Завдання виховання дітей перших трьох років життя і специфіка їхньої реалізації в різних розділах виховної роботи

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Завдання виховання дітей перших трьох років життя і специфіка їхньої реалізації в різних розділах виховної роботи

Сторінка 4

Естетичне виховання. На ранніх етапах значну роль відіграють явища й об’єкти природи: з’явилося сонечко, красиві квіти, яскрава пташка, пухнасте кошеня. У роботі з дітьми, починаючи з першого року життя використовують яскраві та музичні іграшки, красивий одяг, предмети побуту, особливу роль відіграють колискові, вірші, забави, усмішки, народні ігри. Ритмічна музика, рухливі музичні ігри, пісеньки викликають бажання рухатись, підспівувати, підтанцьовувати. В іграх, віршах діти підмовляють, наслідують тварин, повторюють дії дорослих. Розглядаючи малюнки, картини, ілюстрації вчаться розуміти їх зміст, реагувати певними емоційними почуттями. Вже з першої групи раннього віку проводяться музичні заняття.

Важливе місце займає і естетика побуду: оформлення, обладнання приміщення груп, ділянок для прогулянок; одяг дорослих і дітей, культурні стосунки. Комплексне використання усіх засобів дає змогу естетично розвивати дитину з перших років життя.

Музичний розвиток – обов’язкова частина естетичного виховання. Його завдання – формування стійкого, позитивного, емоційного стану, любов до музики, розвиток здатності до її сприйняття (розвиток слуху, музичної пам’яті, почуття ритму), бажання відгукнутися на музику, виявити себе. З цією метою проводять спеціальні музичні заняття, використовують музику в різні моменти виховної роботи.

На третьому році життя програма передбачає введення елементів образотворчої діяльності, залучення дітей до конструювання з будівельного матеріалу, простими конструкторами, піском.

Таким чином естетичне виховання міцно пов’язане з гармонійним розвитком дитини і є його частиною. При відставанні у розвитку мови, незначних успіхах у пізнанні навколишнього, затримці розумового розвитку важко виховувати інтерес до прекрасного, його розуміння, естетичні почуття, розвивати творчі здібності.

Страницы: 1 2 3 4 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Принципи активізації пізнавальної діяльності учнів
При виборі тих або інших методів навчання необхідно перш за все прагне до продуктивного результату. При цьому від учня потрібно не тільки зрозуміти, запам'ятати і відтворити отримані знання, але і ум ...

Напрямки удосконалення наочності та сприйняття основних властивостей функцій в шкільній програмі курсу алгебри
У 2012 році в Україні стартував національний проект «Відкритий світ». Суть цього проекту зводиться до апробації використання високоякісних мультимедійних засобів у навчальному процесі, використання е ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net