Поняття «госпіталізм», його причини і шляхи усунення

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Поняття «госпіталізм», його причини і шляхи усунення

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Вітчизняні системи виховання дітей раннього віку

У 1917 році (після Жовтневої революції) стало можливим здійснення завдань з охорони материнства і дитинства. Народний комісаріат освіти видав «Декларацію по дошкільному вихованню», у якій йшлося про те, що суспільне безкоштовне виховання дітей повинно починатися з народження дитини. Таким чином вперше в історії людства охорона материнства і турбота про дитини стали державною справою. Уже на першій нараді з охорони материнства і дитинства в 1920 році було поставлене питання про недостатність одного медико-гігієнічного догляду і харчування, і про необхідність виховання дітей з перших років життя. Згідно цього до роботи в перші роки роботи ясел і будинків дитини разом з педіатрами включилися і педагоги (Б.І. Кричевська, С.М. Лівшина, Б.М. Пібанова, Є.І. Тихеєва, А.Д. Мітина й інші.). Їх робота швидко досягла позитивних результатів, змінився на краще емоційний стан дітей, покращилися показники психічного розвитку.

У Ленінградському інституті мозку імені В.М. Бехтерєва під керівництвом М.М. Щелованова було розгорнуто всебічне вивчення процесу розвитку здорової дитини з моменту її народження. Таким чином, були закладені основи наукового обґрунтування системи виховання дітей раннього віку в дитячих установах, вивчилось і таке явище як «госпіталізм».

Аналіз наукової літератури свідчить, що вітчизняна переддошкільна педагогіка з моменту свого виникнення розвивається саме як педагогіка суспільного виховання житини. Вже в найперших роботах (Є.К. Кричевської, Є.Г. Пібанової, Є.І. Тихеєвої, Л.І. Чулицької), а також у дослідженнях трохи пізнішого часу, (М.М. Щелованова, Н.М. Аксаріної, М.Ю. Кистяковської) розкривається своєрідність педагогічного процесу в яслах у порівнянні з вихованням дитини в родинах. Справедливо відзначається, що основне розходження полягає в різних можливостях безпосереднього виховного впливу дорослого на дітей у тих чи інших умовах.

У ранній педагогічній літературі визначалась особлива роль педагогічного впливу на дітей. Зокрема Є.І. Тихеєва, вказуючи на велике значення педагогічно організованого матеріального середовища, разом з тим справедливо визначає, що (ні природа, ні життєве середовище не гарантують правильного розвитку дитини, якщо він позбавлений педагогічного керівництва». У роботах Є.І. Тихеєвої міститься більш обґрунтоване розуміння взаємин самонавчання дитини і навчання з боку дорослого.

В.М. Бехтерєв ще в дореволюційні роки говорив про необхідність спрямовуючого впливу дорослого не тільки у відношенні фізичного розвитку, що визначалося багатьма, але й у відношенні психічної сфери дитини.

У його роботах обґрунтовуються загальні завдання і принципи виховання дітей раннього віку з позиції активної ролі дорослого, є ряд цінних практичних рекомендацій по здійсненню педагогічного впливу з метою розвитку органів чуття дитини, мови, рухів. Ці думки отримують подальший розвиток у роботах. М.М. Щелованова і його співробітників.

На основі вивчення онтогенетичного розвитку дитини М.М. Щелованов робить важливий висновок: «Меті обґрунтування справи виховання дітей у яслах повинне служити ретельне вивчення розвитку нервової діяльності дітей з моменту їхнього народження». М.М. Щелованов, підтверджуючи необхідність і визначальну роль виховання з перших днів життя дитини пише: «При відсутності виховання, чи недостатності впливів, що викликають і організовують нервово-психічну діяльність дітей, не тільки не може бути досягнутий повноцінний розвиток поводження дітей, але і не може бути забезпечено їхнє здоров’я, не може правильно розвиватися організм». Конкретизуючи цю точку зору, Н.М. Аксаріна стверджує, що в новому розумінні виховання не є для дорослого пасивним процесом, це перш за все «творчий процес активного формування нових якостей і властивостей, відсутніх у дитини при народженні і не визначених спадковістю».

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Формування у молодших школярів навичок побудови творів-розповідей, описів, роздумів
Сучасний підхід до вивчення початкового курсу рідної мови висуває як основний принцип його засвоєння всебічний розвиток мовлення і спілкування. Особливість монологу полягає в тому, що він, на відміну ...

Напрямки удосконалення наочності та сприйняття основних властивостей функцій в шкільній програмі курсу алгебри
У 2012 році в Україні стартував національний проект «Відкритий світ». Суть цього проекту зводиться до апробації використання високоякісних мультимедійних засобів у навчальному процесі, використання е ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.educationua.net