Завдання виховання дітей перших трьох років життя і специфіка їхньої реалізації в різних розділах виховної роботи

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Завдання виховання дітей перших трьох років життя і специфіка їхньої реалізації в різних розділах виховної роботи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Гра і заняття. Велике значення в розвитку дітей має гра. «Гра – шлях дітей до пізнання світу, у якому вони живуть», - вважав О.М. Горький. Те ж саме можна сказати про всі інші види діяльності, у процесі яких відбувається розвиток дітей (спостереження, конструктивна, образотворча, практична, мовленнєва діяльність). Спочатку дитина з усіма предметами діє однаково. Поступово дії стають більш складними, дії з предметами перетворюються в сюжетну гру. В другій половині третього року життя можливе виникнення рольової гри. Значні зміни відбуваються також у розвитку всіх інших видів діяльності, з’являються нові види. Наприклад, на третьому році виникає образотворча діяльність – дитина малює, ліпить, будує, конструює.

Н.М. Аксаріна, Г.М. Ляміна, К.Л. Печора радять пам’ятати наступне:

1. Проведення занять з дітьми усіх вікових груп є обов’язковим.

2. З дітьми I і II року життя проводяться ігри-заняття.

3. Заняття проводяться щодня, для чого в режимі дня повинен бути виділений спеціальний час.

4. Заняттями повинні бути охоплені всі діти групи, в I, 2 групах раннього віку ігри-заняття проводяться по підгрупам

5. Заняття варто заздалегідь планувати, вони проводяться в першу половину дня (індивідуально, по підгрупам і групою).

Заняття з дітьми раннього віку – це планомірний і динамічно спрямований вплив вихователя з метою загального розвитку і формування розумових здібностей дітей по визначеному програмному матеріалі. Це двобічний процес, в якому вихователь надає знання, а дитина їх активно сприймає.

Весь розумовий розвиток дитини здійснюється в процесі різноманітної діяльності. Їх організація передбачає методично вірне обладнання групи посібниками та іграшками, чітке виділення у педагогічному процесі місця для ігор-занять, прогулянок, самостійної діяльності, змістовність занять, методично вірне їх проведення.

Моральне виховання (морально-трудове).

Моральне виховання дітей раннього віку тісно пов’язано з розумовим і фізичним у тій його частині, де мова йде про розвиток емоцій, підтримку гарного настрою, взаємодію дитина дорослий. У маленької дитини потрібно виховувати позитивне, доброзичливе ставлення до навколишнього, природи, людини, тварин, вчити спокійно ставить до вимог і доручень дорослих. Важливо виховувати дружні взаємовідносини між дітьми: уміння гратися, не заважаючи один одному, допомагати при ускладненнях, ділитися іграшками. Важливо приділяти увагу вихованню у дітей організованості, самостійності, формуванню соціальних правил поведінки; вчити дитину рахуватися з думкою інших, поважати і цінувати працю людей, самим приймати і ній активну участь.

Маленька дитина у своїх вчинках керується не свідомістю того, що “потрібно”, ”можна”, ”добре”, а тим, що хочеться, цікаво, приємно. Перші моральні впливи на дитину полягають у тому, щоб викликати в неї бажання робити те, що можна і треба, і не родити того, чого не можна. Особливу роль при цьому виконує дорослий. Поведінка дорослих повинна бути зразком до наслідування, важливо чітко визначити, що можна, чого не можна робити, визначити первинні правила поведінки під час їжі, сну, в різних видах діяльності. Необхідно пам’ятати, що дозволятись повинно більше ніж заборонятися. Вихователь, батьки повинні керувати поведінкою дитини, спрямовувати її інтереси, бажання і вчинки, прищеплювати їй корисні звички, допомагати правильно сприймати явища навколишнього світу. Важливо зрозуміти, що основи моральності закладається у ранньому дитинстві. Почуття краси входить в дитину з перших днів життя.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Контроль навчального процесу
Складовою частиною навчального процесу є контроль, який сприяє: виявленню успішності навчання кожного учня; розкриттю причин слабкого засвоєння учнями окремих частин матеріалу; ліквідації недоліків н ...

Роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів
У музично-виховній роботі значне місце відводиться вивченню народної пісні. Властивість відгукуватися на найважливіші події народного життя, висока художність і доступність надають народнопісенній тв ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net