Історія школи

Педагогіка » Історія, становлення та розвиток Кричунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів » Історія школи

Сторінка 1

Цікавий факт зберігся в "Трудах Подольського єпархіального історико-статистичного комітету" " .церковно-приходская школа в Кричуново здавна существовала, перейменована в 1888 году в церковно-приходскую, помещается в настоящее время в собственном здании, подаренном школе генералом Оноприенко".

Десь приблизно в 1900 році була відкрита трьохрічна церковно-приходська школа. Школа була розміщена в будинку, розташованому на території сучасного вчительського будинку, на половині, де мешкає Дунаєвська В.П.

Перед жовтневими революційними подіями 1917 року завідуючим школи був Томашевський (Тимашевський). Вчителями працювали сестри Гайковські Ольга Петрівна та Федосія Петрівна. Слово Боже проповідував священик Іван Карінович.

В перші роки встановлення радянської влади завідуючим школи був Стобецький Григорій Семенович, вчителями працювали подружжя Радули. Ініціали вчителя невідомі, а дружини - Валентина Миколаївна. Багато з дітей не відвідували школу в зв'язку з тим, що не вистачало шкільних приміщень та коштів для оплати вчителям.

В 1924 році під шкільне приміщення було передано будинок місцевого священика, в якому розмістилась Кричунівська чотирьохрічна школа. Будівля була розташована на території між сучасною школою та конторою ПСП "Кричунівське".

В 1928 році розпочалось будівництво нового приміщення школи. Для будівництва нового приміщення було використано цеглу з розібраного маєтку поміщика Цибульського, що знаходився в селі Антонівка і конюшень поміщика Хомутова з села Іванівка Любашівського району.

В 1930 році будівництво школи було завершено в 1931 році почала функціонувати нова школа, приміщення бувшої контори ПСП "Кричунівське".

В цьому ж році початкова школа була реорганізована в семирічку. Директор школи став Желов Іван Федорович. Вчителем російської та німецької мови була Цвітненко Валентина Іванівна, фізики та математики - Забронський Валентин Венедиктович, української мови та літератури - Чуйко Ольга Ємельянівна.

В 1933 році директором призначено Сухореброго Івана Олексійовича, вчителя історії та географії. Завучем був Палій - вчитель фізики. Сухоребра Марфа Іларіонівна - вчитель математики, Палій Валентина Іванівна - вчитель російської мови, Прилипченко Олександр Семенович - вчитель біології і хімії. Дергачов Степан Лаврентійович - початкові класи.

В 1934 році був перший випуск учнів, що закінчили Кричунівську семирічку, випускників було 15 чоловік. Більшість з них стало в майбутньому вчителями: Сакал Семен Макарович - вчитель математики, Семерецька Віцеліна Мичиславівна - вчитель початкових класів, Кушнір Іван Сергійович, Околець Олена Кіндратівна - вчитель біології, довгий час пропрацювала директором Кричунівської школи, Денисюк Павло Амбросійович, Думанська Лідія Георгіївна. Поліщук Дмитро Іванович став професором Одеського університету імені І.І. Мечникова.

В 1936 році директором призначено Пустового Михайла Пилиповича, вчителя історії. Його дружина - Пустова Зінаїда Миколаївна викладала математику.

Під час окупації з 1941 по 1944 рік румуни відкрили початкову школу. Завідуючим школи був Баранєвич Дмитро, старшою - Околець Олена Кіндратівна, вчителями - Гайковська Ф.П., Чуйко О.Є. Після звільнення, в квітні 1944 року директором призначено Околець О.К., завучем - Каліон Анастасію Леонтіївну вчительку російської мови. Нечипорук Антоніна Олександрівна - вчитель німецької мови, Сакал Галина Гаврилівна - історія, географія.

В 1946 році директором призначено Сакала Дем'яна Логіновича, вчителя російської мови. Завуч - Околець О.К.

Новіцька Людмила Іванівна - математик, вчителі початкових класів -Кушнір Ганна Михайлівна, Печерська Ганнна Микитівна, Майстренко В.М., Жураківська Ольга Іларіонівна, Сакал Антоніна Ксенофонтівна.

В 1948 році директором призначено Гершберга Иосифа Абрамовича завуч - Околець О.К. Російська мова - Волошин Гордій Микитович, Сакал Д.Л. 1950 рік - директор Змієнко Євген, вчитель історії. 1954 рік - директором призначено Околець О.К., завуч - Прижбило Наталя Нікандрівна. В 1961 році семирічна школа стала восьмирічною.

В 1976 році директором призначено вчителя математика Мартилогу Валентину Федорівну. В 1985 - директор Кір'як Іван Олексійович.

В 1986-1987 роках директор - Поліщук Надія Віталіївна, завуч-Солом'яна Світлана Василівна (вересень, жовтень), Кір'як Галина Пилипівна.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Опис ключових процесів ВНЗ на основі спеціальних показників
Другий підхід полягає в описі процесу через систему спеціальних показників, що характеризують його. У даному випадку оцінювання проводиться за перерахованими у таблиці 3 показниками кожного з десяти ...

Аналіз і використання існуючих форм організації навчання в початковій школі
Спостерігаючи за роботою вчителя, я побачила, що під час будь-якого типу уроку вчитель застосовує різні види навчальної роботи: фронтальну, групову, парну та Індивідуальну. Кожна форма цієї роботи ма ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net