Жінки в історії України

Педагогіка » Жінки в історії України

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

В історії світового оперного мистецтва Крушельницька посідає особливе місце ще й тому, що вона не тільки була всебічно обдарованою і освіченою, сповненою артистичного чуття і шляхетності, а розмовляла і співала українською, російською, польською, німецькою, англійською, італійською та іспанською мовами. У 1906 році А. Тасканіні запрошує її в « Ла Скала». Вона співає, їздить по світу.

На екрані – фото Крушельницької у образах…

Ведуча:

Соломія Крушельницька всією душею бажала культурного розвитку своєму народові, мріяла про створення української опери. Заробляла гроші на будівлю українського університету і театру у Львові. В сольних концертах завжди виконувала українські пісні й твори українських композиторів. Була неперевершеним інтерпретатором творів М. Лисенка.

Фото Крушельницької змінюється на фото М.Заньковецької

Ведуча:

Серед майстрів театру неперевершеним зразком драматичного таланту стала Марія Заньковецька.

Ведучий:

«Страшна сила», – писав про неї А. П. Чехов. Заньковецька –унікальне художнє явище, – писали європейські газети. П. Саксаганський сказав: «Вона могла театр затопить сльозами».

Її коронні ролі –Наталка з «Наталки-Полтавки» Котляревського, Христини з «Наймички» Шевченка, Софія з «Безталанної» Карпенка-Карого.

Фото на екрані.

Ведуча:

Донька бідного дворянина вона зуміла переступити через традиції дворянства, покинула батьків, чоловіка і проміняла затишок на багаторічні переїзди, бідність театрального життя. Заньковецька не навчалась театральній майстерності і не мала надзвичайну вроду. Але Бог наділив її величезною інтуїцією та драматичним темпераментом. І до сьогодні Марія є зразком, до якого прагнуть не лише українські актори.

Ведучий:

Неперевершеним зразком сили духа, нежіночої працездатності була і відома в усьому світі Лариса Петрівна Косач – Леся Українка.

На екрані – фотографії різних років.

Ведуча:

Ніжна й тендітна жінка, яка, за словами І.Франка була «чи не одиноким мужчиною на всю новочасну соборну Україну». Вона мала боротись не лише із суспільним поневоленням, а і зі страшною хворобою, що точила її сили. Та там, де чоловіки впадали у відчай чи депресію, Леся жила і перемагала. 30-річна хвороба не зломила мужності цієї жінки.

На екрані озвучені слова Івана Франка:

Звучить запис вірша Лесі Українки (або студент – напам’ять «Хто вам сказав, що я слабка…» )

Ведучий:

Незважаючи на своє горе, Леся більше піклувалась про стан України, рідного люду, освіти, етнографії. І де тільки сили у неї бралися! Вона писала художні твори, вивчала фольклор, етнографію, склала підручник зі стародавньої історії, брала участь у літературному гуртку «Плеяда». І при цьому не втрачала жіночості.

На екрані з’являються озвучені слова «…З усім своїм культом нелюдської сили і мужніх чеснот, Леся Українка скрізь і завжди в своїй поезії зостається жінкою…. Вона тим і сильна, тим і займає свою власну постать в історії українського слова, що завжди поєднувала в собі пристрасті з нотами ніжності, з прославленням жіночого героїзму, терпіння і самопожертви» Микола Зеров

Ведуча:

Жінки ХХ століття стали не менш мужніми. На їх плечі випадали нежіночі страждання і вони несли їх гідно.

На екрані - озвучені слова О. Довженка : «Велика і надзвичайна тема – українська жінка і війна. Хто виніс і винесе на своїх плечах найбільше лиха, жорстокості, ганьби, насильства? Українська мати, сестра, жінка, улюблена…»

Ведучий:

Подвигами на фронтах уславили себе жінки. Звичайно, «у війни не жіноче обличчя», але коли на війні вирішувалася доля народу, коли ця війна набула дійсно народного характеру, вони бралися за зброю поряд із чоловіками. В ті часи страшної біди проявився жіночий характер, який складався протягом віків.

Ведуча:

Тільки тепер до нас, пробуджених від багатолітнього важкого сну, повертаються імена багатьох славних доньок України, серед яких – Олена Теліга.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Цікаве про педагогіку і навчання:

Порівняльний аналіз музичної освіти в Японії та Україні
Висвітлення матеріалу поданого у попередніх розділах дає можливість зробити порівняльний аналіз музичної освіти в Японії та Україні. Загальноосвітня школа приділяє велику увагу музичному навчанню за ...

Діагностика особливостей мислення емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку
Мислення дошкільника відрізняється від мислення молодшого школяра: по-перше, більш низькими темпами його розвитку, по-друге, суттєвими структурними і якісними перетвореннями, які проходять в самих ін ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net