Завдання виховання дітей перших трьох років життя і специфіка їхньої реалізації в різних розділах виховної роботи

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Завдання виховання дітей перших трьох років життя і специфіка їхньої реалізації в різних розділах виховної роботи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

У перші три роки життя з дітьми старшого віку: забезпечення фізичного, розумового і морального розвитку дітей . Але зміст, прийоми і методи їх реалізації інші, вони визначаються віковими особливостями дітей.

Фізичне виховання – передбачає своєчасний розвиток і загартовування організму, запобігання перевтоми нервової системи дітей, формування у них культурно-гігієнічних навичок і основних рухів. Крім того, першочерговим завданням фізичного виховання є охорона життя, зміцнення здоров’я дитини і забезпечення повноцінного фізичного розвитку, нормального функціонування усіх внутрішніх органів (дихання, кровообіг, травлення), а також підтримка стану оптимальної збудливості нервової системи. Фізичне виховання дає позитивний результат при наявності необхідних умов і засобів правильної організації харчування і режиму, природних факторів, проведення масажу, гімнастики і різноманітних рухливих ігор на ділянці та в приміщенні. При цьому особливо важлива єдність, погодженість медико0педагогічних призначень. Так, гарний сон і апетит маленької дитини залежить не тільки від того, коли її укладати і чим годувати, а й від правильності використаних при цьому виховних прийомів.

Які ж основні засоби здійснення завдань фізичного виховання?

Основними засобами охорони здоров’я і своєчасного повноцінного фізичного розвитку у дітей у перші 3 роки життя є насамперед:

Правильне харчування

Організація гігієнічних умов життя.

Систематичне використання природних факторів – повітря, води і сонця.

Проведення різноманітних фізичних вправ (рухливі ігри, масаж, гімнастика).

Правильний режим.

Харчування, прогулянка вплинуть на фізичний розвиток тільки в тому випадку, якщо всі ці заходи методично вірно проводяться і викликають у дітей позитивне відношення. Наприклад, здавна доведено що корисна тільки та їжа, яка з’їдена з апетитом.

До основних засобів фізичного виховання відноситься також:

Правильне чергування роботи і відпочинку нервової системи, і, насамперед, установлення відповідно віку ритму сну і неспання, правильне чергування різних видів діяльності, тобто науково-обґрунтований режим для дитини. Протягом перших трьох років життя поступово збільшується можлива тривалість активного неспання, у зв’язку з цим зменшується кількість денного сну, змінюється і послідовність цих станів. З року в рік діяльність дитини стає більш складною і різноманітною.

Серед засобів фізичного виховання велике значення має правильна організація діяльності дітей. Діяльність є потребою кожного, особливо зростаючого організму. Діяльність є потребою кожного, особливо зростаючого організму. У процесі активного поведінки, рухів дитини відбувається інтенсивний обмін речовин. Відсутність умов для різноманітної, відповідної до віку діяльності, що поступово ускладнюється, викликає негативний емоційний стан дитини. Вона стає млявою чи дратівливою, що також негативно впливає на фізичний розвиток. При вихованні дітей раннього віку велика увага повинна приділяється розвитку рухів.

Значення правильного режиму для дітей раннього віку.

Режим дня – це науково-обґрунтований розподіл у часі та взаємопослідовності основних фізіологічних станів в потреб організму – неспання, сну в годування, а також своєчасна зміна різних видів діяльності під час неспання. Правильний режим сприяє нормальному функціюванню всього організму, в тому числі кори великих півкуль, знімає нервову систему від втоми. Для дітей раннього віку правильний режим дня має дуже велике значення, як одна з умов, що підтримує стан, оптимальної збудливості нервової системи, спокійний і бадьорий настрій, без чого неможливий нормальний розвиток нервово-психічної діяльності дітей. У результаті того, що сон, годування і неспання проводиться завжди в той самий час і у визначеній послідовності, у дитини створюється система поводження (динамічні стереотипи), завдяки якій потреба в їжі і сні виникає у визначені години, дитина спокійно без заперечень іде їсти і лягає спати.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Структура готовності до інноваційної педагогічної діяльності
Структуру готовності до інноваційної педагогічної діяльності розглядають як сукупність мотиваційного, когнітивного, креативного, рефлексивного компонентів, які взаємообумовлені та пов'язані між собою ...

Варіанти структури уроків у класах-комплектах
Якщо до складу комплекту входить 1-й клас із 6-річними учнями, то, як правило, вчитель працює за системою скорочених уроків, тобто перших два уроки з першокласниками проводяться окремо. Тому дванадця ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net