Психологічні передумови навчально-ігрової діяльності молодших школярів

Педагогіка » Дидактична гра як засіб навчання іноземних мов молодших школярів » Психологічні передумови навчально-ігрової діяльності молодших школярів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

За свідченням окремих науковців, учні початкової школи дуже неуважні. Вони швидко відволікаються, забувають те, що слухали, часто припускаються помилок, замислюються над чимось стороннім, втрачаючи послідовність розв’язання поставлених перед ними завдань.

Увага виявляється в умінні людини зосередитися на якому-небудь одному чи декількох подразниках, виділяючи їх з усього потоку подразників, які щохвилини діють на нервову систему людини. У цьому разі, подразник, що перебуває у центрі уваги, сприймається найбільш ясно. Такий виділений подразник, займаючи головне, домінуюче положення, створює у корі головного мозку найбільш сильне вогнище нервового збудження – домінанту.

Важливим чинником, який підтверджується дослідженнями у галузі вікової психології є те, що, окрім різкого подразника і вольового зусилля, джерелом уваги може бути й інтерес, тобто таке ставлення людини до певного предмету, діяльності, чи розв’язання поставлених завдань, яке виявляється у бажанні задовольнити власні пізнавальні інтереси. А це означає, що такі чинники, як радість пошуку, гордість відкриття, азарт змагання, бажання перемогти у грі, бути першим викликають та підтримують увагу дітей молодшого шкільного віку. Такий вид уваги психологи називають вторинним (післядовільним), оскільки він виникає у тому разі, коли людина спочатку докладає зусилля для того, щоб зосередитись, а потім захопившись своєю діяльністю, працює вже без вольового напруження (С.Л. Рубінштейн та ін.).

Ми погоджуємося з тими дослідниками, які вказують, що в учнів початкових класів переважає мимовільна увага. А це означає, що все нове, яскраве одразу привертає або зацікавлює їх. У зв’язку з цим, стає очевидною дидактична доцільність застосування дидактичної гри, у багатьох випадках як засобу збудження інтересу учнів до навчальної діяльності.

Разом із цим, серед загальних ознак уваги молодших школярів необхідно зазначити малу силу її концентрації, слабку стійкість, труднощі, що виникають в учнів під час зосередження. Стійкість уваги дітей цієї вікової категорії пов’язана із значущістю навчального матеріалу, доступністю пропонованих завдань. Спираючись на це твердження, можна припустити, що було б логічним урізноманітнювати види дидактичних ігор у процесі навчання, оскільки учні початкової школи ще не володіють уміннями тривалий час зосереджувати увагу на одному виді діяльності, яким би цікавим він не був на початку.

За свідченням деяких психологів, дуже значним для концентрації та розподілу уваги є фактор утоми, перевантаження враженнями та емоційними переживаннями (П.Д. Білоус, О.І. Компанець, Н.Д. Корольов та інші). Відомо, що стан здоров’я, способи навчання, праці та відпочинку мають вирішальний вплив на характер і розвиток уваги учнів. У цьому розумінні застосування дидактичної гри є цілком виправданим, оскільки, як нами вже зазначалося, у навчальному процесі цей засіб успішно реалізує оздоровчу і релаксаційну функції.

За результатами досліджень психологів, перша функція, що починає формуватись у дитини ще в ранньому віці, це – сприймання (А.В. Антонов, С.П. Баранова, Л.С. Виготський, В.І. Слободчиков, Е.А. Фарапова та інші). Сприймання, як його розуміють фахівці, це процес відображення людиною предметів і явищ навколишнього світу при безпосередньому їх впливі на органи чуття. Незважаючи на те, що дитина вже з перших днів свого життя може дивитись на предмети, рано виявляє чутливість до звуків, у тому числі й до голосів людей, її потрібно систематично вчити розглядати, слухати і розуміти те, що вона сприймає. Механізм сприймання вже достатньо сформований, але користуватись ним дитина ще не вміє.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Цікаве про педагогіку і навчання:

Формування у молодших школярів навичок побудови творів-розповідей, описів, роздумів
Сучасний підхід до вивчення початкового курсу рідної мови висуває як основний принцип його засвоєння всебічний розвиток мовлення і спілкування. Особливість монологу полягає в тому, що він, на відміну ...

Опис прикладного програмного забезпечення для розробки дидактичних засобів для уроків розвитку мовлення
На нашу думку, є безліч програм різноманітного спрямування, що можуть бути використані вчителем для розвитку мовленнєвих якостей учнів початкової школи: від найпростіших, до найскладніших та багатофу ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net