Одним із завдань школи для слабочуючих дітей є формування і корекція словесного мовлення на основі збереженої слухової функції з метою використання слуху в учбовому процесі й позаурочний час, а також для сприймання мовлення оточуючих людей.
Педагогічний процес направлений на використання і розвиток слуху слабочуючих сприяє покращенню слухового сприймання, вимові, розвитку мови.
Перед школою для слабочуючих ставляться такі завдання:
· Максимальний розвиток слухового сприймання у дітей з метою розширення й укріплення слухової основи сприймання мовлення;
· Використання слуху у формуванні мови в навчально-виховному процесі й створення на цій основі передумов для успішної реабілітації слабочуючих у середовищі нормально чуючи людей.
Розвиток слухового сприймання слабочуючих дітей здійснюється з метою максимального використання слуху при засвоєнні шкільних знань, в процесі мовленнєвого спілкування в позаурочний час, формування й корекція звуковимови, виразності, інтонації, ритму, темпу мовлення, а також розвитку самоконтролю за власним мовленням.
Мета і завдання слухової роботи в школі дозволяють визначати методи і форми роботи з розвитку слухового сприймання слабочуючих учнів, види вправ, мовний матеріал, час відведений на вивчення даного матеріалу.
Однією з форм організації роботи з розвитку слухового сприймання є індивідуальні заняття, які було введено в школи слабочуючих у 1976 році.
Завданням індивідуальних занять є розвиток слухового сприймання мовлення учнів.
Мета занять полягає у найбільш повному використанні слухового сприйманні мови в навчально-виховному процесі, в підготовці слуху учнів до сприймання мовлення людей, що їх оточують.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Компоненти
техніки фізичних вправ
Значення рухів, які входять до складу рухової дії, неоднакове, тому прийнято розрізняти основу техніки рухів, головну (визначальну) ланку і деталі. Основа техніки рухів — це сукупність тих ланок і ри ...
Історична необхідність відродження і утвердження дитячого, юнацького і
молодіжного руху на козацько-лицарських традиціях
Українська молодь має глибоко усвідомлювати, що козацько-лицарська духовність – одна з найвищих вершин національної духовності, яка була рятівним феноменом в історії рідного народу. Тому справедливим ...