Аналіз проведеного експерименту щодо ефективності нестандартних типів уроків

Педагогіка » Нестандартні уроки в молодших класах » Аналіз проведеного експерименту щодо ефективності нестандартних типів уроків

Сторінка 1

Експеримент по ефективності нестандартних уроків в початковій школі проводився в Аннівській неповній середній школі І-ІІ ступенів у першому класі, де навчається 21 учень. Ефективність нестандартних уроків оцінювалась по таким критеріям: ступінь засвоєння матеріалу, активність і увага учнів. Робота проводилась в три частини:

І частина – констатуюча. Оцінка знань і активність учнів на початку практики (перший день спостереження).

ІІ частина – початок експериментальної роботи. Оцінка, перевірка знань і активність учнів через два тижні роботи з ними при активному застосуванні нестандартних уроків.

ІІІ частина – заключна. Де була проведена контрольна робота.

При проходженні переддипломної практики ми проводили нестандартні уроки з предметів:

– математики:(додаток № ) урок-гра „Ліпимо снігову бабу”, урок-заочна подорож „Країна Шісляндія”, урок-гра „Їжачок”, урок-усний журнал „Магічна сімка”, урок-гра „Квітка-семицвітка”, урок-заочна подорож „До бабусиного саду і огороду”, урок-подорож до „Країни чудес”.

– читання: (додаток № ) урок-гра „Чарівна буква Ю”; урок-лабораторія.

Активність учнів.

До використання нестандартних уроків в навчально-виховному процесі (перший день практики – спостереження за роботою вчителя) маємо такі результати з активності учнів: (додаток № ).

математика

високий ступінь – (4-5 рази) 10%;

середній ступінь – (2-3 рази) 25%;

низький ступінь – (0-1 раз) 65%.

читання

високий ступінь – (4-5 рази) 5%;

середній ступінь – (2-3 рази) 60%;

низький ступінь – (0-1 раз) 35%.

Це перша частина експериментальної роботи (додаток № ). Спостереження фіксувалось шляхом відмітки знаком „+” за кожну підняту руку. Через два тижні знову проводимо аналогічну роботу (друга частина експерименту – додаток № ), яка дала такі результати: (додаток № )

математика

високий ступінь – (4-5 рази) 10%;

середній ступінь – (2-3 рази) 35%;

низький ступінь – (0-1 раз) 55%.

читання

високий ступінь – (4-5 рази) 15%;

середній ступінь – (2-3 рази) 50%;

низький ступінь – (0-1 раз) 35%.

Результатом третьої частини експериментальної роботи, яка в свою чергу була проведена шляхом відмітки знаком ”+” за кожну підняту руку чи правильну відповідь (додаток № ), були: (додаток № )

математика

високий ступінь – (4-5 рази) 25%;

середній ступінь – (2-3 рази) 20%;

низький ступінь – (0-1 раз) 55%.

читання

високий ступінь – (4-5 рази) 35%;

середній ступінь – (2-3 рази) 35%;

низький ступінь – (0-1 раз) 30%.

В кінці практики робимо висновок і складаємо графік активності учнів при використанні нестандартних уроків на практиці (додаток № ). Аналізуючи отриманий графік, можна зробити висновок:

– високий ступінь активності учнів за час практики з 10% підвищився до 25% – з математики; з 5% підвищився до 35% з читання.

– середній ступінь активності учнів за час практики з 25% підвищився до 35%, а потім активність зменшилась до 20% – з математики (це можна пояснити тим, що діти втомилися, бо це для них незвичне); з 60% зменшився до 35% – з читання (тому що більшість учнів „перейшли” до високого ступеня активності).

– низький ступінь активності: з математики – було 65% стало 55%; з читання – було 35% стало 30%.

Таким чином експериментальна робота переконала у тому, що розумне використання системи нетрадиційних уроків призводить до підвищення активності роботи учнів на уроці – відсоток високого ступеня активності збільшився, а низький зменшився. Але не слід використовувати нестандартні уроки щоденно, так як активність учнів може знизитися через втоми до незвичності.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Диференціація навчальних завдань
Важливою дидактичною умовою ефективності самостійної роботи є її диференціація. У теорії і практиці початкового навчання проблема диференціації самостійних завдань розроблена досить детально. Диферен ...

Електронні видання та ресурси
Під електронними виданнями та ресурсами (ЕВР) розуміють інформаційні продукти, для відтворення яких потрібен комп'ютер. Електронними виданнями (ЕВ) зазвичай називають інформаційні продукти, які розмі ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net