Реформування системи вищої освіти в Україні: ризики та перспективи

Педагогіка » Соціальні аспекти реформування системи вищої освіти в Україні » Реформування системи вищої освіти в Україні: ризики та перспективи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

Сучасний світ змінюється з неймовірною швидкістю – те, що ще декілька років назад було в новинку, сьогодні вже минулий день. Розвиток бізнесу, постійні зміни в законодавстві, досягнення в сфері техніки і IT – для того, щоб залишатися кваліфікованим спеціалістом, необхідно не лише слідкувати за останніми досягненнями, але брати їх на озброєння. В таких умовах самоосвіта є однією із компонент нормальної професійної діяльності.

Тому в основі нових форм і методів освіти лежить не завчання конкретних даних з вузької спеціальності, а засвоєння більш широкого діапазону інформації, отримані навички пошуку і аналізу фактажу, вміння ставити проблемні задачі і шукати їх рішення, вміння аргументувати і відстоювати свої позиції. Все це дасть можливість молодим людям орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі, можливість максимально реалізувати себе, перекваліфікуватися в необхідний момент. Але з’являється наступне питання: не призведе це до того, що зросте кількість «практиків», а кількість наукових дослідників, вчених в результаті такої системи освіти різко зменшиться?

Розглядаючи позицію студента в «новому середовищі» необхідно зазначити те, що деякі студенти одночасно вчиться в вузі та працює, щоб оплатити навчання. Адже навчання в більшості своїй залишається платним.

Тепер студенти мають робити вибір: вчитися чи працювати. Але, якщо працювати, то не порушувати принципи Болонської системи.

Відповідно до Болонського процесу, 2010 року українська освіта мала б гармонійно влитися в сферу єдиного європейського освітнього простору. На практиці це б означало, що українські дипломи визнаються європейцями на рівних, а так звана мобільність наших студентів мала б бути не менша, як 20%, тобто понад чверть наших студентів мали б навчатися в інших країнах.

Мобільність – важлива якісна особливість європейського простору, вона передбачає мобільність людей між вищими навчальними закладами та між державами.

Підчас навчання можна буде без перепон змінювати країну або університет. Тобто тепер зовсім не обов’язково навчатися в одному вузі: якісь дисципліни можливо вивчити, наприклад, у Франції, якісь в Німеччині, деякі в Україні, після чого в одному з університетів отримати диплом з європейським вкладишем.

Студент цього року отримує бакалавра і сподівається вступити до магістратури західноєвропейського вишу. І хоча реалізувати його мету теоретично справді можливо, практика свідчить про зовсім інше. У таких випадках українським бакалаврам часто доводиться або «довчатися» на бакалавра «західного зразка», або додатково складати чимало тестів для вступу одразу до магістратури.

Більшість українських студентів все рівно не зможуть собі дозволити навчатися закордоном. Навчання в англомовних країнах коштує від чотирьох до двадцяти п’яти тисяч доларів на рік. Той у кого є такі гроші може і сьогодні може безперешкодно отримати освіту в іншій державі. Інша справа, якщо б нова система дозволила оплачувати за навчання закордоном в кредит. Але про це в Болонській конвенції немає ні слова.

З російських ЗМІ відомо,що 72% з опитаних студентів хотіли б навчатися рік або семестр в вузі іншої країни або іншому вузі Російської Федерації, однак лиш 5% студентів спроможні оплатити своє навчання.

В Україні до того ж заважають системні невідповідності, візовий режим, економічні характеристики нашої країни, зрештою різниця між рівнем життя в Україні та країнах ЄС. Але, коли йдеться про інтернаціоналізацію освіти, що є освітянським крилом глобалізації, зусилля держави мають бути ексклюзивними.

Працевлаштування – це один із принцип, що лежить в основі забезпечення прав молодої людини на транснаціональну освіту[59].

Болонська декларація підтвердила, що можливість влаштування на роботу – це основне питання для вищих закладів у всій Європі; це стратегічна мета, яка не має альтернативи. Працевлаштування – це індикатор успіхів Болонського процесу в цілому. Він настільки важливий, що в дискусіях про доцільний термін навчання на будь-якому рівні учасники дійшли висновку, що навчатися, використовуючи принцип навчання через усе життя”, треба доти, поки не знайдеш роботу.

Єдиний європейський диплом спрощує працевлаштування наших громадян закордоном, і це один із головних плюсів Болонського процесу. Як і сама концепція неприривного (пожиттевого) навчання, яка дозволяє людині отримати напротязі життя декілька дипломів і учених степенів, а університету – значно покращити фінансово-матеріальне забезпечення за рахунок надання інформаційно-матеріальної бази для тих, хто бажає продовжити навчання.

Сумнівною для багатьох залишається і можливість вільного працевлаштування за кордоном з нашим дипломом, як би оптимістично це не виглядало в теорії. А навіть якщо гарна робота за кордоном стане для наших співвітчизників реальністю, то в даному випадку кажуть противники Болонської конвенції, ми будемо мати справу з офіційно розширеною (кажучи російською) «утечкою мозгов», адже і сьогодні той, хто їди навчатися закордон, найчастіше вже не повертається додому.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Гурткова робота з математики
У початкових класах отримали розповсюдження різноманітні предметні гуртки, в тому числі й математичні. Для молодших школярів властива невгамовна цікавість, яку слід підтримувати й скеровувати. Органі ...

Правила безпеки під час навчання в кабінетах трудового навчання з комп’ютерним обладнанням
Загальні положення: 1. Ці Правила встановлюють вимоги безпеки під час навчання в кабінетах трудового навчання з комп’ютерним обладнанням навчальних закладів системи загальної середньої освіти і пошир ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net