Дані, наведені у табл. 4.1 свідчать про те, що значення досліджуваних параметрів в приміщенні бухгалтерії майже відповідають встановленим нормам державних стандартів .
Заходи, які проводяться для покращення умов праці і охорони праці, спрямовані передусім на попередження, зниження або ліквідацію впливу негативних виробничих факторів на працюючих.
Раціонально спроектовані і правильно експлуатовані вентиляційні системи сприяють покращенню самопочуття працюючих і підвищенню продуктивності праці. За наявними даними кондиціювання повітря на підприємстві можна підвищити продуктивність праці на 5-15% [ ].
У приміщенні відділу використовується приточно-витяжна вентиляція. Також застосовується природна вентиляція, тобто провітрювання приміщення.
Для дотримання оптимальної температури повітря в холодний час року використовується система опалення від міської опалювальної системи.
За даними спостережень, температура повітря у приміщеннях за період з грудня по квітень коливалась від 18°С до 22°С, що частково нижче встановлених норм (по нормах при легкій роботі першої категорії оптимальна температура повинна бути 20-23°С). Відступ від норм пояснюється недостатньою кількістю тепла, що подається центральним опаленням.
В приміщенні використовується комбіноване освітлення, при якому природне освітлення доповнюється штучним. Бокове природне освітлення створюється за рахунок проникнення денного світла через вікна у бокових стінах. Для штучного освітлення використовуються підвісні світильники із застосуванням ламп накалювання типа Г 215-225-150.
Світильники робочого освітлення розташовані з урахуванням необхідної ступені освітлення приміщення. Також забезпечена надійність їх кріплення, безпечність та зручність їх обслуговування.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Недільні школи
У 1859 р. на Україні почали організовуватися недільні школи для навчання неписьменних дітей і дорослих, зокрема робітників. Вважається, що перша недільна школа почала функціонувати в Києві на Подолі ...
Формування у молодших школярів граматичного поняття “іменник”
Кожне самостійне слово становить єдність двох значень – лексичного і граматичного. Граматичним називається таке додаткове абстрагуюче значення, яке виражає різні відношення слова, що супроводять його ...