Індивідуальні заняття з розвитку слухового сприймання і формування вимови проводяться із розрахунку вісімнадцять годин на тиждень на клас, незалежно від кількості учнів у ньому. При цьому учбовий час для занять ділиться однаково між усіма учнями. З кожним учнем проводиться заняття три рази на тиждень по 20 хвилин. Рекомендується відводити одну половину заняття на спеціальну роботу над вимовою, а іншу-на спеціальне слухове тренування, направлене на розвиток мовленнєвого слуху з перших днів навчання.
Основною метою слухової частини заняття є розвиток слухового сприймання, тому робота в цій частині заняття направлена головним чином на навчання сприйманню мовлення на слух.
Індивідуальні заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови проводяться за розкладом, який складає заступник директора по навчальній роботі. Індивідуальні заняття вводяться в сітку загального шкільного розкладу.
Розклад повинен бути складений так, щоб всі заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови були закінчені до того часу, коли буде проводитися підготовка домашнього завдання. На ці заняття діти відпускаються з занять із слухового кабінету, музично-ритмічних та фронтальних занять.
Не можна брати одного і того ж учня на заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови з одного і того ж уроку. Заняття проводяться за змінним графіком. Заняття з кожним учнем мають проводитися з одним і тим же проміжком часу, наприклад, у понеділок, середу, п’ятницю чи у вівторок, четвер, суботу. Заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови іноді можуть проводитися до першого уроку.
Якщо в класі менше дванадцяти учнів, то тривалість заняття з кожним учнем відповідно збільшується. Починаючи з третього класу вчитель, який проводить індивідуальні заняття з метою навчання слабочуючих сприймати мовлення різних дикторів, може практикувати заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови одночасно з двома учнями. Час на слухове тренування при цьому подвоюється.
В школі має бути вивішений розклад зі слухової роботи, в якому вказується час роботи кожного вчителя, що проводить заняття з розвитку слухового сприймання, а також клас, в якому вони проводяться в різні дні тижня.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Особливості статевого розвитку молодших школярів
Молодший шкільний вік – період від сформованої статевої ідентичності до початку статевого дозрівання, від 6-7 до 11 років. Індивідуальні границі цього періоду можуть коливатися, особливо якщо їх оцін ...
Шляхи і методи формування словесної творчості у старших дошкільників
У старшому дошкільному віці діти проявляють більшу творчу активність у художньо-мовній діяльності. Це виражається при переказах ними текстів доступних художніх творів, у виразнім читанні знайомих вір ...