Вимоги до написання букви

Педагогіка » Підготовка руки дитини до письма » Вимоги до написання букви

Сторінка 2

У зошитах чітко визначено кількість матеріалу на одни урок чи заняття. Автори свідомо дещо збільшили його, для першого півріччя, виходячи з того, що в добукварний період і першій частині букварного періоду вчителі можуть поводити не уроки, а хвилини письма не тільки на спеціально відведених для цього уроках 35 хв шестирічні діти писати не зможуть, бо навіть 7-8 хв безперервного письма їх стомлює.

Тому, залежно від класу, його підготовленості, досвіду вчителя, цей матеріал варто розподілити і на уроки читання. Так само і на уроках письма можна відвести кілька хвилин для читання.

У другому півріччі навчального року опрацьовуються також відомі дітям різноманітні види роботи і вводяться нові – списування з дошки друкованого тексту, письмо з коментуванням, зорові і слухові диктанти.

Особлива увага приділяється повторенню. Кожен незаповнений рядок використовується для повторення вивчених букв, складів, невеличких слів. Дітям варто вже з ІІІ четверті раз у тиждень писати у звичайних зошитах для письма (дві вузькі рядкові лінії з рідкою похилою).

Звичайно, перед цим слід детально ознайомити шестирічних школярів із сіткою зошита, за яким вони працюватимуть, сказати про особливості його. "Перехідний" зошит, як правило, буде без міжрядкових ліній, а тому першими вправами треба пропонувати письмо складів, слів, елементи букв в яких під час письма не виходять за рядок.

Дані вправи ускладнюють завданнями, виконуючи які учні орієнтуються на визначення висоти, ширини букви, нахилу. Ще раз підкреслюємо, що в таких зошитах виконуються завдання лише на повторення, закріплення знань. Виконана робота з письмом, як і з інших навчальних предметів, оцінюється описово з детальним поясненням успіхів і особливо недоліків дитини та доброзичливою йому допомогою.

Учитель після виконаного учнями завдання обов’язково перевіряє зошити, ставить свій підпис та кілька зразків, як правильно виконувати завдання, в яких допущено помилки.

Через кожні 7-10 хв рекомендується проводити фізкультхвилинку тривалістю 1,5-2 хв чи хвилинки гумору, загадок і інше.

Обов’язковим структурним елементом уроку є підсумок зробленого.

Підсумовуючи уроки, варто наголошувати і на виробленні в дітей логіки мислення – з чого починали роботу, на виконання яких завдань витрачено більше часу, як виконано їх всіма, або окремими дітьми.

Домашніх завдань з письма діти не одержують. Для заохочення дітей в старанності, умінні охайно тримати зошити, правильно і красиво виконувати будь-яке завдання, варто поводить виставки дитячих зошитів з різноманітними конкурсами.

1. Каліграфія

Навчаючи дітей каліграфії, вчитель мусить постійно прагнути того, щоб дати їм необхідні знання і навички правильного і розбірливого, красивого і грамотного письма, бо від цього великою мірою залежать подальші успіхи в навчанні.

Величезне значення в процесі навчання має саме система початкової освіти. Найважливішу роль у цьому має відіграти активна і висококваліфікована праця вчителів. Слід розв’язати перед усім питання про грамотність учнів, а правильне і красиве письмо і є однією з важливих передумов розвитку навичок правопису. Під час навчання першокласників грамоти і правопису вчитель стикається з багатьма нерозв’язаними питаннями, що пов’язані головним чином з неоднаковим розумовим розвитком і підготовкою дітей. За таких умов і виникає необхідність врахування цієї різниці в розвитку мислення дітей, пам’яті, уваги, умінні слухати й бачити, писати.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Науково-дослідницька робота учнів як чинник самореалізації особистості в школах нового типу
Терміни «наука», «наукова робота» вже протягом багатьох років супроводжують педагогічну діяльність у системі загальної середньої освіти. Але на різних етапах розвитку сучасної школи змістовне наповне ...

Дослідження проблем національного виховання
У дослідженні проблем національного виховання осмислення культури як символу буття людського духу має принципове значення. Саме воно дозволяє вести мову про культуру як чинник націотворення, адже суч ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net