Я пересвідчилась в тому, що пейзаж являється одним з найпопулярніших серед дітей жанром живопису. Оскільки, працюючи над пейзажем, дитина втілює своє ставлення, бачення природи, висловлює думки і своє «Я».
Василь Полєнов Золота осінь. 1893. Полотно, олія. 77 х 124.
Сергій Васильківський «Козача левада»1893. Полотно, олія. 133х99
Вінсент Ван Гог « Нічна тераса кафе» 1888. Полотно, олія 81 × 65.5
1.3.1. Ескіз.
Перша прописка в кольорі.
Кінцевий результат роботи.
Інтегрований урок з образотворчого мистецтва 7 клас
Тема: Пейзаж «Осіннє місто».
Мета: Навчальна: розширити знання учнів з кольорознавства. Дати поняття про «повітряну перспективу», «пряму лінійну перспективу»,«колорит». Урізноманітнити технічні навички роботи з гуашевими фарбами. Розвивальна: розвивати спостережливість, зорову пам'ять, уміння вирішувати загальний тоновий і колірний стани пейзажу, творчу уяву, образне мислення, фантазію. Виховна: виховувати любов до природи, вміння бачити прекрасне, розвивати інтерес до пейзажного живопису. Виховувати охайність, старанність. Тип уроку: комбінований. Вид уроку: малювання з фотографії по пам’яті та за уявою. Міжпредметні зв’язки: музика Обладнання: Матеріали: : ПК, папір, гуашеві фарби, пензлики, простий олівець, гумка, стаканчик з водою, палітра, серветка. Зоровий ряд: репродукції міських осінніх пейзажів , фоторепродукції, дитячі роботи – міські пейзажі, виконані у гуашевій техніці, та ілюстрації творчі роботи вчителя, таблиці з кольорознавства. Музичний ряд: Й.С. Бах Сонет №18, Вівальді Очікуваний результат: розширення знань з кольорознавства, засвоєння понять «повітряна перспектива», «колорит», проявлення творчості у роботі учнів. Оформлення класної дошки: З правої сторони: репродукції міських осінніх пейзажів, фоторепродукції. З лівої сторони, у верхній частині: дитячі роботи – міські осінні пейзажі, виконані у гуашевій техніці. Нижня частина цієї половини дошки залишається чистою, щоб мати можливість по ходу уроку зробити педагогічний малюнок. Поняття: Колорит (італ. Colorio – забарвлений) – загальне кольорове рішення, система сполучення кольорів та їх відтінків у художньому творі. Репродукція – відтворення художнього оригіналу поліграфічним або фотографічним способом.
Пряма лінійна перспектива – це віддалення предметів, зменшення їх у розмірі, характер ракурсного скорочення, а також перетин в композиційному та перспективному центрі основних горизонталей та вертикалей.
Повітряна перспектива характеризується зникненням чіткості й ясності контурів предметів у міру їх віддалення від очей спостерігача. При цьому на дальньому плані насиченість кольору зменшується (колір втрачає свою яскравість, контрасти світлотіні пом’якшуються)
План заняття:
Організаційна частина (1 – 2 хв.)
Актуалізація опорних знань і вмінь учнів (3 – 4 хв.)
Мотивація навчальної діяльності (1 – 2 хв.)
Цікаве про педагогіку і навчання:
Експериментальна перевірка впливу колективу на особистість
Під час педагогічної практики у загальноосвітній школі № 17 м. Миколаєва, ми спостерігали за дітьми, за їх поведінкою та манерою спілкування. Ми помітили, що діти ображають один одного, промовляють н ...
Фізична культура як соціальне явище та складова навчального процесу
Перш за все, розглянемо основні дефініції, які використовуються для опису фізичної культури та споріднених з нею явищ. За визначенням, що надано у "Педагогічному словнику" М.Д. Зубалієм, &q ...