У сучасному світі знання швидко застарівають. Лідерські позиції сьогодні належать тим людям, організаціям і країнам, які володіють найсучаснішою інформацією, вміють її оцінювати й ефективно використовувати. Новий час зумовлює нові цілі освіти. Досягнення відповідності результатів освіти галузь, визначає якість освіти в цілому.
Інтерактивність є винятково важливою характеристикою сучасної освіти. Інтерактивність в освіті актуалізується:
- процесами демонстрації
- необхідністю практично розв'язання проблеми активності учасників процесу навчання
- завданнями сучасної освіти
Отже, інтерактивна технологія навчання забезпечує не просто механічну зміну одного методу іншим, а надає алгоритм логічного методу за допомогою активних методів від одного етапу освітнього процесу до іншого з метою забезпечення його цілісності та якості. Інтерактивна технологія навчання спрямована на цілеспрямоване, планомірне використання активних методів навчання і забезпечує їх гармонійне вбудовування у навчальний процес.
дуальний модульний інтерактивний навчання
Ефективність модульно-рейтингової технології навчання та контроль засвоєння знань забезпечується:
- урахуванням її розробці принципів модульного навчання (модульності, декомпозиції змісту, гнучкості, усвідомленої перспективи, методичного консультування), які узгоджуються із загально-дидактичними підсумками;
- постановкою цілей і орієнтацію навчально-виховного процесу на підвищення якості і рівня професійного навчання;
- створення систем принципів і протоколів навчання та самонавчання, способів подання і засвоєння інформації;
- активізацією пошуково-творчої самостійної діяльності учнів ПТНЗ;
- впровадженням системи рівномірного рейтингового контролю.
Організація інтерактивного навчання передбачає моделювання життєвих ситуацій використання рольових ігор, спільне вирішення проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації. Воно ефективно сприяє формуванню навичок і вмінь, виробленню цінностей, створенню атмосфери співробітництва, взаємодії, дає змогу педагогу стати справжнім лідером учнівського колективу.
Практика показує, що інтерактивна технологія навчання – це така організація навчального процесу, за якої неможлива неучасть учням у колективному взаємодоповнюючому, заснованому на взаємодії всіх його учасників у процесі навчального пізнання: або кожен учень має конкретне завдання, за яке він повинен публічно прозвітуватись, або від його діяльності залежить якість виконання поставленого перед підгрупою (командою) завдання. Інтерактивні технології навчання включають в себе чітко спрямований очікуваний результат навчання окремі інтерактивні методи, що стимулюють процес пізнавання, та розумові і навчальні умови й процедур, за допомогою яких можна досягти запропонованих результатів.
Такі методи інтерактивних занять як рольові ігри «коло ідей» будуть ефективними не на початковому етапі подання певного навчального матеріалу для учнів, а тільки після проведення занять інтерактивними методами: лекція, бесіда. Ігри надають можливість закріпити, розвитку знання. Відсутність попереднього роз'яснення вчителем положень певної теми (особливо складних тем) спричинить перетворенню інтерактивного заняття не в пізнавальний, а в розважальний захід. Інтерактивні навчальні технології не вибираються для виконання певних навчальних завдань,т а своєю структурою визначають кінцевий результат.
Найбільш ефективними індивідуальні заняття є для учнів старших курсів, бо учні старшого віку вже мають відповідний і інтелектуальний рівень розвитку. Особливостями організації та проведення інтелектуального уроку є те, що він вимагає значної підготовчої роботи для вчителів та учнів, а також активної та ефективної позиції педагога під час проведення заняття.
Размещено на Allbest.ru
Цікаве про педагогіку і навчання:
Проектирование учебного занятия
План урока – учебно-методический документ, разрабатываемый преподавателем на каждое учебное занятие для обеспечения эффективной реализации содержания образования, целей обучения, воспитания и развити ...
Мета і зміст пейзажного живопису в програмі загальноосвітньої школи
В умовах сучасного розвитку освіти є проблема залучення молодших школярів до мистецтва живопису. Ця проблема є вкрай важливим напрямком педагогіки і має багато не досліджених аспектів. Оскільки наше ...