Діагностика розвитку цінностей у старших дошкільників

Педагогіка » Формування цінностей засобами художньої літератури у дітей старшого дошкільного віку » Діагностика розвитку цінностей у старших дошкільників

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Злим діти вважали поганого, непривітного, крикливого, інколи когось з батьків - Базилєв Артем. Ніжник Аня вказала, що таким інколи на неї буває злий тато, проте зазначила що він хороший.

Поняття дружби діти асоціюють з часто повторюваною вихователем фразою « діти, грайтесь дружно», і вказували що дружба це гра з іншими дітьми, лише декілька дітей вказали, що друг повинен допомагати, берегти секрети, дітились іграшками і цукерками.

Поняття чесність виявилось для дітей найскладнішим. Більшість дітей чесною вважали тільки людину, яка говорить правду. На чесний розподіл, дотримання обіцянок, не зідйснення крадіжок вказали декілька дітей. Нанівський Денис чесним вважає того, хто каже правду мамі.

Отже, порівнявши дані ми бачимо, що у обох групах більша кількість дітей добре розуміють моралезнавчі поняття, розуміють значення таких цінностей як любов, чесність, дружба, і найменша кількість має труднощі.

Наступною ми використали адаптовану методику дослідження ціннісних орієнтацій М. Рокіча, яка базується на процедурі прямого ранжування списку цінностей. Науковець розділяє цінності на два класи : термінальні (18 цінностей серед яких здоров’я, любов, друзі та ін.) та інструментальні ( 18 цінностей серед яких чесність, чуйність, вихованість, почуття гумору). У ході дослідження ми зіткнулися з необхідністю спростити методику та зробити її доступною сприйняттю та розумінню дітей дошкільного віку. Тому ми не ділили їх за традиційним розподілом цінності-цілі і цінності засоби, а обрали найзрозуміліші та найближчі дітям цінності і поєднали їх у шість блоків : життя, здоров’я та краса; праця; дружба, гра та спілкування; доброта, турбота і любов; сім’я, людина; батьківщина.

Дослідження розпочиналося з того, що досліджуваній дитині пропонувався набір карток з зображеннями цінностей, один блок цінностей – одна картка. Спочатку разом з дослідником дитина розглядала кожну картку і називала зображену на ній цінність, обговорювала її значення відповідаючи на питання. ( Наприклад :«Подивись, що тут зображено? Як ти думаєш, що це означає? Чи важлива для людей дружба? Навіщо вона потрібна? З ким ти хочеш дружити? Чому?» ). Потім від неї вимагалось розкласти їх в порядку значущості самостійно. ( «Вибери що для тебе найважливіше. Чому? А тепер вибери, що найважливіше для тебе, серед тих що залишились.») .

Результати дослідження зображеня у Таблиці 2.1. і Таблиці 2.2.

Таблиця 2.1

Результати дослідження ціннісних орієнтацій дітей експериментальної групи

Номер дитини

Цінність

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

1

Людина

6

3

3

3

2

4

4

2

6

3

3

3

5

2

4

2

Життя, здоров’я

2

4

1

2

1

5

3

5

5

4

2

8

4

4

5

3

Краса

7

5

4

6

5

6

2

4

2

6

4

6

2

3

6

4

Дружба, гра та спілкування

4

1

5

1

3

2

1

6

3

2

5

1

6

6

3

5

Праця

5

6

7

5

7

8

8

7

4

8

8

7

8

7

2

6

Доброта, турбота та любов

1

7

6

4

6

1

5

1

7

7

1

5

3

5

1

7

Сім’я

3

2

2

7

4

3

6

3

1

1

6

2

1

1

8

8

Батьківщина

8

8

8

8

8

7

7

8

8

5

7

4

7

8

7

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Електронні видання та ресурси
Під електронними виданнями та ресурсами (ЕВР) розуміють інформаційні продукти, для відтворення яких потрібен комп'ютер. Електронними виданнями (ЕВ) зазвичай називають інформаційні продукти, які розмі ...

Методи навчання та їх класифікація
Для досягнення свідомо визначеної мети в навчально-пізнавальній діяльності необхідно діяти, тобто змінювати стан предмета (для отримання необхідного результату-продукту). Методи навчання — це система ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net