Експериментальне дослідження самостійності молодших школярів як необхідного елементу самоосвіти

Педагогіка » Формування у молодших школярів самостійності в процесі роботи з дитячою книжкою » Експериментальне дослідження самостійності молодших школярів як необхідного елементу самоосвіти

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 7

Аналізуючи одержані результати, слід відмітити, що в експериментальних класах проглядається тенденція до уроків позакласного читання, а в контрольних перевага навпаки - на боці класного читання. Це пояснюється тим, що у експериментальних класах було проведено декілька уроків позакласного читання, а вже потім учні відповідали на запитання анкети, а в контрольних одразу ж анкетувались. Зрозуміло, що уроки класного і позакласного читання - це дві сторони одного процесу, який формує в учнів уміння працювати з книжкою. Тобто, позакласне читання ґрунтується на знаннях і вміннях, здобутих учнями на уроках класного читання, що у свою чергу сприяє ефективному виконанню завдань класного читання.

Безпосередній зв'язок класного і позакласного читання ми здійснювали частковими прийомами, наприклад, перенесення читацького досвіду і системи знань, використання додаткових текстів для сильніших учнів тощо. На самих ж уроках позакласного читання звертали увагу на запитання, звернені до уроків класного читання, наприклад:

– Що ви знаєте про творчість цього письменника з уроків класного читання?

– З якими творами даного автора ми з вами ознайомилися?

Крім цього, між цими уроками існує також зв'язок опосередкований. Ті навички культури читання, праця з художнім текстом, вміння проглядати стиль написання, які здобували на уроках класного читання, у певній системі і з врахуванням вікових особливостей дітей, проявлялися і на уроках позакласного читання. Проте між цими уроками немає чіткого розмежування, вони взаємообумовлені. Наприклад, класне, читання більше уваги приділяє техніці читання, проте якою б книга не була чудовою, вона без допомоги додаткового читацького джерела не навчить по справжньому розуміти зміст твору. У свою чергу, успішна робота з техніки читання (класне читання), дає можливість школяреві розширювати і поглиблювати свій читацький кругозір (позакласне читання).

Проте, не дивлячись на тісний зв'язок, у цих уроків наявні і відмінні риси. Урок позакласного читання передбачає більш широкий діапазон і в охопленні літературного матеріалу, і при роботі з ним. Ці уроки навчають учнів прийомам роботи з незнайомою книгою. Програма ж класного читання складена з чітким дотриманням певного напрямку, чого не скажеш про позакласне читання, де прослідковується вільний вибір текстів, що обумовлений особливостями даного класу. Окрім цього, ці уроки передбачають ширше коментування прочитаного, і значно різноманітніші прийоми роботи. На кінець, якщо на уроках читання весь клас читає один і той самий текст, заданий додому, то до уроку позакласного читання учень читає те, що на його думку, належить до наміченої теми уроку. Звідси і своєрідність домашніх завдань: читати книги, що належать до будь-якої серії; вміти пояснити свій вибір; зацікавити однокласників своєю розповіддю так, що їм цікаво прочитати одну з книг серії…

Ці уроки потребують більшої підготовленості і чіткої продуманості з боку вчителя. Тут необхідне знайомство з новинками дитячої літератури, зв’язок з батьківським колективом класу, розуміння психологічних особливостей сприймання книг дітьми. Специфіка цих уроків передбачає особливу їх організацію і відмінну від інших навчальних предметів методику проведення.

Провівши паралель між уроками класного і позакласного читання, ми хочемо поділитися набутим досвідом і знаннями у самостійній підготовці учнів до позакласного читання, навести приклади завдань для цих робіт. За своєю навчальною і виховною метою, а також місцем, яке ці завдання займають на самому уроці і у процесі підготовки до нього, з якими структурними компонентами співвідноситься, їх можна класифікувати таким чином:

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8

Цікаве про педагогіку і навчання:

Проблеми виховання дітей раннього віку в родині
Форми надання допомоги родині Основною умовою успішного розвитку дитини є задоволення її фізичних, духовних і соціальних потреб. Ці потреби в кожнім віці свої і від того, як і якою мірою вони задовол ...

Зміст та завдання організації пропаганди логопедичних знань серед батьків дітей з порушеннями мовлення
Впродовж останнього десятиріччя уряд України демонструє усвідомлення прихованих проблем радянського періоду у педагогічному всеобучі батьків – домінування форм суспільного виховання дітей та нівелюва ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net