дитини з’являється бажання повторювати дії дорослого: плескати руками по предметах, перекладати іграшку з однієї руки в іншу. Інтерес до таких рухів пов’язаний з підсиленням орієнтувальної діяльності малюка, яка сформувалася ще в 5-6 міс., і появою інтересу до розглядання предметів, їх кольору, форми, до нових звуків і ритмів, слів, що позначають близьких людей (мама, тато, баба), іграшки (гав-гав, м’яв), деякі речі (тік-так)

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Аналіз програмових вимог що до організації театралізованої діяльності в ДНЗ
Зараз існує дві загально розвиваючі програми, схвалені Міністерством освіти і науки України за якими працюють дошкільні навчальні заклади. Відредаговане та доповнене друге видання програми виховання ...

Дидактичні умови формування пізнавальних інтересів учнів на уроках вивчення біології
Аналіз літератури по вищеназваній проблемі показав певний дефіцит досліджень, пов'язаних з розвитком пізнавального інтересу молодших школярів. Біля витоків цих досліджень стояли М.Н. Волокитіна, М.Ф. ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net