Мета і зміст пейзажного живопису в програмі загальноосвітньої школи

Педагогіка » Пейзаж "Осіннє місто" та методика роботи над пейзажною композицією в загальноосвітніх школах » Мета і зміст пейзажного живопису в програмі загальноосвітньої школи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

В умовах сучасного розвитку освіти є проблема залучення молодших школярів до мистецтва живопису. Ця проблема є вкрай важливим напрямком педагогіки і має багато не досліджених аспектів. Оскільки наше життя не можливе без мистецтва, тому в сфері освіти на сьогодні приділяється значна увага вивченню і особистісного ставлення до мистецтва взагалі, і живопису зокрема.

Кожна дитина полюбляє змалечку творити, зокрема, малювати. Неважливо, що вона малює і чим. Завдання кожного вчителя і батьків зберегти і розвинути дитячу зацікавленість, активність і привити любов до мистецтва та пробудити естетичні почуття. Головним завданням в школі - є навчання учнів основам реалістичного малюнка. Зазвичай вчитель будує свою роботу на спостережені і вивчені навколишнього середовища.

Основне завдання вчителя – знайти індивідуальний підхід до кожного з учнів, адже діти, які приходять до школи мають різний рівень підготовки, допомогти освоїти вміння спостерігати, аналізувати, передавати об’ємні предмети на площині, одним словом навчити малювати. Проте разом з цим педагог розвиває у дітей зорову пам'ять, образне мислення, уяву, також дає можливість передати свій настрій, емоції: радості, смутку, печалі, тривоги та інші. Адже малюнок для дитини спосіб самовираження, можливість заявити про себе за допомогою пензля та фарби.

Якщо розглядати мистецтво як засіб впливу на формування естетичних почуттів і естетичного ставлення до мистецтва, на мою думку, краще, ніж пейзажний живопис, цього зробити не може жоден жанр образотворчого мистецтва. Картини, на яких зображена природа, дають естетичну насолоду, посилюють любов до рідного краю. Ще одним доказом цього являється величезна скарбниця нашого народу, яка налічує тисячі найкращих робіт, пейзажистів, які передали як найкраще велич і могутність, красу та чарівність нашої землі. Не випадково пейзаж являється одним з найпопулярніших жанром образотворчого мистецтва у дітей.

Кожна дитина так само як і доросла людина, сприймає кожний витвір мистецтва порізному. Причиною є різні точки зору, характер, мислення, естетичні погляди та ставлення до мистецтва. Щоб допомогти дитині краще зрозуміти твори мистецтва, потрібно враховувати вікові етапи розвитку і особливості естетичного сприймання в різні періоди. Звернемо увагу, на те, що учням початкової школи достатньо просто красивої картинки: привабливих кольорів, цікавих форм, великих розмірів, загальної розповіді про картину для того, щоб робота вразила їх. Проте, учням середніх класів цього вже не достатньо, їм вже цікаво слухати розповідь про об’єкти, предмети, які зображені на тій чи іншій картині, їх цікавлять міркування: чому саме цей предмет, а не інший. Часто буває так, що діти використовують предмет, що їх зацікавив у своїх роботах, уже співставляючи зі своїми образами.

Послідовність вивчення пейзажного живопису учнів в загальноосвітніх школах

Розкриваючи мету та завдання, а також методику образотворчої діяльності у школі слід зазначити, що основним завданням вчителя є формування творчої особистості, надання розширених знань про мистецтво вцілому. Велику увагу у шкільних закладах приділяють саме вивченню пейзажу, оскільки саме за допомогою цього жанру живопису діти відкривають для себе красу рідного краю. За допомогою цього дитина усвідомлює, що вона може передати всю красу навколишнього світу, своє ставлення та емоції.

Для розвитку естетичного сприймання і дитячої творчості використовують основні методи: спостереження та аналіз явищ та об’єктів природи, які дитина може спостерігати навколо себе, бесіда про побачені образи, розповідь, демонстрування наочного матеріалу, майстер-клас декількох варіантів прийомів виконання, стимулювання творчої активності учнів, індивідуальне консультування, аналіз робіт. Для кращого сприйняття наочності використовується супровід музики, літературні твори, розповіді, легенди, ігри.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Будова, склад і властивості ґрунту
Будова ґрунту. Під впливом природних факторів ґрунтоутворення в процесі розвитку (генезису) ґрунт розчленовується на генетичні горизонти. Кожний горизонт має певну товщину і морфологічні ознаки: колі ...

Стан теорії питання самостійної роботи в психолого-педагогічній літературі
Усі знання, що здобуває людина протягом життя, здобуваються самостійно. Від неї вимагається докладання певних зусиль для оволодіння ними, підключення достатньо розвиненої уяви, образного мислення, ро ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net