Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі

Педагогіка » Формування ціннісного ставлення студентів до фізичної культури » Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 6

2) Практична частина.

Містить такі напрями роботи:

Вправи на виникнення почуття соціальної спільності.

Вправи на підвищення чутливості до партнера по взаємодії (виділення з загального фону субсенсорних відчуттів тих, які визначаються наявністю партнерів по спілкуванню).

Вправи на синхронізацію дій з партнером (вміння прийняти іншу людину як повноправного учасника взаємодії).

Тренування сензитивності у спілкуванні.

Вправи на відпрацювання спільних дій шляхом коректного подолання опору або протидії з боку партнера.

Відпрацювання здатності до розподілу зусиль.

7)Вправи на закріплення взаємодії (формування почуття взаємної довіри, впевненості в допомозі І підтримці групи, готовності здійснити таку допомогу і прийняти ЇЇ).

8) Вправи на групову інтеграцію (створення ситуацій, що сприяють

виникненню почуття "Ми").

Блок 4. Фізичні вправи як засіб підвищення ефективності професійної діяльності.

Дуже важливо розкрити перед студентами професійну необхідність і значимість фізичних вправ не тільки в прямій ("будеш займатися фізкультурою - будеш менше хворіти"), але й у більш складно-опосередкованих формах. На жаль, саме цей аспект у даний час найбільш слабко проробляється на заняттях по фізичному вихованню. У нашому дослідженні було проведене виділення і структурування тих функцій, що може виконувати предмет фізичного виховання в професійному становленні майбутнього вчителя. Безумовно, методично проробити всі аспекти, зв'язані з професійно спрямованим викладанням предмета "Фізичне виховання" у вищій школі в одному дослідженні неможливо, нашим завданням було розкриття перед студентами професійного значення як предмета в цілому, так і окремих його завдань. До числа останніх нами віднесені як найбільш актуальні два: розкриття перед студентами функцій фізичних вправ у формуванні елементів педагогічної майстерності й у профілактиці професійних захворювань.

Слід зазначити, що перша функція хоча б частково розглядалася в курсі педагогічної майстерності (зокрема, на занятті по культурі зовнішнього вигляду вчителя). Друга ж функція фактично залишилася за межами навчального процесу. Навіть такі, здавалося б, близькі дисципліни, як валеологія, гігієна розумової праці і т.п., не торкалися професійного аспекту, подаючи фізичні вправи як елемент загальної культури людини. Ми вважаємо, що професіоналізація змісту навчальних занять по фізичному вихованню має найбільше важливе значення для формування ціннісного відношення студентів до відповідного предмета.

1. Теоретична частина

При розгляді основних теоретичних положень студентам пропонуються такі теми для обговорення (наведемо їх більш детально, ніж попередні теми, оскільки вони є найменш розробленими у дидактичному аспекті):1) Фізичні вправи як засіб формування елементів педагогічної майстерності.

Студентам нагадуються основні положення з курсу педагогічної майстерності: необхідність формувати у майбутніх учителів педагогічну спрямованість не лише як внутрішню особистісну якість, а і як наповнення нормативними професійними ознаками усіх сфер їх життя і само-проявів. Окремо слід привернути увагу студентів до питання про педагогічну доцільність зовнішнього вигляду. Нагадується, що осанка і хода відіграють значну роль у створенні загального враження про людину. Зігнутий вперед хребет, опущені плечі і голова, мляві рухи відразу ж видають людину боязку, невпевнену в собі. Розхитаність, надлишкова розмашистість рухів, вихляння стегнами й у суглобах сприяє оцінці людини як неакуратної, недисциплінованої.

Варто особливо підкреслити, що крім чисто зовнішнього враження є і ще більш важливі аргументи щодо необхідності звертання пильної уваги на дефекти постави і вживання заходів для їхнього виправлення. Порушення постави приводить, як правило, до недостатньої рухливості грудної клітки і діафрагми, зниження ресорної функції хребта, зменшення амплітуди коливання внутрІшньо-грудного і внутрішньочерепного тиску, що негативно позначається на діяльності центральної нервової, серцево-судинної і дихальної систем, на роботі органів травлення; воно супроводжується також зниженням функціональних можливостей організму, його опірності впливові несприятливих факторів зовнішнього середовища, погіршенням здоров'я, зменшенням працездатності.

Пропонуються загальні рекомендації для роботи над поставою:

Для формування правильної постави необхідно навчитися керувати ступенем напруги м'язів, відчувати частини тіла в різних положеннях (стоячи, сидячи, при ходьбі) і закріпити ці навички, потрібна систематичне тренування відчуття правильної постави в сполученні з вправами, що сприяють зміцненню м'язового корсета.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Цікаве про педагогіку і навчання:

Практична реалізація принципів інтенсивного навчання в процесі навчання говоріння старших школярів
Визначення змісту інтенсивного навчання має ґрунтуватися на певних методичних принципах. Зокрема, він повинен мати чітку спрямованість саме на ті елементи мови, які на певний момент з тих або інших п ...

Історичні аспекти становлення різних форм соціальної підтримки і виховання дітей – сиріт в Україні
Історично обумовлено, що будь-яке суспільство завжди здійснює соціальну допомогу і підтримку своїм дітям, оскільки це є беззаперечним способом збереження і стабілізації життя. Існує певна закономірні ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net