Діагностика розвитку цінностей у старших дошкільників

Педагогіка » Формування цінностей засобами художньої літератури у дітей старшого дошкільного віку » Діагностика розвитку цінностей у старших дошкільників

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Метою нашої роботи було теоретично обґрунтувати та систематизувати педагогічні умови формування цінностей у старших дошкільників засобами художньої літератури. Для реалізації цієї мети ми організували експериментальну роботу, у якій взяли участь 30 дітей старшого дошкільного віку (Див. Додаток А). Дослідницька робота проводилася в ДНЗ № 23 «Берізка» м. Рівного і складається з трьох етапів експерименту: констатувальний, формувальний і контрольний.

Під час констатувального експерименту ми визначали початковий рівень сформованості емоційно-ціннісної сфери та розвитку цінностей у дітей та провели дослідження в спеціально визначених групах дітей старшого дошкільного віку (контрольній та експериментальній).

Метою констатувального експерименту було визначити сформованість моральної свідомості, ціннісних орієнтацій, та встановити рівень розвитку цінностей у дітей. Для цього ми використовували методи бесіди з батьками; опитування дітей «Твій ідеал» та «На якого героя ти хочеш бути схожим?» для встановлення пріоритетних для дітей цінностей, розуміння моралезнавчих понять, якостей характеру; дослідження особистісних ціннісних орієнтацій з допомогою модифікованої методики М. Рокіча.

На початку нашої роботи ми провели індивідуальну бесіду з батьками дітей з метою виявити шляхи надходження до дітей моралезнавчої інформації. Ми виділили такі шляхи, як ЗМІ, близький соціум, книги, заняття. В ході бесіди ми задавали батькам питання які, поділили відповідно до шляхів надходження інформації.

Близький соціум: «Ви, чи хтось з вашої родини пояснює своїй дитині правила поведінки?», « Чи розповідаєте Ви, чи хтось з Вашої родини про цінності, такі як життя, здоров’я, любов, справедливість?» .

Книги: « Чи читаєте Ви дітям? Які книги і як часто?», « Читаючи книги зупиняєтесь на моральному змісті, пояснюєте вчинки героїв, правила поведінки висвітлені в творах?»,

ЗМІ: « Ви контролюєте зміст телевізійних програм, які переглядає Ваша дитина?», « Обираючи програму чи мультфільм для перегляду Вашою дитиною, ви враховуєте моральний зміст, якості героїв, головні цінності?»,

Заняття: « Чи розповідає Вам дитина, про які цінності, моральні норми вона дізналась на заняттях? Які і як часто?» «Як вважаєте, звідки Ваша дитина отримує більше інформації морального змісту: від Вас, вихователя, книг чи ЗМІ?».

Підсумовуючи результати ми обраховували який шлях надходження інформації отримав більшу кількість стверджувальних відповідей. В результаті 40% дітей експериментальної групи отримують моралезнавчу інформацію від близького соціуму, 26,6% дітей з книг, 26,6 %з занять, та 6,8% зі ЗМІ. Діти контрольної групи більше моралезнавчої інформації отримують також від близького соціуму 33,0%, книг – 33,0%, на заняттях 20,6% та 13,4% від ЗМІ (Див. Рис. 1)

Отже, ми бачимо, що діти більше моралезнавчої інформації отримують від сім’ї та книг, і в констатувальній групі ці шляхи знаходяться на одній позиції, що підкреслює роль художньої літератури в отриманні моралезнавчої інформації, в тому числі і про ціннісні категорії. Не можна не зауважити високий показник отримання інформації на заняттях, що свідчить про систематичну і досконалу роботу вихователів в напрямку емоційно-ціннісного розвитку та духовного виховання.

Рис. 1 Джерела надходження моралезнавчої інформації до дітей

Щоб визначити перелік цінностей, які діти вважають пріоритетними ми провели бесіду «Твій ідеал», під час якої ставили запитання про улюбленого героя і за які якості дитина вважає його таким. Бесіда проводилась індивідуально з кожною дитиною. Кожній дитині пропонувались такі запитання: «Хто твій улюблений герой? Звідки він?Чому він твій улюблений? Чим він тобі подобається? Чим ти хочеш бути на нього схожий?»

Результати дослідження занесені в таблицю ( Див. Додаток Б). Опрацювавши результати ми виявили, що і в експериментальній групі 39,6% дітей улюбленими героями вважають героїв літературних творів, та 60,4 % супергероїв мультфільмів та кіно. Результати контрольної групи мають не значні відмінності – 42,8% обрали улюбленими літературних героїв, та 57,2% - героїв мультфільмів і кіно. (Див. Рис. 2) .

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Формування у молодших школярів граматичного поняття “іменник”
Кожне самостійне слово становить єдність двох значень – лексичного і граматичного. Граматичним називається таке додаткове абстрагуюче значення, яке виражає різні відношення слова, що супроводять його ...

Наслідки депривації
Депривація – це втрата чи обмеження можливостей задовільняти життєво важливі потреби. В залежності від того, чого саме обмежена людина, виділяють різноманітні види депривації – рухову, сенсорну, інфо ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net