Вправи, що використовувалися при проведенні формуючого експерименту

Педагогіка » Формування ціннісного ставлення студентів до фізичної культури » Вправи, що використовувалися при проведенні формуючого експерименту

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

Вправа 4. Почуття ритму

Група сідає в коло. Ведучий демонструє комбінацію з 5-7 ударів-ритмів, усі члени групи повторюють її. Потім по годинниковій стрілці студенти, по черзі роблячи по одному оплески, намагаються разом відтворити ритм. Після завершення комбінації наступний студент починає відтворення заново. Якщо гра збивається на хаотичні "оплески", ведучий зупиняє її і починає роботу заново. Важливо домогтися злитої, взаємно скоординованої роботи, коли учасники гри уважно стежать за діями попереднього партнера, вчасно включаються в спільну діяльність, прагнуть до досягнення інтегрального результату всією групою.

Вправи на підвищення чутливості до партнера по взаємодії

Студенти вчаться виділяти з загального обсягу субсенсорних відчуттів ті, які визначаються наявністю партнерів по спілкуванню.

Вправа 1. "Відчування"

Студенти встають у коло, ближче один до одного. Закривають очі. Кожен бере правою рукою руку сусіда (ліву руку бере сусід ліворуч). Тримаючи руку сусіда у своїй, слід зосередитися, не відкриваючи очей, сконцентруватися на долоні сусіда праворуч. Оцінюються суб'єктивні відчуття, що викликає дотик до руки партнера. Пропонується оцінити його стан, причому потрібно відволіктися від дотику сусіда ліворуч, що у свою чергу визначає ваш стан.

Після виконання вправи кожен студент розповідає сусіду праворуч про свої спостереження і вислуховує оцінку власного стану від сусіда ліворуч.

Вправа 2. "Руки"

Студенти попарно сідають поруч, розгортають долоні назустріч один одному. Долоні зігнуті так, немов у них вкладена куля (пальці розставлені, куля відчутно давить на долоню). Можна зробити кілька тренувальних рухів, наприклад, "перекинути" кулю з долоні в долоню. Потім викликається відчуття дотику "кулю", виготовленої з пуху, її м'яко перекочують по долоні. Потім ця "куля" легким рухом перекидається на долоню партнера. Той, прийнявши "кулю", також перекочує її по долоні, потім перекидає з руки в руку.

Тепер руки партнерів зближаються (але не стикаються). Рефлексуються відчуття, що виникають. Потрібно правою рукою відчути поле лівої руки партнера, відчути між долонями пружне середовище. Фіксується відстань, на якому виникає відчуття впливу рук. Потім визначається відстань взаємодії лівої руки з лівою рукою партнера.

Студенти, що сидять праворуч, закривають очі, а їхні партнери роблять хвилеподібні рухи рук (окремо лівої, потім правої). Фіксуються зміни відчуттів.

Аналогічно можна виконувати вправу, підносячи руку до чола партнера. Спочатку це завдання виконується без коментарів викладача. Після того як відповідна дія виконана, він може повідомити студентам, що вони, швидше за все, відчують виразне відчуття пружної хвилі біля чола, легкого вітерцю, теплового випромінювання. Потім дія повторюється, студенти діляться своїми враженнями.

Вправа 3. "Сензитивність

Один із членів групи виходить за двері. Ті, що залишилися, загадують який-небудь предмет, що знаходиться в приміщенні. Бажано, щоб цей предмет можна було б легко сховати (наприклад, чи книга авторучка). За запрошенням ведучий входить в аудиторію і намагається визначити і знайти задуманий предмет. Для цього він бере за руку одного зі студентів, що знаходилися в аудиторії, і, повільно йдучи з ним по кімнаті, сприймає його тонку ідеомоторну реакцію в міру наближення до задуманого предмету. Фіксується легке тремтіння руки, її мимовільні рухи.

Вправу можна програвати в двох варіантах: 1) ведучий випереджає рухи словами, проговорюючи, у якому напрямку він зараз буде йти, які дії робити; 2) дії здійснюються мовчки.

Вправи на синхронізацію дій з партнером

Ефективність процесу спілкування багато в чому залежить від того, чи здатні ми прийняти іншу людину як рівноправного учасника взаємодії. А для цього необхідно навчитися переборювати власний егоцентризм, змістити ло-кус уваги зі своїх власних дій і переживань на партнера (його дії і переживання). Для тренування сензитивності в спілкуванні пропонуються наступні вправи.

Вправа 1. Вибір партнера

Оскільки в процесі роботи студентам більш за все прийдеться працювати в парах, вибір партнерів також являє собою особливу проблему. Процедура роботи: всі учасники повинні мовчки очима, знайти собі пари. Через ЗО секунд ведучий говорить: "Ваш вибір". Всі учасники повинні мовчачи показати рукою на людину, яку вони вибрали собі в пари.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Цікаве про педагогіку і навчання:

Про розвиток здібностей учнів для створення самоврядування в класному колективі
Розвиток здібностей учнів для створення самоврядування в класному колективі є однією з основних умов формування особистості. Цей процес безперервний, тривалий та індивідуальний. На відміну від здібно ...

Розробка бальної системи шкалірування з деталізацією по кожному оцінюваному параметру
Наступним етапом формування оцінної моделі є розробка критеріїв по кожному оцінному параметру, виходячи з вибраної бальної шкали. Враховуючи найзвичнішу і зручну для поставленої задачі 5-ти бальну шк ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net