Шляхи попередження та подолання моральних деформацій школярів

Педагогіка » Моральне виховання школярів » Шляхи попередження та подолання моральних деформацій школярів

Сторінка 11

Учитель. Думаю, всі погодяться зі мною, що дарувати радість, робити добро не так вже й важко. Головне – захотіти робити це. Я хочу, щоб ми знову повернулися до теми нашої виховної години: “ Даруйте радість людям ”. Яким чином, даруючи радість людям, творячи добро, ми робимо багатшим світ? Ми збагачуємо людей? (Творячи добро, ми збагачуємо людські душі.)

7.Творче завдання «Дерево мудрості»

Зазделагідь на дошці малюється або виготовляється з паперу дерево,на гілках якого висять написи мудрих висловів(незакінчені)

Учням пропонується доповнити (закінчити)їх:

«Добре ім’я краще від….»(багатства)

«Хто людям добра бажає,той і….»(собі має)

«Світ не без….»(добрих людей)

«Усе добре пам’ятай,а … »(зла уникай)

«За добро… »(добром платять)

8.Заключне слово вчителя

Як висновок нашої виховної години прозвучать наступні слова.

Витри піт солоний із чола

І трудись, забувши про утому,

Бо людина ціниться по тому,

Чи вона зробила, що могла.

Скільки сил у неї вистачало,

Щоб на світі більше щастя стало.

9.Вправа «Віночок»

На одержаних квіточках записати свої враження від заняття. Проговорити. Прикріпити квіточки вгорі над квітучим полем сподівань,щоб утворився віночок успіху.

10.Слово вчителя.

То ж давайте творити добро, робити світ прекрасним і багатим.Будьте добрими,милосердними,терпеливими,нехай не черствіють ваші душі в щоденних клопотах,бережіть свої серця від усього злого.Не забувайте убогих,подавайте сиротам,шануйте старших,не проминіть ніколи людину,не привітавши її,і добре слово мовте.

Ось,і закінчилася наша розмова. Я надіюся,що всі ми станемо добрішими,милосерднішими. Всім нам нелегко у цей скрутній час,але пам’ятаймо,що поруч є люди,яким наваго гірше. А ми можемо хоч на крихту покращити їхнє життя. Тож пам’ятаймо про це.

Післядія заходу:

- Участь у конкурсі малюнків «Подаруймо радість всім».

Отже, під час дослідження ми прийшли до слідуючи висновків:

1.Виховання моральних цінностей у дітей шкільного віку є необхідною складовою в процесі формування всебічно гармонійної особистості. Виховання як гуманітарна суспільна практика має певне спрямування, яке визначається його метою і конкретизується у завданнях. Мета виховання уособлює суспільний ідеал – уявлення про те, яка особистість відповідає вимогам суспільства. Актуальним для сучасного виховання є прилучення дітей до національних і загальнолюдських цінностей, захист і, забезпечення умов для її індивідуального творчого розвитку.

2. У кожнім класі діти освоюють всі основні компоненти культури поведінки: особисту гігієну, увічливість, точність, обов'язковість, культуру мови й ін. Коло правил, який повинні опанувати діти в наступному класі, збільшується, школярі поступово знайомляться з більш складними і тонкими правилами Природно, що вчитель не може проходити і повз факти порушення дітьми правил поведінки, що виходять за рамки тієї теми, над якою працює з ними тепер. Якщо вчитель бачить, що дитина не виконує якісь правила, тому що не знає їх, а спеціально відпрацьовуватися вони будуть тільки в майбутньому, то він, звичайно, показує, як треба діяти в даному випадку.

3. Серед актуальних проблем, що стоять перед сучасною педагогічною наукою, одна із найважливіших – належить розробці ефективних форм і методів виховання культури поведінки школярів, підготовці їх до повноцінного життя у суспільстві. З огляду на це, школі потрібен педагогічно інструментований процес особистісно - орієнтованого виховання, побудований на тісному зв’язку знань, почуттів, поведінки.

4. Серед різноманітних форм і методів виховання культури поведінки важливе місце посідає гра. Саме гра – природний для школярів вид діяльності, де вони не тільки відображають реальне життя, а й перебудовують його, аналізують поведінку героїв. Так, в особливих ігрових умовах учень має змогу моделювати систему соціальних відносин у наочно діючій формі, розвивати систему відносин та орієнтуватися в них. Обмаль досвіду взаємин між дітьми потребує створення спеціальних виховних ситуацій, «запрограмованих» переживань. Під час обговорення ситуації перед школярами постає проблема морального вибору, що дає змогу проявити їм можливі мотиви вчинків, поведінки, готує до вияву культури взаємин, спілкування у реальному житті. Показниками високого рівня культури поведінки є розуміння учнями необхідності дотримання її в школі, громадських місцях, готовність і потреба у виконанні загальноприйнятих норм і правил дисципліни, навчання, проведення вільного часу; самоконтроль у поведінці; боротьба з порушниками культури в школі та за її межами. У вихованні слід домагатися розумного поєднання зовнішнього і внутрішнього контролю за культурною поведінкою вихованців.

Страницы: 6 7 8 9 10 11 12

Цікаве про педагогіку і навчання:

Діагностика розвитку цінностей у старших дошкільників
Метою нашої роботи було теоретично обґрунтувати та систематизувати педагогічні умови формування цінностей у старших дошкільників засобами художньої літератури. Для реалізації цієї мети ми організувал ...

Лінгвокраїнознавчий аспект
Вивчення іноземної мови нерозривно пов'язане з прониканням у культуру її народу, оскільки мова і культура нероздільні. Як відомо, лінгвокраїнознавчий аспект спілкування передбачає обов'язкове ознайом ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net