Особливості навчання шестирічних першокласників

Педагогіка » Технологія навчання іноземної мови на початковому рівні » Особливості навчання шестирічних першокласників

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Шість років – це вік, коли дитина починає усвідомлювати себе серед інших людей, коли вона обирає позицію, з якої виходитиме під час вибору поведінки.

Шестирічна дитина вже може свідомо керувати своєю поведінкою, підпорядковувати свої дії очікуванням оточуючих людей, добиватися досягнень обраної мети, долати труднощі, але водночас вона легко відволікається від своїх намірів на будь-яку, привабливу для неї обставину.

Пізнавальні здібності шестирічних такі, що вони вже можуть почати систематично вчитися в умовах школи. Дитина вже відрізняється достатнім розвитком мовлення, її мислення має образний характер.

Уміння вчителя підтримати активність дитини, знайти в ній постійні мотиви для її навчальних зусиль, розвинути їх – найважливіший ресурс подальшого удосконалення освіти.

Вікові психофізіологічні особливості шестирічної дитини.

Фізичні:

добре стежить очима за текстом під час читання;

краще розуміє роль пальців, ніж інструментів;

швидкість є характерною особливістю цього віку;

голосно реагує на події;

вчиться відрізняти праве і ліве;

легко втомляється;

любить гуляти на свіжому повітрі.

Враховуючи ці особливості дітей, варто: пропонувати дітям короткі тексти для списування з дошки; проводити фізкультхвилинки на уроках; працювати у повільному темпі або обмежувати вимоги до їхньої роботи лише підвищенням її якості.

Соціальні:

прагне бути першою;

виявляє дух суперництва та ентузіазму;

прагне все робити правильно;

радіє похвалі чи заохоченню;

має палке бажання отримувати задоволення;

неврівноважена;

школа замінює домівку як найвпливовіший соціальний фактор.

Мовні:

любить працювати;

любить пояснювати та коментувати різні речі;

любить відгадувати загадки;

розмовляє голосно і збуджено.

Враховуючи ці соціальні та мовні особливості дітей, учителеві варто усвідомити, що: діти цього віку дуже вразливі, тому їм потрібне заохочення, щоб вийти зі складної ситуації, а от сувора критика може завдати справжньої шкоди, руйнуючи їхню мотивацію до навчання, у дітей цього віку добре розвинений дух суперництва, а отже, прагнення до перемоги.

Пізнавальні:

любить ставити запитання;

любить нові ігри;

любить навчатися, роблячи самостійні відкриття;

більше подобається процес, ніж результат;

краще розуміє особистісні стосунки;

починає розуміти події минулого, якщо вони тісно пов’язані з нинішніми;

виявляє інтерес до оволодіння навичками пізнавальної діяльності.

Враховуючи ці пізнавальні особливості дітей, варто: забезпечувати дітям отримання задоволення від зробленого. У цьому віці у дітей дуже висока продуктивність, але низька якість виконання. Вчитель має використовувати потяг дітей до гри, віршів, загадок, адже саме вони приносять їм задоволення і, крім цього, навчають.

Шестирічна дитина у школі за своїми психологічними характеристиками порівняно із семирічною відрізняється більш мимовільними проявами пізнавальних процесів, більшою егоцентричністю мислення. У спілкуванні з однолітками шестирічні діти проявляють виражений конформізм, слідування за іншими всупереч власним знанням, як треба поводитись.

Шестирічна дитина більш емоційна, щира і залежить від стилю керівництва з боку вчителя більше, ніж семирічна.

Приступаючи до роботи з дітьми шестирічного віку, учитель повинен чітко уявляти, що однією з рис шестирічної дитини є активна пізнавальна діяльність. У цьому віці у дітей переважає наочно-дійове мислення, тому потрібно поєднувати наочність з індивідуальною практичною діяльністю учнів.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методи формування екологічної культури
Виховання – процес творчий. О. Вишневський мав рацію, порівнюючи процес виховання з роботою художника, який малює всю картину одночасно – спочатку весь сюжет штрихами, а відтак через деталізацію дома ...

Культура спілкування та мовленнєвий етикет
Найважливішим необхідним засобом і умовою існування людського суспільства постає спілкування між людьми (міжособистісне) і групами людей (групове). Вчені І.Т. Димитрова, М.І. Лисіна під спілкуванням ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net