Шляхи попередження та подолання моральних деформацій школярів

Педагогіка » Моральне виховання школярів » Шляхи попередження та подолання моральних деформацій школярів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Моральні порушення школярів за В. Сухомлинським це – егоїзм, недисциплінованість, жорстокість, невдячність, підлість. Щоб подолати дані деформації слід проникнути у внутрішній світ дитини , зрозуміти причини, що породили зло, знайти ключі до виправлення вад. Основними причинами, що штовхають школяра на порушення моралі – здебільшого розлучення батьків, пияцтво, знущання над дитиною, постійні суперечки між батьками, непослідовність у вихованні від суворості та жорстокості до ласки і догоджання.

Основним проявом моральних порушень у школі є порушення у сфері духовного життя учня, які не варто виносити на загальний огляд : « погану поведінку, причини якої – негаразди в сім’ї школяра, особливо загострення стосунків між батьками, негідна поведінка або окремі вчинки, якщо причина їх криється в душевному надломі школяра, який страждає від того, що в нього немає батька, або він нерідний; необачні, непродумані вчинки, що об’єктивно є протестом школярів проти грубощів, сваволі або помилок батьків чи вихователя; відставання школяра у навчанні в тому випадку, коли він хоче, але не може впоратися із завданням; вчинки, пояснення яких вимагає розповіді про особисті стосунки школяра із своїм другом», вважав В. О. Сухомлинський.

Основний шлях подолання моральних деформацій школярів полягає в тому, щоб звертатися до нього, характеризувати його, говорити з ним, не виносячи на суд колективу його поведінку. Виховна суть таких бесід у тому, щоб вони викликали у дитини бажання бути доброю, справжньою людиною.

Важливим є не тільки перевиховання моральних деформацій, які виробилися у школярів, а і їх передбачення і застереження. Так само як лікар ретельно досліджує організм хворого, шукає і знаходить джерела хвороби, щоб розпочати лікування, так і педагог має вдумливо, уважно, терпляче досліджувати, вивчати розумовий, емоційний, моральний розвиток школяра, шукати і віднаходити причину, через яку вона стала важкою, застосовувати такі винаходи виховного впливу, які б враховували труднощі, особливості індивідуального світу дитини.

В.О. Сухомлинський віднайшов головні шляхи, які б дали змогу виховувати по-справжньому доброго і морального школяра, викорінювали б мерзотне й огидне, до яких він відносить:

« - наодинці з собою робити не так, як ти робив би на очах у людей;

- лінуватися, бути ледарем, неробою;

- видавати за доблесть і заслугу те, що є твоїм обов’язком;

- бути жадібним, негостинним;

- глумитися зі старості;

- давати порожні обіцянки, не дотримуватися слова;

- мовчати, коли треба говорити, й говорити коли треба мовчати;

- кривдити дівчинку, жінку;

- не слухати батьків;

- глузувати з калік;

- не любити й кривдити тварин»

Одне із головних завдань вчителя полягає в тому,щоб навчити дітей бачити наслідки своїх вчинків. А щоб їх бачити – треба думати. В.О. Сухомлинський зазначав, що виховуючи, ми вчимо міркувати про те, що навколо мене і в мені, уявно ставити себе на місце іншого.

Позакласне заняття (3 клас)

Тема:: Вчимося жити добрими людьми.

Мета: вчити учнів користуватися ввічливими мовними формами; закріплювати уявлення про доброзичливість, ввічливість; розвивати мовні навички, пам'ять, увагу; виховувати громадянську свідомість, дбайливе, доброзичливе ставлення до оточуючих.

Хід заняття

І. Організаційна частина

1.Привітання

2.Повідомлення теми, мети заняття

Декламування вірша ученицею

Все: із доброго чи злого

Починається з малого.

Листя виросте з листочка,

З нитки витчеться сорочка,

Хліб – з маленької зернини,

Дощ – із чистої краплини.

З літер ми складем слова:

Людина починається з добра.

Слово вчителя

Тож сьогодні ми будемо говорити про добро. Що таке добро і зло, ввічливість і невігластво, вихованість і безкультур’я. Ви власними відповідями, вчинками, прикладами із життя будете доводити, що для вас «добро» – не просто красиве слово, а правило, за яким ви намагаєтесь жити. Хай вашим девізом у житті стануть слова: «Вчимося жити добрими людьми».

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Історія розвитку гри. Видатні педагоги про значення гри
Проблема ігрової діяльності цікавила багатьох педагогів і вихователів. Значний вклад у вирішення цієї проблеми вніс наш сучасник, нині добре відомий науковець Ш.О.Амонашвілі. Він показав, як через гр ...

Технологія складання нестандартних задач з математики
Математичний розвиток молодших школярів водночас є метою і результатом початкової математичної освіти, який уявляється складним мисленнєвим процесом, структурно-цілісним, інтегративним за суттю та ди ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net