Зібраний у методичних кабінетах матеріал необхідно постійно доповнювати, використовувати його для індивідуальної роботи з батьками;
Варто організувати лекторії, консультативні пункти, дискусійні клуби для дітей, які ще не відвідують дитячу установу, що значимо полегшує вирішення проблем адаптаційного періоду.
з метою пропаганди медичних і психолого-педагогічних знань в мікрорайонах необхідно організовувати «школи молодих матерів»;
Педагогічна допомога батькам повинна ґрунтуватися на ретельному і всебічному вивченні кожної родини, кожної дитини. Робота з батьками сприяє взаєморозумінню і взаємному інтересу батьки <-> вихователі, вихователі <-> діти, батьки <-> діти.
Для батьків, також можна організувати психолого-педагогічний консультативний пункт з питань виховання дітей і догляду за ними. З цією метою добирається відповідна бібліотечка психолого-педагогічної і методичної літератур (по організації харчування, санітарії і гігієни), папки-пересувки. Наочна агітація може бути представлена стендами: «Я сам», «Ростіть дітей здоровими», «Одяг дітей за сезонами», барвисто оформленими книжками-ширмами на різні теми: «Загартовування дітей», «Профілактика інфекційних захворювань» і т.і.
Мова - невичерпне джерело розумового розвитку дитини, скарбниця всіх знань. К.Д. Ушинський образно назвав рідну мову народним педагогом, наставником і вихователем. Слово виховує, навчає і розвиває дитину. Під впливом мови вдосконалюються її почуття, сприймання, збагачуються знання про оточуючий світ.
Важлива роль у формуванні особистості дитини, зокрема розвитку її мови, належить сім’ї. Адже перші слова, перші речення, малятко чує і вимовляє в колі рідних людей. Однак дехто з батьків вважає, що дитина починає навчатися літературній мові лише у школі і не звертає належну увагу на формування мовлення дітей у дошкільному віці. Навчання ж мови починається не тоді, коли дитині дають буквар, а з перших звуків, які вона починає вимовляти.
Мова дорослих – приклад для дітей. Успіх мовленнєвого розвитку дитини насамперед залежить від мови дорослих, які оточують її з раннього дитинства. Малюк навчається говорити завдяки слуху і здібності до наслідування.
Отже, дорослі повинні прагнути до того, щоб забезпечити правильний мовленнєвий розвиток дитини, починаючи вже з перших місяців її життя. Правильне мовлення допомагає малюку встановлювати контакти з іншими дітьми, вільно передавати свої думки і побажання, сприяє успішному навчанні у школі.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Основні складові шкільного курсу “Валеологія”
На сучасному етапі розвитку суспільства науково-технічний прогрес характеризується стрімким зростанням обсягу наукової інформації. Це, в свою чергу, зумовлює необхідність упровадження нових дисциплін ...
Функції освіти в суспільстві
Освіта відрізняється від інших соціальних інститутів своєю спрямованістю, змістом діяльності, тобто функціями, про які вже йшлося вище. Як зазначалося, система освіти як соціальний інститут, предмет ...