Особливості ВНД дітей перших трьох років життя

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Особливості ВНД дітей перших трьох років життя

Сторінка 2

Правило 4

Дитина повинна розуміти і охоче виконувати вимоги «не можна, дозволено, потрібно» Вчити цьому необхідно поступово. Використовуючи слово «не можна» - спочатку треба забрати предмет і переключити увагу дитини на активну діяльність, відвернути увагу таким чином, щоб не було бажання повторювати заборонене.

Правило 5

Вимоги, запропоновані дитині, повинні бути зрозумілими, доступними. Потрібно стежити за виконанням дитиною доручень. У випадку відмови можна трошки допомогти самим маленьким; дітям третього року життя лише підказують як зробити, намагаються заохотити їх проявом уваги, підбадьорити, спонукають до доведення справи до кінця.

Правило 6

Дитині потрібна зміна діяльності: правильне чергування рухової активності і спокійних занять. Організувати це протягом дня – найперша задача вихователя.

Правило 7

Необхідно створити установку на майбутню дію. До цього дітей потрібно привчити поступово: «закінчуй гру – настав час йти гуляти».

Правило 8

У роботі з дітьми не повинно бути місця непродуманим у педагогічному відношенні прийомам, що негативно впливають на формування особистісних якостей, рис характеру.

Правило 9

Необхідно при груповому виховуванні забезпечити індивідуальний підхід. Слабку дитину, яка легко стомлюється, варто укладати спати в першу чергу, а підіймати останню. Дитину можна також тимчасово, наприклад, після хвороби, перевести на режим для молодших дітей. Рухливих дітей необхідно забезпечувати простором для активності, їх укладають спати останніми і підіймають коли прокинуться.

Правило 10

Для дітей важка, а тому неприпустима часта зміна умов життя, при переході дитини з групи в групу, зміни персоналу, а особливо, коли дитина приходить з родини в дитячий садок, може виникнути негативний емоційний стан, втрата апетиту, порушення сну і навіть погіршення здоров’я і розвитку. Тому складаються перехідні режими, здійснюється особистісно-орієнтовний підхід.

Правило 11

З метою тренування рухливості нервових процесів необхідно сполучати єдність і сталість використання виховних прийомів з деякою їх варіативністю. Вчасно ускладнювати вимоги, які регулюють поведінку і діяльність дитини.

Правило 12

Постійно підвищувати психолого-педагогічну компетентність батьків, внести пропаганду основ правильного виховання в родині. Якщо до приходу в дитячий садок дитина жила за відповідним режимом, її вчасно привчили самостійності в одяганні, годуванні, грі, то прийшовши в дитячу установу вона цікавиться новими умовами, обладнанням, іграшками, легше звикає до групи, скорочується період її адаптації. Необхідною умовою є тісний контакт із родиною, установлення єдиних вимог і норм взаємодій.

інтелектуальний моральний мовлення дитина

Страницы: 1 2 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Моральна свідомість людини
Проблема єдності моральної свідомості, моральних цінностей і поведінки досить тісно пов'язана з розв'язанням завдань рівня досконалості морально розвиненої особистості. Тому важливим і є питання про ...

Функції гри як засобу навчання молодших школярів
Переважною більшістю психологів зазначається, що з метою повноцінного розвитку і виховання дитини доцільно обирати і використовувати ті засоби, форми і методи педагогічного впливу, які адекватні її в ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net