Творча робота над художнім образом, композиційним і колористичним вирішенням

Педагогіка » Пейзаж "Осіннє місто" та методика роботи над пейзажною композицією в загальноосвітніх школах » Творча робота над художнім образом, композиційним і колористичним вирішенням

Сторінка 1

Думаю, що художник, який хоче зобразити красу природи, неодмінно керується тим, що найбільше йому до вподоби, те що надихає і захоплює. Сюжетом свого дипломного проекту я обрала осінній Львів. Осінь, на мою думку, це найпрекрасніша пора року, яка неначе створена для того щоб насолоджуватися її барвами і зображувати на полотнах. Хтось захоплюється білим снігом, хтось мріє про квітучі дерева навесні, хтось бажає дочекатися жаркого літа з купанням в річці, а я люблю осінь. Це така красива пора року! Дерева одягнулися в рум'янець, вони стоять, задумавшись, на галявині, немов сумують про те, що прийшов жовтень, іноді тихенько скидаючи своє різьблене листя.

А якщо це осінь у Львові - то чи можна тут встояти перед цією несамовитою зачаровуючою красою? Саме тому захотілось зобразити це поєднання численних архітектурних споруд в обіймах зототої осені, передати осінній настрій та різнобарвну палітру кольорів.

Концепція та композиційно-колористичне рішення пейзажу

Я вважаю, що для того, щоб навчитися зображувати природу, для художника дуже важливо писати пейзажі з натури, тому на етапі пошуку сюжету і композиції, було зроблено багато замальовок з натури. Перед початком роботи над пейзажем з натури, потрібно було вибрати гарні краєвиди для етюдів. Львів дуже багатий на мальовничі та різнопланові архітектурні споруди, тому я вибрала гарні місця, де в пейзажах поєднуються окремі архітектурні споруди з осінніми деревами. Для етюдів я вибрала найбільш вдалі точки зору для малювання. Велике значення при виборі точки зору має розподіли великих тональних мас. Силуети темних дерев на світлому небі, різні за тоном. Важливу роль при цьому відіграє освітлення.Пошуки композиційного рішення, визначення пропорцій, побудова, перспективи, знаходження тональних співвідношень – все це необхідні елементи в роботі над пейзажем. Кожна робота була етюдно виконана в декількох варіантах при різному стані, освітленні, в різних кольорових гамах.

З ескізного матеріалу відбирались найбільш вдалі вирішення, на основі цих етюдів створювалася робота більшого формату з більш виписаними деталями. Членування композиції на плани створює глибину, горизонтальний ритм нібито переходить в нескінченність, за рамку картини, тим самим ще сильніше змушує відчути простір. У роботі використаний просторовий принцип побудови композиції, заснований на законах пленерного живопису.

Після завершення композиційної побудови, уточнення деталей, можна перейти до вирішення роботи в матеріалі. Витонченість колористичного рішення картини розкривається в багатстві та розмаїтті колірних відтінків, витканих з теплих тонів першого плану і вишукано-холодних дальніх. На першому плані ви побачите дівчину, вона продає цукерки, прогулюючись центральною площею міста, та інших людей, які уводять погляд у глиб картини і слугують «введенням в композицію». Це допомагає направити увагу глядача на головний об’єкт зображення, на композиційний центр зображення – центральної будівлі і силует церкви на задньому плані. Грайливі силуети архітектурних споруд Львова – змушують зупинити на собі погляд. Поруч майорять освітлені сонцем золоті листя дерев, розсіюючи увагу глядача. Права частина картини- тіньова, на якій зображені будинки в контражурі, від яких падає тінь.

Страницы: 1 2 3 4 5

Цікаве про педагогіку і навчання:

Створення колективу дитячого оркестру
Однією з провідних форм колективної діяльності на уроках музики є гра в оркестрі. Оркестр зближує дитячий колектив, підвищує відповідальність кожного учня за правильне виконання кожної партії, допома ...

Завдання, розраховані на виявлення якості самостійного читання твору дітьми
Самостійність школярів при підготовці до уроку позакласного читання, виявляється не тільки у знаходженні потрібної книжки, цікавого матеріалу про автора, але й вмінні розповідати про цю книгу, давати ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net