Основні вимоги до проведення роботи з розвитку сприймання мовлення на слух

Педагогіка » Способи організації навчання в спеціальних закладах для дітей з порушенням слуху » Основні вимоги до проведення роботи з розвитку сприймання мовлення на слух

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

При організації роботи з розвитку сприймання мови на слух у слабочуючих школярів необхідно:

1) Створити слуховий режим.

Важливою умовою для проведення роботи з розвитку мовного слуху є створення слухового режиму в школі та вдома. Необхідно звертатися до дитини усно, вимагати усної реакції на усне звертання. В ході усного навчально-виховного процесу треба проводити спеціальні вправи по сприйняттю мови на слух на фоні постійного використання бісенсорного (слухо-зорового) сприймання учнями мовного матеріалу як із звукопідсилючою апаратурою колективного та індивідуального користування, так і без неї.

2) навчати сприйманню мовлення у зв’язку з навчанням мови у її комунікативній функції.

Навчання сприйманню мовлення на слух відбувається у тісному зв’язку з навчанням дітей мові в її комунікативній функції. Це впливає на побудову учбового процесу. Так, у зв’язку з цим для проведення роботи з розвитку слухового сприймання зі слабочуючими учнями визначається тип звукопідсилюючої апаратури, мовний матеріал, який включають в слухове тренування, умови, в яких вона здійснюється, види і прийоми роботи.

3) Використовувати на заняттях з слухового тренування мовний матеріал, необхідний для спілкування.

Мовний матеріал для слухового тренування має бути найуживанішим, потрібним в спілкуванні в школі та поза її межами. Як основний мовний матеріал, що входить до складу слухових вправ, треба використовувати фрази, словосполучення, слова. Значне місце у вправах відводиться мовному матеріалу повсякденно-розмовного характеру, а також лексиці, яка пов’язана з учбовою діяльністю учнів.

4) Навчати сприйманню мови на слух як із звукопідсилюючою апаратурою, так і без неї.

Учням пропонують сприймати мовний матеріал як із звукопідсилюючою апаратурою, так і без неї. При цьому передбачається створення умов для бінаурального сприймання мови. Проводяться вправи для сприймання мовного матеріалу без апарата одночасно обома вухами (при приблизно однаковому зниженні слуху на кожне вухо), а також окремо (краще і гірше чуючим вухом).

5) Під час проведення вправ для сприйняття мови на слух в ході навчально-виховного процесу сформувати в учнів уміння сприймати мову незалежно від характеру її звучання (тембру голосу, «манери говоріння» тощо).

6) Дотримуватись принципу диференційованого підходу в навчанні сприйняттю мовлення на слух, мовного розвитку та інших індивідуальних особливостей учнів.

Сприйняття характеризується значними індивідуальними розбіжностями в повноті, точності, швидкості узагальнення. Розвиток мовного слуху учнів пов’язаний зі станом слухової функції, з загальним і мовним розвитком учнів, іншими індивідуальними особливостями слабочуючих.

7) Дотримуватись у навчанні принципу переходу від менш складного до важчого.

Під час проведення роботи з розвитку сприймання мови на слух треба дотримуватись принципу переходу від простого до складного. Це і стосується і підбору мовного матеріалу для слухового тренування, і визначення типу апаратури, установки режиму підсилення мови за допомогою апаратури і без неї (зміна відстані, інтенсивність звучання мови).

8) Викликати зацікавленість учнів до тренування (використовувати різні види роботи, давати оцінку роботи дитини тощо).

9) Визначити спосіб пред’явлення мовного матеріалу для сприймання на слух в залежності від типу уроку, заняття, на якому проводяться слухові вправи.

Основний спосіб сприйняття мовного матеріалу на різних уроках, заняттях залежить від їх типу. Так, на спеціальних заняттях з розвитку слухового сприймання основним способом сприймання учнями мови є слухове сприймання. На уроках з різних загальноосвітніх предметів, у позаурочний час основним способом сприймання є слухо – зорове.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Знаково-числова система оцінювання показників ключових процесів ВНЗ
Для кількісного оцінювання показників процесів використовувалась проста і доступна 5‑ти бальна шкала, яка є малоінформативною. У зв» язку з цим пропонується кількісну оцінку за кожним показнико ...

Головні методичні ідеї
Гарний урок неможливий без натхнення і педагогічної інтуїції. Саме тоді він результат творчості, а не ремесла. Разом з тим гарний урок це втілення точно спланованого задуму вчителя. 1. Добровільність ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net