Особливості ВНД дітей перших трьох років життя

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Особливості ВНД дітей перших трьох років життя

Сторінка 2

Правило 4

Дитина повинна розуміти і охоче виконувати вимоги «не можна, дозволено, потрібно» Вчити цьому необхідно поступово. Використовуючи слово «не можна» - спочатку треба забрати предмет і переключити увагу дитини на активну діяльність, відвернути увагу таким чином, щоб не було бажання повторювати заборонене.

Правило 5

Вимоги, запропоновані дитині, повинні бути зрозумілими, доступними. Потрібно стежити за виконанням дитиною доручень. У випадку відмови можна трошки допомогти самим маленьким; дітям третього року життя лише підказують як зробити, намагаються заохотити їх проявом уваги, підбадьорити, спонукають до доведення справи до кінця.

Правило 6

Дитині потрібна зміна діяльності: правильне чергування рухової активності і спокійних занять. Організувати це протягом дня – найперша задача вихователя.

Правило 7

Необхідно створити установку на майбутню дію. До цього дітей потрібно привчити поступово: «закінчуй гру – настав час йти гуляти».

Правило 8

У роботі з дітьми не повинно бути місця непродуманим у педагогічному відношенні прийомам, що негативно впливають на формування особистісних якостей, рис характеру.

Правило 9

Необхідно при груповому виховуванні забезпечити індивідуальний підхід. Слабку дитину, яка легко стомлюється, варто укладати спати в першу чергу, а підіймати останню. Дитину можна також тимчасово, наприклад, після хвороби, перевести на режим для молодших дітей. Рухливих дітей необхідно забезпечувати простором для активності, їх укладають спати останніми і підіймають коли прокинуться.

Правило 10

Для дітей важка, а тому неприпустима часта зміна умов життя, при переході дитини з групи в групу, зміни персоналу, а особливо, коли дитина приходить з родини в дитячий садок, може виникнути негативний емоційний стан, втрата апетиту, порушення сну і навіть погіршення здоров’я і розвитку. Тому складаються перехідні режими, здійснюється особистісно-орієнтовний підхід.

Правило 11

З метою тренування рухливості нервових процесів необхідно сполучати єдність і сталість використання виховних прийомів з деякою їх варіативністю. Вчасно ускладнювати вимоги, які регулюють поведінку і діяльність дитини.

Правило 12

Постійно підвищувати психолого-педагогічну компетентність батьків, внести пропаганду основ правильного виховання в родині. Якщо до приходу в дитячий садок дитина жила за відповідним режимом, її вчасно привчили самостійності в одяганні, годуванні, грі, то прийшовши в дитячу установу вона цікавиться новими умовами, обладнанням, іграшками, легше звикає до групи, скорочується період її адаптації. Необхідною умовою є тісний контакт із родиною, установлення єдиних вимог і норм взаємодій.

інтелектуальний моральний мовлення дитина

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Суть і функції міжпредметних зв'язків
Найістотніші недоліки у знаннях учнів шкіл — фрагментарність, безсистемність, формалізм, невміння аналізувати, узагальнювати, застосовувати вивчене у нестандартних ситуаціях. Одна з причин цього поля ...

Практика використання засобів педагогічного малювання на уроках
Виконання замальовок пов'язане з активною роботою зорового сприйняття, мислення, високою мірою розвитку виконавчих дій. Набуття навичок швидкого малювання вимагає регулярного тренування, яке може заб ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net