Поняття «госпіталізм», його причини і шляхи усунення

Педагогіка » Проблеми виховання дітей раннього віку в умовах родини. Форми надання педагогічної допомоги родині » Поняття «госпіталізм», його причини і шляхи усунення

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Явище «госпіталізму» було відкрито М.М. Щеловановим, велика роль в характеристиці цього явища також належить Н.М. Аксаріній. «Госпіталізм» характеризується:

різким відставанням за основними показниками фізичного розвитку (зріст, вага, об'єм грудної клітини);

наявністю серйозних захворювань;

малою рухливістю;

пізнім розвитком рухів (до 2-х років);

пізнім розвитком мови (до 3-х років);

У вітчизняній науці М.М. Щелованов вперше описав явища «госпіталізму». Раніше воно було пов’язане з англійськими школами. М.М. Щелованов співвідніс його з будинками піклування і дитячими будинками в Росії.

Взагалі, поняття – «госпіталізм» розуміється як недолік спілкування, тобто процес спілкування з дитиною зводиться тільки до безпосереднього догляду за нею. За дитиною доглядають: її годують, контролюють, виконують визначеними комплекс культурно-гігієнічних процедур. Але поряд з цим виникає гостра нестача мовленнєвого, емоційного, дійового спілкування, що порушує психологічний комфорт дитини, формує у неї комплекси. Знання ненебезпечних наслідків цього явища допоможе педагогам, психологам створити необхідні умови для успішного розвитку дітей с перших днів народження. Як наслідок – кращий загальний стан дитини і можливість безболісного адаптаційного періоду як у дитячій установі, так і у суспільстві і цілому, тобто позитивні перспективи соціалізації дитини в суспільстві. Ось чому в 1926 році М.М. Щелованов обґрунтував необхідність виховання і свою систему впливу на дитину з перших днів життя.

Він вказував на те, що елементарного догляду за дитиною з перших днів його життя недостатньо для того, щоб весь подальший процес становлення дитини як особистості здійснювався успішно. Для цього необхідне емоційне, чуттєве спілкування з дитиною, організація рухливої активності та спеціального навчання з перших днів життя.

Страницы: 1 2 3 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Основні умови формування раціональної техніки рухів
Виконуючи фізичні вправи, учень завжди діє у складному силовому полі рухів, здійснених різними частинами тіла, бореться з реактивними силами, інерцією, опором приладів тощо. Підпорядкувати їх своїй в ...

Педагогічні умови використання традицій українського народу у вихованні молодших школярів
З’ясування педагогічних умов означеної проблеми не стало предметом спеціального вивчення, хоча напрацювання вчених в даному аспекті окреслюють чіткі орієнтири щодо нашого дослідницького задуму. Зокре ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net