Вправи, що використовувалися при проведенні формуючого експерименту

Педагогіка » Формування ціннісного ставлення студентів до фізичної культури » Вправи, що використовувалися при проведенні формуючого експерименту

Сторінка 7

Вправа 8. "Терези"

Граючі стають попарно, обличчям одним до одного. Один студент укожній парі кладе руки на плечі іншому, закриває очі і починає думкою нагнітати вагу в праву чи ліву руку. Домігшись появи потрібного відчуття, він говорить партнеру: "Готовий". Партнер повинний відгадати, яка рука важче. Потім партнери міняються ролями. Після виконання вправи йде зміна пар, вправа повторюється.

Вправа 9

Учасники стоять попарно обличчям один до одного, взявшись за руки. Не розщеплюючи рук, вони повинні зробити одночасно 5-6 обертань навколо своєї осі.

Вправи на відпрацьовування спільних дій

Особливістю дій студентів при виконанні даних вправ є подолання опору чи протидії з боку партнера. Відпрацьовується здатність до розподілення зусиль.

Вправа 1. "Тренажер для рук".

Студенти стоять у парах один за одним. Руки студента, який стоїть за другим учасником, тримають долонями зверху за зап'ястя того, хто перед ним.

а) Перший піднімає прямі руки через сторони до висоти пліч. Другий натискає, перешкоджаючи руху (5-6 повторень). Потім студенти міняються місцями і повторюють вправу.

б) Те ж, але вихідне положення першого студента - руки в сторони, а другий студент тримає долонями знизу його зап'ястя. Перший студент опускає прямі руки через сторони до положення "руки уздовж тіла". Другий натискає, перешкоджаючи руху (5-6 повторень). Потім студенти міняються місцями і повторюють вправу.

Вправа 2. "Тренажер для ніг".

а) Перший партнер лежить на животі, ноги прямі. Другий, присівши на ноги першого, накладає руки на його гомілковостопні суглоби. Перший згинає ноги в колінах з торканням п'ятами сідниць, другий чинить опір, перешкоджаючи руху (5-6 повторень). Потім студенти міняються місцями і знову повторюють вправу (5-6 разів).

б) Перший партнер лежить на животі, ноги зігнуті в колінах з торканням п'ятами сідниць, другий, сидячи збоку, накладає руки на його гомілково-стопні суглоби. Перший розгинає ноги в колінах з торканням п'ятами підлоги, другий чинить опір, перешкоджаючи руху (5-6 повторень). Потім студенти міняються місцями і знову повторюють вправу (5-6 разів).

Вправа 3. "Рюкзак"

Студенти стоять один за одним. Другий тримає першого за талію, широко розставивши ноги. Перший переміщається бігцем, переборюючи опір другого (12-15 метрів два рази). Те ж, але студенти міняються місцями.

Вправа 4. "Педалі"

Студенти стоять обличчям один до одного, ліва нога вперед, руки партнерів вперед і зчеплені. Здійснюється одночасне згинання однієї і розгинання Іншої руки з подоланням опору партнера (15-20 секунд).

Вправа 5. "Складна переправа"

Студенти стоять обличчям один до одного на відстані 2-3 метрів. Завдання - одночасно рухаючи назустріч, досягти того місця, на якому стояв партнер.

а) Вправа виконується на доріжці шириною в 20см .(її можна намалювати крейдою чи вирізати з папера). Завдання для студентів - не вийти за межі доріжки.

б) Студенти рухаються по буму (колоді, ослону). Задача – розминуться з партнером, зберігши рівновагу.

Вправа 8. "Купини"

Перший студент, присівши, пересувається убік, перекладаючи "купини" (аркуші папера, пластику, дерева). Другий пересувається слідом за першим, наступаючи тільки на "купини". Потім студенти міняються ролями. Кількість купин - 2. Відстань - 15-20 метрів .

Вправа 6. "Катапульта".

Перший студент лежить на маті на спині, ноги разом. Другий стає в голові, ноги нарізно. Перший, тримаючи руками за гомілки другого, піднімає прямі ноги нагору. Другий штовхає їх униз (допускається відштовхування вниз - у сторони). Задача першого - не допустивши торкання ногами підлоги, знову підняти їх нагору (8-10 разів). Потім студенти міняються положеннями.

Вправа 7. "Хто сильніше?".

Стоячи обличчям один до одного по різні сторони межувальної лінії, учасники тримають посередині гімнастичний ціпок. По сигналу вони починають тягти ціпок на себе, прагнучи змусити партнера переступити межувальну лінію (перетягнути на свою сторону). Переможець визначається за результатами трьох спроб.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Цікаве про педагогіку і навчання:

Структура технології навчання
Технології максимально пов’язані з навчальним процесом, діяльністю тих, хто навчає, і тих, хто навчається. Структуру технології навчання утворюють: а) концептуальна основа; б) змістова частина, яка о ...

Методи, прийоми та засоби розвитку творчих здібностей учнів на уроках літератури в середніх класах
Процес навчання здійснюється за допомогою застосування методів. Метод – це спосіб дидактичної взаємодії вчителя і учня, з допомогою якого досягається оволодіння знаннями, уміннями і навиками, формуєт ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net