Формування мотивації до занять фізичною культурою у молодших школярів

Педагогіка » Формування мотивації до занять фізичною культурою у молодших школярів

Сторінка 8

У контрольній групі найбільша кількість респондентів виділяють наступні мотиви: "Відсутність інтересу до занять фізичною культурою 22%", "Лінощі" - 18,8%, "Відсутність спортивного інвентарю і споруд" - 17,3%, а експериментальної групі 21,1% - "Відсутність інтересів до занять фізичною культурою", 18,4% - "Бажання є, але не до фізкультури", 14,0% - "Відсутність спортивного інвентарю і споруд" та "Не можу побороти себе, хоча розумію, що потрібно займатися".

Таблиця 3.5

Мотиви, що заважають занять фізичною культурою

Найменування мотивів

КГ

ЕГ

Немає інтересів до занять фізичною культурою

22,0

21,1

Відсутність спортивного інвентарю та споруд

17,3

14,0

Мало вільного часу

15,7

11,9

Не бачу в цьому користі

7,1

6,8

Немає фізичних даних, здібностей

5,8

4,2

Бажання є, але все як то не до фізкультури

18,8

18,4

У виду великою завантаженістю навчальної програми

11,3

9,6

Не можу побороти себе, хоча розумію, що потрібно займатися

12,0

14,0

За результатами мотивів, що заважають занять фізичною культурою 15,7% респондентів висловилися, що у них мало вільного часу. У зв'язку з чим ми досліджували зайнятість учнів у позаурочний час і виявили, що дитячу музичну школу відвідують 15,7%, ДЮСШ 9,2%, дитячий центр "Фієста" - 14,3%, шкільні гуртки - 11,0% учнів. 50,2% - ніде не займаються.

Рівень мотивації учнів до різних уроків визначався за методикою Ю.К. Чернишенко дітей фотографували на всіх навчальних заняттях. За тим дослідник пред'являв фотографії учневі і засвідчувався в тому, що він чітко розуміє, які уроки на них представлені. Після цього учневі пропонувалося назвати урок, який йому подобається найбільше, потім наступний і т.д. Результати досліджень показали, майже все стабільно віддають перевагу фізкультурним занять.

Далі йдуть такі уроки, як читання, ритміка, образотворча діяльність і математика.

Також нами проведено анкетування серед батьків учнів обох груп з метою виявлення інтересу і ставлення до занять фізичною культурою і спортом (додаток Б). В анкетуванні взяло участь 63 батьків. У результаті нами отримані наступні дані: 22% регулярно займаються ранковою зарядкою, 14% займаються спільно з дітьми шахами і шашками, у 68% сімей є будинки певний спортивний інвентар, 12% батьків вважають за краще займатися їздою на велосипедах, 57% - спортивними іграми, 47 % - шахами і шашками, 93% воліють ходити в турпоходи та екскурсії.

Аналіз результатів анкетного опитування учнів та батьків дозволив виявити найбільш значущі фактори, негативного впливу на здоров'я:

думку дітей: куріння, наркотики, спиртне та екологія

думка батьків: екологія, наркотики, низька якість медичної допомоги.

Вивчення ціннісних орієнтацій батьків показує, що найбільш значущими цінностями у батьків є здоров'я, благополуччя Вітчизни.

Локус контролю у респондентів в основному спрямований на зовнішні чинники, навколишнє середовище, тобто відповідальність за збереження здоров'я як учні, так і їхні батьки на себе, на свій спосіб життя не приймають.

З таблиці 3.6 видно, що успішність в учнів активно займаються фізичною культурою в основному краще, ніж у їхніх однолітків.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Цікаве про педагогіку і навчання:

Нормативно-правова база захисту дитини від насильства
Захист дітей, забезпечення їх повноцінного розвитку – проблема національного значення, яка повинна розглядатися і розв’язуватися в різних контекстах: історичному, соціологічному, культурологічному, д ...

Графічні навички
Графічні навички потребують оволодіння дитиною цілого ряду усвідомлених дій у правильному зображенні елементів букви, самої букви, поєднанні її з наступними. Для прикладу наведемо тільки перелік дій, ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net