Експериментальна перевірка ефективності використання педагогічної технології дидактичної гри у процесі навчання іноземних мов

Педагогіка » Дидактична гра як засіб навчання іноземних мов молодших школярів » Експериментальна перевірка ефективності використання педагогічної технології дидактичної гри у процесі навчання іноземних мов

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 15

Учні, що перебували на високому рівні взаємодії, вирізнялися здатністю до швидкого включення у навчально-ігрову діяльність (в переважній більшості). Цей рівень співробітництва характеризувався високою активністю молодших школярів на всіх етапах дидактичної гри (вибір гри, підготовка обладнання для її проведення, обговорення та підведення підсумків дидактичної гри тощо).

Експериментальні дані, що характеризують рівні взаємодії вчителя й учнів, відображено на рисунку 3.5.

Рис. 3.5. Рівні взаємодії вчителя й учнів

Як видно на графіку, рівень взаємодії в експериментальних групах протягом експериментального навчання можна назвати високим (25 із 35 проведених уроків). Сім уроків характеризувалися середнім рівнем і лише перші уроки були наближені до низького рівня (переважно у других класах). Це пояснюється рядом об’єктивних причин, зокрема, відсутністю ігрового досвіду в учнів, нестійкістю психологічного клімату в класі, рівнем адаптації молодших школярів до умов шкільного життя.

У процесі спостереження за учнями контрольних груп ми отримали дещо інші показники. Уроки в контрольних групах відрізнялися в основному середнім рівнем взаємодії вчителя й учнів, оскільки традиційний характер навчання не повною мірою позитивно впливав на мотиваційну сферу школярів, задовольняв їхні потреби, бажання та інтереси, не створював умови для самореалізації особистості кожного учня, розвитку його творчої активності. А відтак, вчитель здебільшого сам робив висновки, пропонував варіанти розв’язання навчальних завдань, аналізував навчальні досягнення учнів тощо.

Проаналізуємо зміни характеру навчальної діяльності у процесі дидактичної гри. Розглянемо динаміку розвитку пізнавальної активності учнів, яка визначалася рівнем залучення молодших школярів до навчального процесу. За цим показником учнів було розділено на три групи, що дозволило зробити певні висновки про активність учасників експерименту. Перша група (1) – залучення учнів до навчально-пізнавальної діяльності не перевищує 30 % від загальної кількості учнів. Друга група (2) – пізнавальна активність школярів складає від 30 % до 70 %. Третя група – залучення учнів перевищує 70 % .

Спостереження за навчальним процесом, бесіди з учнями і вчителями доводять, що динаміка розвитку активності учасників експериментальних груп якісно відрізняється від аналогічного показника у контрольних групах, що відображено на рисунку 3.6.

Рис. 3.6. Динаміка розвитку пізнавальної активності учнів експериментальних і контрольних груп

Так, для експериментальних груп у більшій мірі характерним був третій рівень залучення учнів до навчально-пізнавальної діяльності, що становить понад 70 % від загальної кількості учнів у групах. Лише на перших уроках спостерігався другий рівень активності (переважно в учнів других класів). Аналізуючи показники на графіку, помічаємо, що активність зростала з кожною наступною грою. Це свідчило про поступове подолання учнями психологічних бар’єрів, що пов’язано з позитивною атмосферою самої дидактичної гри. У молодших школярів, за нашими спостереженнями, з’являлась упевненість у своїх можливостях, потреби реалізувати свої здібності. Активність учнів простежувалась у бажанні виконати завдання, що вимагали додаткових зусиль, досягти максимально можливого для себе успіху, стати лідером, підтримати інших гравців своєї команди.

Страницы: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Цікаве про педагогіку і навчання:

Психолого-педагогічні особливості процесу навчання письма шестирічних учнів
Протягом першого року навчання учнів мають сформуватися навички письма (уміння користуватися засобами письма, орієнтуватися на сторінці зошита у його розліновці), графічні навички (уміння правильно з ...

Виникнення братств. Братські школи
Братства виникають наприкінці XVI ст., коли православна церква втрачає свою монополію, а за сфери впливу активно борються католицьке, уніатське, протестанське віровчення. Братства ставлять своїм завд ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net