Організація і зміст експериментального навчання

Педагогіка » Методика роботи над науково-художніми текстами у початкових класах » Організація і зміст експериментального навчання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 6

2. Продуктивність методики виявляється у збереженні тенденції збільшення показників в опануванні основних умінь, що характеризує здатність працювати з науково-художніми текстами і практичне оволодіння нею всіма учнями. Уміннями раціонального опрацювання науково-художнього твору оволоділи 76% учнів експериментального класу і лише 48% учнів контрольного класу. Система робота з науково-художньою книгою впливає на більш ранній розвиток навички смислового читання у другокласників і на можливість формування поглибленого розуміння тексту під час самостійного читання у третьокласників і четвертокласників.

У навчальній діяльності молодших школярів було відзначено додаткові показники, що характеризують сформованість дії: швидкість виконання завдання; якість; вмотивованість дії; вміння розповісти, з яких дій складається прийом; перенос прийомів на подібний матеріал з іншого навчального предмету (навчальна стаття з уроків природознавства). Ефективність методичної системи підтверджувалася зацікавленістю молодших школярів навчанням, поліпшенням техніки читання, розширенням читацького кругозору.

В основу методики покладено систему послідовної зміни жанрових різновидів, що представляють різні розділи дитячої літератури: вірш (художня література), пізнавальна казка (науково-художня література), стаття (науково-популярна література). Кожен із жанрових різновидів є провідним на певному етапі.

5. У ході дослідження встановлено, що найскладнішим для усвідомлення пізнавальної сторони твору є науково-художнє оповідання. Базуючись на літературознавчому аналізі цього жанру, можна констатувати, що, на відміну від пізнавальної казки, його характеризує нечітка розчленованість наукових і художніх відомостей, що викликає труднощі при осмисленні і виділенні опор.

6. Зафіксовано, що формування навички роботи з науково-художнім твором впливає на рівень аналітичних умінь. Це виявляється, зокрема, в тому, що учні опановують прийом самостійного упорядкування плану, який є одним із найскладніших умінь опрацювання художніх текстів.

7. Оптимальними умовами досягнення максимальної результативності від упровадження в практику навчання розробленої системи вправ є систематичний характер роботи, поступовість і послідовність введення кожного з етапів.

Проведене дослідження не вичерпало всіх питань проблеми, яка розглядалася. Перспективними, на наш погляд, для якнайшвидшого розв'язання є розгляд можливостей введення науково-художніх творів у зміст чинних Букварів, збільшення кількості цих творів у читанках, включення науково-художніх творів у систему уроків позакласного читання на всіх етапах підготовки дитини-читача - від підготовчого до завершального у співвідношенні художніх текстів як 1:

1. Це забезпечить ефективність формування читацьких умінь і навичок, з одного боку, а з іншого - формуватиме пізнавальну самостійність у молодших школярів на всіх етапах навчання.

Рівень сприйняття науково-художнього твору кожним учнем експериментального класу (констатуючий зріз)

№ п/ п

Прізвище та ім'я учня

Кількість балів за вміння

Сума балів

Рівень сприйняття науково-художнього твору

характеризувати

героя

визначити причини вчинків персонажів

бачити динаміку ставлення

виділяти з тексту пізнавальну інформацію

узагальнювати прочитане

1

Андрусик В.

1

2

2

1

7

рівень „героя"

2

Бакан А.

1

2

2

2

8

рівень „ідеї"

3

Безкоровайний Б

-

-

1

2

4

констатуючий рівень

4

Боймиструк Р.

1

2

2

3

9

рівень „ідеї"

5

Ваврик П.

1

2

2

2

8

рівень „ідеї"

6

Гданський Н.

-

1

-

-

1

фрагментарний рівень

7

Гончук С.

1

2

2

2

8

рівень „ідеї"

8

Деркач X.

-

2

2

2

7

рівень „героя"

9

Дмитру к О.

1

-

-

-

2

фрагментарний рівень

10

Курилюк В.

1

1

1

1

5

констатуючий рівень

11

Кутник В.

1

2

2

1

7

рівень „героя"

12

Кушнір Д.

-

1

-

-

1

фрагментарний рівень

13

Лизун О.

1

2

2

2

8

рівень „ідеї"

14

Мороз В.

-

-

-

2

2

фрагментарний рівень

15

Олексюк М.

1

2

2

2

3

10

рівень „ідеї"

16

Петрик Т.

1

2

2

2

8

рівень „ідеї"

17

Пилипчук Н.

1

2

2

2

8

рівень „ідеї"

18

Разіна В.

1

2

1

1

6

рівень „героя"

19

Римар Р.

1

2

2

2

8

рівень „ідеї"

20

Римар X.

1

1

2

2

7

рівень „героя"

21

Слободян А.

1

2

2

3

3

11

рівень „ідеї"

22

Сова Н.

1

-

-

-

2

фрагментарний рівень

23

Тимчак П.

-

1

1

2

5

констатуючий рівень

24

Холод К.

-

2

2

1

6

рівень „героя"

25

Шидлівська А.

1

2

2

3

3

11

рівень „ідеї"

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Цікаве про педагогіку і навчання:

Зміст та завдання організації пропаганди логопедичних знань серед батьків дітей з порушеннями мовлення
Впродовж останнього десятиріччя уряд України демонструє усвідомлення прихованих проблем радянського періоду у педагогічному всеобучі батьків – домінування форм суспільного виховання дітей та нівелюва ...

Програма трансформації Адамівської школи у школу козацько-лицарського виховання
Виконавці: освітянський колектив Адамівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня Білгород-Дністровського району Одеської області. Учасники: відділ освіти Білгород-Дністровської районної державної ад ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net