Позакласна робота з математики

Педагогіка » Інтерактивні методи навчання на уроках математики » Позакласна робота з математики

Сторінка 1

Найважливішою метою проведення позакласної роботи є розвиток інтересу до математики.

Останніми роками в математиці виникли нові напрямки, які мають не тільки практичне значення, а й великий пізнавальний інтерес.

Існують і різноманітні форми позакласної роботи з математики: гуртки, факультативи, турніри, естафети, конкурси, олімпіади, екскурсії, позакласне читання науково-популярної літератури, виготовлення математичних моделей тощо.

Інтелектуальні ігри

Гра - унікальний феномен людської культури. З ранніх початків цивілізації вона стала контрольним мірилом вияву найважніших рис

Основною метою інтелектуальних ігор є розвиток творчих та розумових здібностей, логічного мислення, підвищення рівня ерудиції, виховання почуття колективізму та відповідальності. Відомо багато різноманітних інтелектуальних ігор: математичний бій, математичний хокей (футбол), математичний ярмарок. Великою популярністю користуються ігри - аналоги телевізійних передач: брейн-ринг, поле чудес, щасливий випадок тощо. Зрозуміло, що жорсткі правила проведення ігор відсутні. Кожний учитель коригує правила і підбирає запитання для гри залежно від власного досвіду, рівня підготовленості учнів, наявності часу.

Приклад проведення математичної гри:

"Брейн-ринг" (для 8-9 класів)

Передмова: підготовку до вечора ведуть три команди, які придумують собі назви, готують емблеми і привітання. Я як вчитель з математики готую запитання для гри (не менше 20). Варіанти запитань роблять в трьох примірниках, які в день змагання будуть передані ведучому. Журі отримує цей перелік запитань з відповідями до них

Порядок проведення гри "Брейн-ринг"

1. Команди викликають один одного по черзі.

2. Якщо викликана команда хоче відповідати, то вона виставляє доповідача, а інша - опонента для перевірки розв’язку.

3. Командам можуть даватися хвилинні перерви для допомоги доповідачу або опоненту.

4. Якщо викликана команда відмовилась відповідати, то команда, яка викликала, повинна сама розказати розв’язок задачі.

5. Команда може відмовитися робити наступний виклик (якщо в неї не залишилось розв’язків задач). Тоді інша команда отримує право розказати розв’язок будь-яких задач, що залишилися нерозібраними.

6. Кожна задача вартує 6 балів. За "чистий" розв’язок задачі дається 6 балів, а за "повне" опанування - 3 бали.

7. За гарний розв’язок або за гарне опанування журі може дати один преміальний бал.

8. Журі може оштрафувати команду за шум, за неетичну поведінку (1 бал).

Запитання гри:

1. Миколка дає друзям покататися на своєму велосипеді. За 1 плитку шоколаду він дозволяє кататися 1,5 год., а за 2 цукерки - 0,5 год. Юрко дав Миколці 2 плитки шоколаду і 4 цукерки. Скільки часу може кататися Юрко? (4год.) 2. Кожна команда отримує стрічку довжиною м. Як відрізати від неї півметра, не користуючись вимірювальними приладами? 3. Цей французький математик і філософ уперше запропонував позначати у формулах невідомі величини буквами х, у, z.

(Р. Декарт.) 4. Що потрібно додати до квадрата різниці двох чисел, щоб одержати квадрат їх суми? (Добуток цих чисел, помножений на 4.) 5. Чи дивитеся ви гру “О, щасливчик! ”? Це дуже цікава гра, але її ведучий часто припускається помилки, яка стосується математичної термінології. Пригадайте і назвіть цю помилку.

інтерактивний метод урок математика

(Він вживає термін "цифра" замість "число", наприклад: "1000 - неспалима цифра".) 6. Прошу винести предмет на сцену! Це - квітка гортензія. А названо її на честь жінки-математика Гортензії Лепот, яка допомогла відкрити одну з планет Сонячної системи шляхом обчислень. Про яку планету йде мова? (Про Нептун.) 7. Рівність 101 - 102 = 1, звичайно ж, неправильна. Але в ній можна переставити одну з цифр так, щоб отримати правильну рівність. Зробіть це! (101 - 102=1.) 8. В одній родині було багато дітей. Семеро з них любили капусту, шестеро - моркву, п'ятеро - горох Четверо любили і капусту, і моркву, троє - і капусту, і горох, двоє - і моркву, і горох. А один з бажанням їв і моркву, і капусту, і горох. Скільки дітей було в родині? (10 дітей.) 9. У Великобританії користуються попитом будинки з привидами. Будинок з привидами на 25 % дорожчий від такого самого будинку без привидів. А на скільки відсотків будинок без привидів дешевший від будинку з привидами? (На 20 %.) 10. Два хлопчики зустрілися у вагоні потягу.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Ейдетика і формування правильної вимови звуків
Своєчасний і правильний розвиток мови дає дитині змогу більш свідомо сприймати предмети та явища навколишнього світу. Тому будь-які порушення мовлення так чи інакше впливають на її діяльність і повед ...

Проблеми спілкування викладача і студента на іспиті
Під спілкуванням в педагогічній науці розуміють взаємодію людей, вмістом якої є обмін інформацією за допомогою різних засобів комунікації, а результатом - встановлення взаємин між людьми. Спілкування ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net