Діагностика розвитку цінностей у старших дошкільників

Педагогіка » Формування цінностей засобами художньої літератури у дітей старшого дошкільного віку » Діагностика розвитку цінностей у старших дошкільників

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

Рис.4 Результати ранжування цінностей

Отже, ціннісних орієнтації обох груп є подібними. Діти надають перевагу таким цінностям як життя, здоров’я та краса; дружба, гра та спілкування; доброта, турбота та любов; сім’я, людина; батьківщина, хоча рейтинг вибору за першим місцем у обох групах відрізняється. У обох групах жодна дитина не обрала на перше місце такі цінності як праця та Батьківщина. Відповідно до класифікації Н. Щуркової за найважливішими для людини цінностями, праця знаходилась на четвертому місці. Ми не можемо назвати такий вибір вкрай негативним, адже хоч ці цінності є дуже важливими вони не можуть бути на першому місці ціннісних орієнтацій особистості, тим більше в дошкільників, в яких праця як діяльність знаходиться на стадії розвитку. Проте, ми звернули увагу, що жодна дитина не вказала на їх важливість. Діти пояснювали свій вибір тим, що тільки вони залишились, і інших карток не має.

Таким чином, проаналізувавши результати констатувального експерименту ми виявили, що більше моралезнавчої інформації діти отримують від близького соціуму та книг. Тому, при виборі улюбленого героя більшість дітей обрало саме літературних героїв ( Попелюшку, Русалочку, Кирилу- Кожум’яка). Врахувавши показники вибору за статтю, ми виявили, що більшість хлопчиків обирали улюбленим героя ЗМІ. Ми пов’язуємо це з недостатньо детальним вибором художніх творів. Як наслідок головними героями є в більшості представники жіночої статі, а на обговорення другорядних героїв якими можуть бути чоловіки не звертається достатня увага. Аргументуючи свій вибір героя діти вказували на їх моральні якості та головні цінності, і під час бесіди ми дізнались, що їх моральні знання знаходяться на рівні ознак та понять. Саме це спонукало нас провести опитування, щоб встановити рівень їх розуміння, і ми виявили, що більшість дітей у обох групах добре розуміють моралезнавчі поняття, значення таких цінностей як любов, чесність, дружба.

Дослідивши ціннісні орієнтації за адаптованою до старших дошкільників методикою М. Рокіча ми виявили, що вони є подібними. Діти надають перевагу таким цінностям як життя, здоров’я та краса; дружба, гра та спілкування; доброта, турбота та любов; сім’я, людина; батьківщина, хоча рейтинг вибору за першим місцем у обох групах відрізняється, але жодна дитина не обрала на перше місце такі цінності як праця та Батьківщина. Ми не вважаємо такий вибір негативним, адже хоч ці цінності є дуже важливими вони не можуть бути на першому плані у дошкільників. Але жодна дитина не вказала на їх важливість. З чого ми можемо зробити висновок, що у дітей добре розвинені соціальні ціннісні орієнтації та недостатньо сформовані громадські та національні. Ця ситуація враховувалась нами при створенні програми виховання цінностей.

Таким чином, відповідно до результатів експериментів нами було визначено три рівні сформованості ціннісно-смислової сфери: високий, середній та низький.

Високий рівень властивий дітям які мають вірно сформоване розуміння цінностей, розвиненість мотивацій, надають перевагу позитивним моральним рисам характеру. Обирають героїв з орієнтації на їх духовне спрямування а не матеріальний образ. Діти цієї групи вважають важливими всі цінності, та найголовнішими обирали здоров’я, любов, сім’ю, дружбу та ін. До цього рівня ми відносимо дітей експериментальної групи за номером 3, 4, 8, 11 та дітей контрольної групи за номером 3, 6, 7.

Середній рівень простежується у дітей які відзначаються нестійким недостатньо глибоким розумінням моральних понять, схильності до зміни власних переконань та цінностей, ситуативних проявів моральної поведінки (для того щоб похвалили, чи тому, що спостерігає дорослий) Ідеалами обирають героїв за позитивні і негативні риси, з позиції сили та авторитету. Обрали одну з цінностей не важливими, або важають важливими всі. Більш значущими вважають такі цінності як гра, спілкування, сім’я, дружба, краса та ін. До цього рівня ми відносимо дітей експериментальної групи за номером 1, 2, 5, 6, 7, 9, 10, 14, 15, та дітей контрольної групи за номером 1, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Ігрова форма навчання
Гра є унікальним механізмом акумуляції і передачі соціального досвіду – як практичного, так і етичного, пов’язаного з певними правилами та нормами поведінки в різних ситуаціях. Поява ігрового методу ...

Гра, як засіб розвитку міжособистісних стосунків у старших дошкільників
Гра є одним з найцікавіших видів людської діяльності, провідною діяльністю дошкільника, засобом його всебічного розвитку, важливим методом виховання. її назвали “супутником дитинства”, хоч у житті гр ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net