Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі

Педагогіка » Формування ціннісного ставлення студентів до фізичної культури » Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 8

Існує ряд протипоказань до самомасажу (гострі пропасні стани і запальні процеси, захворювання й ушкодження шкіри і судин ділянки, що масажується, будь-якого виду, наявність родимок або пухлин, надмірне збудження або напруга після великого фізичного навантаження).

Самомасаж можна робити не раніше, ніж через 1-1,5 годин після їжі.

Самомасаж краще виконувати в оголеному виді або в білизні з натуральної тканини.

Прийоми самомасажу:

- Погладжування. Найпоширеніший прийом, виконується долонею. Долоню щільно прижимають до ділянки, що масажується, злегка обхопивши її. Погладжування можна робити однією рукою або поперемінно двома(одна іде за іншою, як би повторюючи її рухи). Погладжування діє безпосередньо на шкіру, звільняючи ЇЇ від вилущених клітин верхнього шару і поліпшуючи функції потових і сальних залоз, підвищує локальну темпера туру шкіри, прискорюючи струм крові і лімфи в судинах, впливає на закінчення периферичних нервів і через них на центральну нервову систему.

Погладжуваннями звичайно починають і закінчують самомасаж, здійснюючи рухи легко, ритмічно, повільно.

- Вижимання. Виконується ребром долоні, встановленої поперек ділянки, що масажується, або протилежною частиною кисті з боку великого пальця. Цей прийом робиться більш енергійно і впливає на більш глибокі шари шкіри. Вижимання підсилює рух крові і лімфи, сприяє ліквідації застійних явищ і набряків, дає болезаспокійливий ефект, підвищує тонус шкіри і м'язів, поліпшує їхній функціональний стан.

Розминання. Це основний прийом впливу на глибокі шари м'язовоїсистеми. Розрізняють ординарне і щипцевидне розминання. Ординарне(найбільш легкий прийом самомасажу) виконується в такий спосіб: випрямленими пальцями руки щільно охоплюють м'яз поперек, потім зводять їх (великий рухається в напрямку до інших чотирьох), піднімають м'яз і роблять обертальні рухи вбік чотирьох пальців, поступово просуваючи вперед. Рухи повинні бути плавними, без ривків. Даний прийом, виконуваний однією рукою, застосовується для масажу стегон, плечей, передпліччя, сідниць.

ЩипцІвидне розминання роблять однією або двома руками. Чотирипальці руки, що масажує, зводять навколо великого пальця щіпкою. Пальцями потрібно надавити на ділянку шкіри, одночасно обертаючи кистю правої руки вправо, лівої - вліво і просуваючи вперед. Самомасаж варто виконувати від початку сухожилля, м'яза. Щипцевидні розминання застосовують для масажу гомілок, передпліч, шиї. Цей прийом поліпшує еластичність сухожилля, розтягує укорочені фасції, поліпшує крово- і лімфообертання в ділянці, що масажується.

Потрушування, Цей прийом рекомендується виконувати відразу після розминання. Масаж роблять мізинцем і великим пальцем, які, захоплюючи м'яз, поперемінно ритмічно давлять на нього (великий палець рухається у бік мізинця, потім навпаки). Прийом сприяє кращому відтокові лімфи, рівномірно розподіляє міжтканеву рідину, впливає на поверхневі і глибоко розташовані тканини. Застосовується для масажу розслаблених великих м'язів гомілки, стегна, плеча, сідниці.

Розтирання. Цей прийом здійснюють більш енергійно, ніж всі інші. Суглоби і сухожилля, мало зрошувані кров'ю, масажують у всіх напрямках. Застосовують такі види розтирання: прямолінійне і колоподібне - подушечками всіх пальців або буграми великих пальців; прямолінійне - щипцеподібними рухами або основою долоні; гребнеподібне - пальцями, стиснутими в кулаки; спіралевидне - основою долоні (колоподібні рухи). ЦІ прийоми виконують, як правило, однією рукою. Можна також надавлювати іншою рукою на ту, що масажує.

Розтирання підсилює кровообіг, зігріває тканини, прискорює розсмоктування затвердінь, підвищує пластичність зв'язкового апарата, поліпшує рухливість суглобів.

- Ударні прийоми. Включають постукування, поплескування і рубання. Постукування виконують складеною в кулак кистю (з боку мізинця) однією або по черзі двома руками. При поплескуванні кисть повертається вниз, пальці злегка притискають до ділянки, що масажується, так, щоб між шкірою і долонею утворилася повітряна подушка. Рубання роблять випрямленими, широко розведеними і розслабленими пальцями. Удар наносять мізинцем, інші пальці в цей час стуляються. Ці прийоми підсилюють приплив крові до ділянки, що масажується, подразнюють м'язові волокна, підсилюючи їхню скорочувальну силу. М'язи, що масажуються, повинні бути максимально розслаблені. Ударні прийоми виробляються ритмічно, з частотою три удари в секунду.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10

Цікаве про педагогіку і навчання:

Мета і сутність портфоліо
Огляд сучасної закордонної літератури, присвяченої портфоліо в навчанні, показує, що прихильники портфоліо бачать у ньому щось набагато більше, ніж просто альтернативний спосіб оцінювання або збори р ...

Опис ключових процесів ВНЗ на основі універсальних показників
Перший полягає у встановленні системи загальних (універсальних) показників, які характеризують будь який процес. Орієнтовний перелік таких показників наведений у таблиці 2. У даному випадку оцінюванн ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net