Жінки в історії України

Педагогіка » Жінки в історії України

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Мета:

ознайомити присутніх з роллю та менталітетом української жінки в історії, повідомити про видатні досягнення українських жінок в різних галузях людського життя і суспільної діяльності, виховувати повагу до жінки, викликати захоплення духовними якостями української жінки, провести паралель між жінками різного часу.

На екрані - вислів про жінку. З екрану звучить музика і вірш. Голос за кадром (під музику):

Надіятись, вірити, ждати,

Родинний вогонь берегти,

Коханому серце віддати,

О жінко, це – ти.

Дитячу колиску гойдати,

Любов’ю над нею цвісти,

Майбутнє народу плекати

О жінко, це – ти.

Трудитися, втоми не знати,

Зробити усе, що могти,

І зіркою пам’яті стати,

О жінко, це – ти.

«Вже сам вигляд жіночої фігури показує, що вона не призначена для надто великої праці – ні духовної, ні тілесної. Вона відбуває обов’язки життя не дійсним, а страдницьким чином: муками пологів, піклуванням про дітей покорою чоловіку, для якого вона має бути терплячою і працелюбною подругою. Вона не створена для вищих страждань, радощів і могутнього прояву сил; її життя має проходити спокійніше, не значніше і м’якше, ніж життя чоловіка, не стаючи власне від цього щасливішим чи нещаднішим». Такої думки про слабку половину роду людського дотримувався німецький філософ Артур Шопенгауер, який вивчав природу і звичаї протилежної статі.

Яка ж за своєю природою українська жінка? Чи відповідає вона шопенгаурському взірцеві?

Пригадаймо імена Ольги Кобилянської, Марка Вовчка, Лесі Українки, Соломії Крушельницької, Зінаїди Тулуб, Ліни Костенко. Саме їхня самопожертва, їхній талант та приклад будили свідомість народу, кликали його до боротьби. Саме з їхньою творчою спадщиною пов’язані ідеї відродження української культури, громадської думки й національної гідності народу.

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків, як і не можуть зламати їх кайдани можновладців чи оббрехати діячі псевдонауки. До яких і належать ті жінки, про яких сьогодні буде іти мова.

Портрет княгині Ольги на екрані.

Ведуча:

Скільки б чоловіче суспільство не стверджувало, що жінка – слабка істота, що вона нездатна мислити суспільно і державно, та жінка порушувала їх бажане ставлення, стаючи сильною, часом навіть великою. Прикладом сильної жінки, яка не знала суперників по своїй силі і мудрості серед тогочасних чоловіків, а ще яка виростила чудових синів-можновладців, яка вплинула на подальше суспільне і релігійне життя східнослов’янського світу, стала княгиня Ольга. Що ми про неї знаємо? Жила серед жорстокого світу, посіла престол по загибелі свого чоловіка Ігоря і правила Руссю до змужніння сина свого Святослава. Проте і далі впливала на державну політику. Провела державну реформу, впорядкувала збирання данини, організувала пункти центральної влади на місцях, чим зробила великий крок у розвитку давньоруської державності. Ольга першою похрестилась у християнство, вводячи християнство на Русь як релігію. Православною церквою вона канонізована як свята Ольга.

Ведучий:

Ось вона – княгиня Ольга – сувора і мужня, втілення державного розуму і жіночої хитрості, княгиня, яка викликала острах і вродлива жінка. Такою її побачила художниця. Сьогодні видатних діячів нашого народу нагороджують орденом княгині Ольги. І це дуже престижний орден!

Ведуча:

Чим обширніше описуються події у літописах, тим частіше зустрічаються на їхніх сторінках імена представниць княжих династій, які залишили після себе слід у вітчизняній історії: Єлизавета – королева Норвегії, Анна – королева Франції, Євпраксія – імператриця германська, Анастасія – королева Угорщини… Дочка великого князя київського Всеволода Ярославича Анна в 1089 році самостійно «правила посольство» у Візантію за новим митрополитом Іоанном ІІ.

Ведучий:

Та чи тільки доньки князів могли стати великими? Їм, народженим у славі, здавалося слава сама йшла в руки, на жаль, завжди без щастя.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Поняття творчості і творчої активності
Творчість визначається як діяльність людини, що створює нові матеріальні і духовні цінності, що володіють новизною і суспільною значущістю, тобто в результаті творчості створюється щось нове, до цьог ...

Україна на сучасному рівні розвитку спеціальної освіти
Починаючи з середини ХІХ століття в Україні були створені перші спеціальні заклади для дітей з вадами інтелекту, діяльність яких створювались на основі благодійності. За даними 2005 року в країні бул ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net