Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі

Педагогіка » Формування ціннісного ставлення студентів до фізичної культури » Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 9

3) Самовправлення та можливості його використання з метою запобігання професійних захворювань.

Комплекс прийомів самовправляння використовується для поліпшення стану плечового пояса, при виникненні в ньому хворобливих відчуттів (внаслідок зменшення рухливості суглобів або розвитку остеохондроза). Дозволяє усунути функціональне блокування або спазматичне скорочування м'язів за допомогою ритмічних прийомів пасивного переміщення частин тіла.

Для виконання самовправляння необхідно виконати такі вимоги:

цілком розслабити м'язи тіла (загальна релаксація);

розслабити м'язи хворобливої ділянки за допомогою самомасажу(прийоми: погладжування, тиск, розтирання, розтягування);

виконувати прийоми ручного впливу (самовправляння) у фазу видиху, оскільки при цьому м'язи розслаблюються найбільше ефективно;

повторювати прийом 5-10 разів, направляючи рух (взаємоковзання суглобних поверхонь, розтягання укорочених м'язів і зв'язувань) по подовжній осі;

для самовправляння прийняти вихідне положення, що сприяє фіксації нерухомої частини тіла і створенню контакту рук з його рухливою частиною, яка підлягає пасивному розтягуванню;

після виконання самовправляння утримувати позу за рахунок статичної напруги або гравітаційного обтяження протягом 20 секунд на видиху;

приймаючи вихідне положення, максимально розслабитися.

Курс самовправляння складається з 10-25 щоденних вправ (1-3 рази в день).

2. Практична частина.

Основні напрями роботи співпадають з виділеними вже темами, що виносяться на теоретичне обговорення:

1) Фізичні вправи як засіб формування елементів педагогічної майстерності.

Пропонується ряд окремих вправ, що сприяють корекції постави, і комплекс, що поєднує відповідні вправи в цілісну взаємодоповнюючу систему.

2) Вправи для підготовки до роботи і зняття загального стомлення. На жаль, серед молоді сьогодні малопопулярними є ідеї фізичної культури, у тому числі ранкової (вступної) гімнастики, що істотно знижує підготовленість молодих людей до тривалих професійних навантажень.

Підібрано ряд вправ (див. Додаток А), що, з одного боку, є ефективними для прискорення процесу впрацювання, тобто для більш швидкого й інтенсивного входження у виробничу діяльність. Вони підвищують активність фізіологічних процесів до оптимального рівня. З іншого боку, ці вправи сприяють швидкому зняттю втоми, яка вже наступила, оскільки перерозподіляють навантаження з перенавантажених дрібних груп м'язів, задіяних у виконанні професійних дій, на інші, більш великі.

Раніш була добра традиція виділяти частину робочого часу на виробництві для виробничої гімнастики. Сьогодні цей досвід фактично забутий. Тому важливо переконати студентів у доцільності таких розминок, їхньому відпрацьовуванню вже в процесі навчання у вузі.

Вправи для зняття втоми м'язів рук.

Учителеві приходиться багато писати (ведення навчальної документації, плани і конспекти уроків, звіти-характеристики на учнів). Тому студентам важливо засвоїти ряд вправ, що дозволяють швидко відновити працездатність м'язів рук.

4) Комплекси вправ для зняття стомлення органів зору. Педагогічна діяльність безпосередньо зв'язана з роботою з текстами, особливо в тих учителів, в обов'язок яких входить перевірка зошитів. Тому підтримка зорового апарата у функціональному стані - важливий засіб попередження порушень зору.

5) Вправи для підвищення мозкового кровообігу і розумової активності.

Праця вчителя відноситься до найбільш напружених видів розумової праці, що супроводжується значними стресами і частою перевтомою. Тому одним з видів професійних захворювань є порушення мозкового кровотоку.

Пропоновані вправи проводяться в основному сидячи. Вони не вимагають тривалого часу й особливого фізичного простору. Ряд з них може виконуватися навіть у тому випадку, якщо поруч знаходяться інші люди (наприклад, на перерві в учительській).

Вправи для зміцнення шийного відділу.

Вправи для зміцнення попереково-грудного відділу.

Вправи для зміцнення хребта.

Вправи на розтяжку хребта.

Як відомо, людина, що втомилася, особливо якщо вона тривалий час знаходився в статичній позі, потягується, прагнучи випрямитися, витягнутися сильніше. При потягуванні (а також при виконанні вправ на розтягнення) чергуються періоди напруги і розслаблення м'язів, що дозволяє людині за короткий час цілком відновити працездатність м'язів. У результаті дії розтяжок на м'язову діяльність підвищується рухова активність, поліпшується рухливість суглобів, кровообіг, живлення шкіри, м'язів.

Страницы: 4 5 6 7 8 9 10

Цікаве про педагогіку і навчання:

Формування комунікативної компетенції
На особливу увагу заслуговує нещодавно розроблена «концепція компетентності» як провідна ідея для сучасної національної системи освіти, суть якої полягає в тому, що «…система освіти тільки тоді може ...

Об’єкт вивчення зарубіжної літератури
Об’єктом вивчення в курсах зарубіжної літератури та літератур національних меншин є художній твір, його естетична природа та духовно-етична сутність. Аналіз та інтерпретація літературного твору мають ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net