Методи вивчення пейзажного живопису в школі

Педагогіка » Пейзаж "Осіннє місто" та методика роботи над пейзажною композицією в загальноосвітніх школах » Методи вивчення пейзажного живопису в школі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 8

Пейзаж надає людині естетичну насолоду і посилює любов до рідної землі, до її чарівної краси. Працюючи над пейзажем, художник створює образ природи, ставлення людини до природи. Художній пейзаж відображає не просто ті чи інші види природи, а насамперед сприйняття природи людиною, певне ставлення до неї, яке завжди пов’язане з світоглядом художника, певним колом ідей, переживань тощо. Художній задум розкривається в творі з явним розрахунком на пригадування і асоціації, що повинні виникати в глядача.

1. В процесі підготовки дипломного проекту я проаналізувала мистецтвознавчу та психолого-педагогічну літературу з питань історії та жанрів пейзажного живопису. Аналіз цього матеріалу, а також власні пошуки, дали змогу мені встановити, що живопис пейзажу є актуальною і необхідною темою малювання в загальноосвітніх школах. Оскільки пейзаж як і інші види мистецтва має свою мету і завдання: виховувати в учнів почуття краси, любові і шанобливого ставлення до природи рідного краю та середовища взагалі.

2. Мною було розроблено колористичне і композиційне вирішення осіннього пейзажу. Виконано пейзаж у техніці олійного живопису. Виконання практичної частини дипломного проекту складається з 3-х етапів: створення етюду, композиційне та кольорове вирішення роботи.

3. Під час дослідження було встановлено головну мету, завдання та зміст навчально-виховної діяльності школярів, розроблено урок на дану тему(Додаток В). Отже, головною метою було створити міський осінній пейзаж у гуашевій техніці, дослідити методичну літературу навчання у школі. Завданнями дипломного проекту було розробити методи навчання пейзажного живопису на уроках образотворчого мистецтва у загальноосвітній школі. Зміст навчання школярів полягає у поетапному вивченні теми, ознайомленні з основами пейзажного живопису, з його видами та закріплення цих знань на практиці.

4. Проаналізовані ефективні методи навчання основ пейзажного живопису учнями загальноосвітніх шкіл, а саме : пояснювально-ілюстративний метод, репродуктивний метод, евристичний метод, дослідницький метод, метод спостереження, екскурсії, бесіди, розповіді, гри. Зазначені методи дозволяють розвинути у дітей самостійність та незалежність у навчальному, а в майбутньому і в професійному процесі. Дають змогу підвищити ефективність засвоєння знань, поліпшити контроль над виконанням завдань, викликати у дітей зацікавленність до навчання.

5. Важливо, що проведені дослідження під час створення дипломного проекту, мають не лише теоретичне значення, а й практичне. Теоретичне значення дипломної роботи полягає в описанні методики навчання основам пейзажного живопису, описанні послідовності та техніки виконання, визначенні необхідності навчання пейзажного жанру на уроках образотворчого мистецтва. А практичне значення полягає в тому, що його результати можуть бути використані під час читання шкільних курсів, гуртків, практичних занять, а також при подальшому теоретичному опрацюванні проблем навчання дітей у загальноосвітній школі. Дослідження показало, що пізнавальний інтерес до мистецтва у школярів досить великий, а наявність інтересу - це перше з умов успішного виховання. Крім того, матеріал по мистецтву володіє великим емоційним потенціалом. Саме сила емоційної дії є шляхом проникнення в дитячу свідомість, і засобом формування естетичних якостей. На мій погляд, реалізовуючи повноцінне естетичне виховання школярів в шкільному віці, засобами пейзажу, вчитель забезпечує в майбутньому становлення такої особи, яка поєднуватиме в собі духовне багатство, дійсні естетичні якості, етичну чистоту і високий інтелектуальний потенціал.

Робота над дипломним проектом, допомогла мені реалізувати та удосконалити свої творчі та педагогічні здібності. В дипломній роботі представлений аналіз процесу творчої роботи над картиною «Осіннє місто». Здійснено теоретичне узагальнення методів і форм, вдосконалення змісту навчання пейзажного живопису в загальноосвітніх школах. Досліджено проблему залучення школярів до мистецтва живопису в умовах сучасного розвитку освіти.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Цікаве про педагогіку і навчання:

Значення факультативних занять з краєзнавства
Важливою ділянкою краєзнавчої роботи в школі є факультативні заняття. Досвід підтверджує, що вони хоча й належать до категорії навчальних, однак в основному передбачають широку позакласну і позашкіль ...

Корекційна робота з суб’єктом насильства
Оцінюючи міжнародний досвід щодо впровадження корекційних програм по роботі з особами, які вчинили насильство в сім’ї, слід зазначити, що загалом програми підтримки постраждалих є більш поширеними в ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net