Особливості ВНД дітей перших трьох років життя

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Особливості ВНД дітей перших трьох років життя

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Перші три роки життя – період швидкого розвитку всієї нервово-психічної діяльності, яке відбувається в процесі взаємодії дитини з навколишнім середовищем. Однак, ВНД дітей раннього віку має свої особливості, які обов’язково слід ураховувати при організації і здійсненні догляду та виховання дітей раннього віку. Вчені визначають такі особливості ВНД:

1. Умовні рефлекси формуються порівняно швидко, але закріплення їх відбувається повільно. Багато умовних рефлексів і до трьох років ще не ж досить стійкими.

2. Впродовж перших трьох років, особливо в перші два роки, швидко підвищується працездатність нервової системи, однак у порівнянні з дітьми біль старшого віку, навіть на третьому році життя працездатність їх нижча.

3. Нервова система дитини має порівняно малу витривалість. Діти швидко стомлюються від тривалої дії одного і того ж самого подразника і не витримують дії багатьох сильних подразників.

4. ВНД дітей раннього віку характеризується неврівноваженістю двох основних нервових процесів: процеси збудження переважають над процесами гальмування. Внаслідок цього позитивні умовні рефлекси вироблюються швидше, ніж гальмові. Маленьку дитину значно легше навчити щось робити, ніж утриматися від бажаної дії. Довго зберігати гальмовий стан (наприклад, очікувати чогось) дитині дуже важко.

5. З віком реакції дітей стають локальними, зменшується кількість зайвих побічних рухів, хоча в поводженні дітей багато іррадійованих реакцій. Наприклад, радість у дитини виявляється часто не тільки посмішкою, а супроводжується загальними пожвавленими рухами, голосним вереском, лясканням у долоні.

6. Вся діяльність дитини здійснюється при участі кори головного мозку, що впливає і на підкіркові відділи мозку. Наприклад, дитина, зацікавлена розповіддю, може не почувати голоду. В свою чергу на поведінку дитини раннього віку впливає стан і діяльність підкіркових відділів мозку. Саме цією особливістю пояснюється велика залежність поведінки дитини від задоволення її органічних потреб.

7. Для дитини раннього віку характерна порівняно слабка рухливість нервових процесів. Нові чи недавно сформовані реакції мають тривалий латентний період. Дитина не може швидко відповісти чи швидко загальмувати будь-яку дію.

8. У дітей легко виникає зовнішнє гальмування, наприклад, вони легко відволікаються від їжі, якщо медсестра, яка входить в цей час, починає розмовляти з вихователем. Розвиток зосередження знаходиться у великій залежності від умов виховання.

9. Діти раннього віку дуже легко збудливі. Стан збудження нервової системи легко змінюється, часто навіть від порівняно незначних причин. Урівноважена бадьора поведінка легко може змінитися підвищено збудженим чи млявим станом.

10. Діти цього віку дуже емоційні: почуття займають велике місце в їх житті. Багато і їх поведінці залежить від позитивного відношення до чогось чи до когось. Загалом емоційний стан дуже не стійкий.

11. Період раннього дитинства є періодом початку розвитку II сигнальної системи. Як наслідок недостатнього розвитку II сигнальної системи у дітей до трьох років переважне значення мають першосигнальні подразники, тобто наочні образи.

Ведуча роль у процесі розвитку належить умовам життя дитини, тому процес розвитку відбувається головним чином у результаті:

а) безпосередніх впливів на дитину навколишніх його дорослих, тобто виховання і навчання;

б) самостійної організації діяльності дитини;

в) впливу навколишніх дітей;

На різних вікових етапах значення цих факторів у розвитку дитини неоднаково, але вирішальну роль у розвитку й емоційному стані протягом раннього дитинства грає дорослий, його безпосередній вплив на дитину. Саме в результаті безпосередніх впливів дорослих у дитини з’являється перша посмішка, спостерігаються перші дії з предметами, розвиток мови.

У роботі з дітьми раннього віку необхідно враховувати особливості нервової системи. Суворий тон часто просто необхідний стосовно деяких дітей, і не ефективний у звертанні з боязкими дітьми.

З першого року треба подбати про те, щоб попередити формування у малюків невпевненості в собі, уразливості, замкнутості, боязкості.

У процесі спрямованого виховання можуть бути внесені корективи в поведінку дитини. Враховувати індивідуально-типологічні особливості дитини – це значить не тільки пристосувати до них виховні впливи, але й активно підтримувати позитивні якості і перебудовувати небажані.

У науково-методичній літературі розроблено ряд загальних правил, обумовлених віковими особливостями розвитку дітей. Їх необхідно знати і дотримуватись.

Правило 1

Звертання до дітей має бути рівним, спокійним

Правило 2

Успіх виховання залежить від постійності та послідовності виховних впливів. Навички і вміння дитини утворюються за механізмом умовного рефлексу, що передбачає сталість умов, засобів, методів та прийомів виховання.

Правило 3

Єдність підходів з боку всіх людей, що оточують і виховують дитину. Якщо у батьків і групового персоналу є тверда домовленість, що дозволено, а що заборонено, у дитини створюється визначений стереотип поведінки, у вигляді системи позитивних рефлексів. Якщо ж вимоги постійно змінюються – пристосуватися до визначених вимог дитині важко.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Соціально-психологічні проблеми колективу
В сучасних експериментальних дослідженнях були виявлені певні соціально – психологічні проблеми колективу, серед яких головне місце займають проблеми, пов’язані з розшаруванням класного колективу на ...

Вправи для підготовки руки
Корисними вправами для підготовки руки дитини до письма є декоративне малювання фарбами та олівцями на обмеженому просторі, зорові й слухові диктанти, які проводяться у першокласників. Розвивають дрі ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net