Вікові етапи розвитку дітей за періодами

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Вікові етапи розвитку дітей за періодами

Сторінка 4

У період 9-10 міс. до 1 року відбувається якісні зміни у діяльності дітей з речами, іграшками, матеріалами. Дорослі навчають їх вірно використовувати іграшки, речі, матеріали, стимулюють виникнення простих маніпуляцій них дій з ними (перекладати, знімати кільця піраміди, качати ляльку).

Для ігор-маніпуляцій дітям цього віку можна давати різноманітні складинки, кульки, чашечки, яйця, матрьошки, пірамідки, м’ячі, форми для піску, інші різноманітні іграшки. У процесі навчання дітей цього періоду виділяють декілька етапів: I – період пасивних рухів, II – дорослий спонукає дитину до виконання репродуктивного характеру, III – дитина починає виконувати дії за словесними вказівками.

Систематичне індивідуальне спілкування дорослих із дітьми поширює запас зрозумілих для них дій. На першому році життя пасивний словник (тобто зрозумілі дитині слова) більше ніж активний (слова, які дитина використовує у спілкуванні). В активному словнику дитини 1 року нараховується 10-15 слів.

У запасі зрозуміли дітям слів є такі, як “можна”, ”не можна”, ”добре”, ”погано”. Малюки починають розуміти ці слова,якщо дорослий припиняє небажану дію, вимовляє жорсткі слова з відповідною суворою інтонацією, і навпаки, добрі слова вимовляє з доброзичливістю.

Таким чином , вже у цей період стає можливим за допомогою мови впливати на поведінку дітей. У дітей кінця першого року життя треба виховувати доброзичливе відношення один до одного, формувати елементи товаришування. С цією метою слід об’єднувати кілька дітей, як на занятті, так і під час їх самостійної діяльності, викликати спільну цікавість, спільну радість при спостереженні гарних іграшок.

Уміння сидіти та ходити розширює можливості сприйняття навколишнього, створює умови для більш повних контактів: адже дитина набуває можливості наблизитися до сприйманого. Так, впродовж першого року життя дитина засвоює суспільний досвід спілкування з людьми, використання оточуючих речей.

Отже, в період від 9-10 місяців до 1 року 2 місяців найбільш вагомими показниками є:

сформованість у дітей розуміння мови дорослих і наслідування;

сформованість первісних форм спілкування;

поява перших слів та прямої ходи;

активна самостійна рухова діяльність;

активна предметна діяльність (дії з речами, іграшками, матеріалами).

Страницы: 1 2 3 4 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Оцінювання результативності навчання учнів
Моніторинг і оцінювання результативності навчання належать до найважливіших аспектів навчального процесу і значною мірою визначають його якість. На уроках літератури домінантною формою навчання і зді ...

Принципи культурно – дозвіллєвої діяльності
Під принципами культурно-дозвіллєвої діяльності прийнято розуміти основні вимоги, яким слідують соціальні педагоги, соціальні працівники в її організації. Найважливішим принципом культурно-дозвіллєво ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net