Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі

Педагогіка » Формування ціннісного ставлення студентів до фізичної культури » Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 7

Для усунення сутулості необхідно регулярно виконувати вправи,

що підвищують рухливість верхньої частини хребта, зосередивши увагу на його випрямленні, зміцненні м'язів плечового пояса і розвитку їхньої статичної сили.

- При прогині спини рекомендуються нахили вперед І згинання тіла в тазостегнових суглобах для зміцнення м'язів черевного преса, крижово-поперекового відділу, розтягування м'язів задньої поверхні тулуба.

2) Фізичні вправи як засіб профілактики професійних захворювань.

Педагогічна діяльність, як практично кожен вид діяльності, викликає в людини ряд специфічних (професійних) захворювань. Відомо, що при постійній роботі тих самих м'язів не тільки рано розвивається і накопичується стомлення, але і виникає ряд серйозних деформацій.

Особливістю педагогічної діяльності є багатоаспектність негативних впливів на людину. Назвемо тільки основні з них:

- Високий рівень нервово-емоційних навантажень. За ступенем психоемоційної напруги діяльність вчителя відносять до другої категорії складності (нагадаємо, що до першої категорії відносяться льотчики, що літають на надшвидкісних літаках, оператори великих енергосистем, диспетчери наземної служби аеропортів). Це викликає ряд психосоматичних захворювань нервової, серцево-судинної, травної систем.

Високий рівень статичних навантажень, перевага малорухомого способу життя, що викликає деформацію кістково-м'язового апарату, ще більш обтяжує протікання психосоматичних захворювань. У вчителів спостерігається більш висока частота виникнень остеохондрозів шийного і крижово-поперекового відділів хребта, варикозного розширення вен, набряків ніг, застійних явищ в порожнині малого таза, млявості (порушення перистальтики) кишечнику, зниження кровопостачання головного мозку.

Високий рівень навантажень на зоровий аналізатор, внаслідок чого рано починається порушення зору.

Порушення кровопостачання відділів головного мозку, внаслідок чого виникають і неухильно прогресують головні болі, погіршується пам'ять та увага, загальний психічний стан.

На жаль, у сьогоднішній системі професійної підготовки студентам фактично невідомі ці аспекти педагогічної діяльності. У результаті молоді фахівці зовсім не готові протиставити впливові негативних факторів елементарні міри профілактики. Ми вважаємо, що цю прогалину необхідно обов'язково заповнити, і найбільш готовим до виконання даної функції є навчальний предмет "Фізичне виховання". Тому нами були включені в зміст роботи теоретичні знання і практичні засоби профілактики професійних захворювань, що не тільки освоюються студентами як важливий компонент майбутньої діяльності, але і рекомендуються до використання в навчальному процесі. Слід зазначити, що деякі з цих вправ традиційно використовуються викладачами фізичного виховання в процесі занять, однак, позбавлені професійного змісту, вони сприймаються студентами як другорядні, необов'язкові для освоєння, не переносяться в поточну життєдіяльність.

3) Самомасаж та можливості його використання.

Масаж є ефективним засобом вирішення багатьох завдань профілактики і корекції психічних станів і професійних деформацій. На жаль, ця важлива і доступна техніка оздоровлення не є масово поширеною, хоча за її допомогою можна позбавитись багатьох проблем. Тому студентам надаються основні знання і розкривається комплекс прийомів самомасажу.

Основні правила при виконанні самомасажу:

Різні прийоми самомасажу діють на організм по-різному: поглажування, розтирання заспокоюють, постукування, поплескування - збуджують.

Для досягнення того або іншого результату велике значення має манера (ступінь енергійності) виконання прийомів і тривалість самомасажу.

Усі рухи самомасажу виконуються за ходом лімфатичних шляхів, у напрямку найближчих лімфатичних вузлів. Руки масажують від кисті до ліктьового суглоба, від ліктьового суглоба - до пахової западини, де знаходяться лімфатичні вузли, ноги - від стопи до коліна і до пахових вузлів; спину - від хребта до пахових западин; попереково-крижовий відділ - від хребта до пахових лімфатичних вузлів; передню і бічну поверхні шиї - від волосяного покриву вниз, до підключичних залоз, задню поверхню шиї - до пахових западин. Лімфатичні вузли масажувати не можна.

Варто вибрати таку позу, що дозволяла б максимально розслабити м'язи ділянки, що масажується. Звичайно при повторних сеансах самомасажу виробляється здатність автоматично розслаблювати будь-яку частину тіла.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Цікаве про педагогіку і навчання:

Краєзнавча робота та дисципліна як форма патріотичного виховання
Знайомство з рідним селом, містом, екскурсії по селу, місту, де живеш , вивчення історії виникнення села, міста, його перших років існування; пошукова робота шляхом зустрічей зі старими людьми своєї ...

Аналіз психолого-педагогічної літератури з даної проблеми
В історії світової педагогічної практики відомі найрізноманітніші форми організації навчання. їх виникнення, розвиток, удосконалення і поступове відмирання окремих з них пов'язане з вимогами, потреба ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net