Вправи, що використовувалися при проведенні формуючого експерименту

Педагогіка » Формування ціннісного ставлення студентів до фізичної культури » Вправи, що використовувалися при проведенні формуючого експерименту

Сторінка 6

У даному випадку важливий не тільки результат (утворення пар), але і сам процес вибору. Можуть бути обговорені такі аспекти: "випадання" з вибору одного чи декількох членів, тобто студенти, яких ніхто не вибрав, чи студенти, що самі нікого не вибрали; реакція групи і самих цих людей на виниклу ситуацію; реакція студентів, у яких не збігся їхній особистий вибір і вибір тих, кого вони зволіли; ситуації, коли студентам здавалося, що вони очима "домовилися" з іншим студентом про вибір, а це не підтвердилося.

Для деяких вправ необхідна робота в трійках, при цьому один учасник виступає в ролі спостерігача чи експерта. У такому випадку викладач заздалегідь відокремлює частину трупи (одну третину) тих, хто згодом буде експертом. Якщо такий вибір уже раніше проводився і виявлені студенти, яких ніхто не вибрав, бажано призначати експертів з їхнього числа, при цьому підкреслюючи важливість майбутньої місії.

Вправа 2. "Дзеркало"

Студенти працюють у групах по трьох . Один учасник групи виступає в ролі експерта, що спостерігає за діями двох інших студентів і оцінює успішність їхньої роботи за 5-бальною системою.

Студентам пропонується ряд завдань - дій, що вони повинні імітувати. Наприклад: 1) "збираюся на заняття"; 2) "готуюся до іспиту"; 3) "пояснюю викладачу причину запізнення"; 4) "відмовляюся відповідати" і т.д. (студенти можуть запропонувати й інші вправи). Варіанти завдань зачитуються, і кожна пара робить свій вибір (чи придумує ситуацію), не оголошуючи його.

Усередині кожної пари один студент - виконавець, а інший - "його дзеркальне відображення", що наслідує всім діям і рухам виконавця. Пари виступають перед експертами, що повинні розпізнати ситуацію, яка програється перед ними. Після того, як ситуація програна, студенти усередині пари міняються ролями: той, хто був "дзеркалом", стає виконавцем, а виконавець -"дзеркалом".

Після завершення роботи студенти обмінюються враженнями - яку роль було легше і цікавіше грати: ведучого чи відомого.

Вправа 2. "Водокачка"

Студенти, стоять обличчям один до одного, беруться за руки Пропонується зробити почергово присідання, не розмикаючи рук (кожний по 7-8 разів).

Вправа 3. "Веретено"

Студенти в парах коштують спиною один до одного на відстані півкроку, руки зігнуті в ліктях.

а) Роблячи повороти в сторони, долонями торкаючись долоні партнера(7-8 разів у кожний бік).

б) Нахиляючи вперед, торкаються долонями долоні партнера між ногами; випрямляючи - торкаються ними над головою (7-8 разів).

Вправа 4. "Сіамські близнюки"

Студенти стоять спиною один до одного, руки зчеплені в ліктьових згинах.

а) Роблять синхронні присідання (5-6 разів).

б) Одночасно присідають і виконують стрибками обертання по колу (2-4 рази в кожний бік).

Вправа 5. "Робот"

Студенти встають один за одним, руки зігнуті в ліктях. Які стоять позаду тримає першого під лікті.

а) Рухаються вперед синхронно кроком (15-20 метрів).

б) Рухаються так само, але передній іде - із закритими очима.

в) Те ж, але з закритими очима - іде позаду.

г) Рухаються зі зміною напрямку (приставним кроком вправо, уліво; ходьба спиною вперед і ін.), напрямок і швидкість руху задається першим.

д)Те ж, але напрямок і швидкість руху задається другим.

Вправа 6. "Дзеркало"

Ведучий встає обличчям до іншого на відстані 2-3 метрів і демонструє в повільному темпі будь-які рухи головою, руками, ногами, корпусом, а другий виконує їхній синхронно, з огляду на дзеркальність показу (30-60 секунд).

Вправа 7. "Дзеркало, що спізнюється,"

Вправа трохи нагадує попередню, однак виконується всією групою. Бажано, щоб студенти розмістилися півколом. Перший студент праворуч уявляє, що він сидить перед дзеркалом, і не поспішаючи приводить свою зовнішність у порядок за наступною схемою: зробив один рух - затримався на секунду, "подивився в дзеркало", потім - інший рух і знову пауза; третє - пауза. Сидячий ліворуч від нього сусід повторює його перший рух тоді, коли той починає другий рух. Третій ліворуч повторює рух ведучого, коли його правий сусід починає відтворювати другий рух, а сам ведучий приступає до третього. Таким чином, рухи кожного наступного учасника гри повторюють рухи попереднього з відставанням на один рух. Аналізуються виникаючі при цьому труднощі (прагнення прискорити події, труднощі утримання уваги на конкретному партнері, "відволіктись" від інших, і т.д.).

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Цікаве про педагогіку і навчання:

Коригувальний вплив вчителя
Універсальним методом оптимізації засвоєння навчального матеріалу можна вважати коригувальний вплив учителя. Коригувальні впливи особливо ефективні, коли вони індивідуалізовані. Це не завжди здійснен ...

Виховання дисциплiнованостi та вiдповiдальностi
Життя вимагає від людини високої дисципліни і виконавської чіткості. У їх формуванні значна роль належить навчально-виховному процесу школи, зокрема шкільній дисципліні. Шкільна дисципліна — дотриман ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net