Стан формування культури мовлення дітей у практиці дошкільної освіти

Педагогіка » Формування культури мовлення дітей дошкільного віку » Стан формування культури мовлення дітей у практиці дошкільної освіти

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

На етапі пошуково-розвідувального експерименту передбачалось здійснити: аналіз планів навчально-виховної роботи щодо вивчення стану планування вихователями дошкільних закладів культури мовлення і зокрема, культури мовлення засобами української народної казки.

Насамперед нами було проаналізовано плани навчально-виховної роботи вихователів старших груп м. Одеси. Всього було проаналізовано 20 планів. Відображення стану використання української народної казки в мовленнєвому розвитку дошкільників подано в таблиці 1.2.

Як засвідчили результати аналізу планів навчально-виховної роботи, педагогами плануються всі види казок, проте питома вага російських, українських та казок інших народів світу на заняттях не однакова. Як засвідчує таблиця, найбільша кількість занять з художньої літератури, на яких використовуються українськи народні казки, ще заняття з читання, і розповідання. На заняттях з читання і розповідання вихователі здебільшого використовують російськи казки (65%), казки інших народів світу (15%) і українські народні казки всього лише 20%. Наприклад: Вихователь Єрошенко А.М. (дошкільного закладу №267 “Білосніжка”, м. Одеса ), старша група. Тема: читання української народної казки: “Рукавичка”.

Мета: Учити оцінювати поведінку героїв. Виховувати любов до праці. Виховувати любов до казок, вчити розпізнавати казки за уривками.

Методичні поради: Вступна бесіда про українські народні казки. Читання казки, переказ казки дітьми.

Запитання: про кого казка? Які звірята жили у рукавичці? Хто перший знайшов рукавичку?

Таблиця 1.2

Відображення стану використання українських народних казок у планах навчально-виховної роботи (у %)

Види занять

Казки

УК

РК

КНС

Художня література

60%

30%

10%

Читання і розповідання

20%

65%

15%

Етичні бесіди

15%

75%

10%

Бесіди

8%

72%

20%

Творче розповідання

25%

60%

15%

Переказ

12%

80%

8%

Розвиток мовлення

10%

60%

30%

Заняття з формування культури мовлення

10%

75%

15%

Інші види діяльності

15%

65%

20%

Примітка: УК – українські народні казки, РК – російські казки, КНС – казки народів світу.

Етичні бесіди за російськими казками проводять 75% вихователів, 10% за казками народів світу і за українськими народними казками – 15%. Наприклад: вихователь Васильківська Т.А., (дошкільний заклад №267 “Білосніжка”, м. Одеса). Заняття з художньої літератури. Тема: читання казки “Язиката Хвеська”

Мета: вчити дітей уважно слухати казку, переказувати її. Вчити оцінювати поведінку героїв казки, аналізувати їхні вчинки. Виховувати любов до казок.

Методичні поради: вступна бесіда про те, що неможна багато балакати. Читання казки, бесіда за змістом казки, переказ казки дітьми. у процесі бесіди за змістом казки діти засвоюють, що неможна багато балакати, прибільшувати, обманювати. Діти наслідують поведінку позитивного геоя, переносять її у власне життя і аналізують поведінку негативного героя.

Бесіди за змістом російських казок планують 72% вихователів; 20% - за змістом казок народів світу і лише 8% - за змістом українських народних казок. Заняття з творчого розповідання за народними казками вихователі планують за змістом російських казок – 60%, за змістом народів світу 15% і 25% - за українськими народними казками. Переказ російських казок планує – 80% вихователів, 8% - переказ казок народів світу і 12% вихователів використовують українські народні казки при переказі.

Також використовуються народні казки в інших видах діяльності: 65% вихователів в інших видах діяльності використовують російські казки, 20% - казки народів світу і лише 15% - українські народні казки. Наприклад: вихователь Сікорська Ю.І. (дошкільний заклад №267 “Білосніжка”, м.Одеса). Робота поза заняттям: читання російської народної казки “Теремок”. Ігри-драматизації за змістом знайомих казок.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Аналіз проведення нестандартних типів уроків вчителями Аннівської неповної середньої школи І-ІІ ступенів
Дослідно-експериментальна робота проходила в Аннівській неповній середній школі І-ІІ ступенів. Опитування вчителів здійснювалось за допомогою анкети (Додаток №1). Анкетування проводилось серед вчител ...

Види театралізованої діяльності та їх характеристика
Важливе значення для організації театралізованої діяльності дітей та керівництва нею має визначення змісту, функціонального призначення, специфіки мовленнєвих завдань у кожному з її видів. У таблиці ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net