Стан формування культури мовлення дітей у практиці дошкільної освіти

Педагогіка » Формування культури мовлення дітей дошкільного віку » Стан формування культури мовлення дітей у практиці дошкільної освіти

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

На запитання “Які українські народні казки є у Вашій сімейній бібліотеці?”. 75% батьків назвали російські казки, народів світу; у 15% опитуваних батьків назвали 2-3 українські народні казки, у 10% батьків взагалі відсутні українські народні казки.

На четверте запитання “Як Ви гадаєте чи може читання казок підвищити рівень культури мовлення Вашої дитини?”, 40% батьків відповіли “Так”, а 60% батьків відповіли, що не знають.

На наступне запитання “Чи пропонуєте Ви своїй дитині після прочитаної казки переказати її, чи проводите з нею бесіди на морально-етичні теми?”, 85% батьків відповіли “ні”, і лише 15% респондентів відповіли “так”.

На наступне запитання “Чи задовольняють Вас збірки українських народних казок наявні у вільному продажу?”, 75% респондентів відповіли, що не задовольняють і 15% відповіли “так” задовольняють.

Отже, як засвідчили результати анкетування батьків, рівень використання українських народних казок з метою формування культури мовлення у родинному вихованні знаходиться на дуже низькому рівні.

Українська народна казка – одна з перших витворів мистецтва слова, які чує дитина в ранньому дитинстві.

Казка створена в давні часи, вона живе й досі, і зараз, як і раніше, вона цікавить дітей збуджує їх інтерес своїм неповторним, цікавим, магічним змістом.

Казка є мудрим вихователем для дітей, вона не тільки створена для забави, але й для того, щоб навчати дітей. Саме казка знайомить дитину з мистецтвом свого народу, з його традиціями, з духовним надбанням, вона збагачує досвід дитини про оточуючий світ. Казка сприяє вивченню дітьми рідної мови, виховує любов до рідної мови свого народу, збагачує словник дітей, сприяє формуванню зв’язного мовлення, формування культурної мови, мовленевого етикету і погані вчинки людей вчать співчувати добру або засуджувати зло з ранніх років. Подорож у світ казки розвиває уяву, фантазію дітей.

Казкові ідеї і образи, трансформовані творчою уявою митців, безперечно, завжди будуть служити благородній виховній меті, пробуджувати і плекати паростки доброти і чесності, справедливості, мудрості.

Казка є одним із засобів формування культури мовлення дітей.

Культура мовлення розуміється нами як володіння певними нормами культури спілкування, формулами мовленнєвого етикету.

Формули мовленнєвого етикету – це загально прийняті норми спілкування у певному народі. Слухаючи казку і переказуючи ії у дітей розвивається мовлення, збагачується словник.

Через українську народну казку відбувається формування культури мовлення дітей. Коли діти слухають казки, переказують їх, тоді в них складається враження про те, яким повинно бути спілкування. Діти аналізують поведінку, мову казкових героїв. Якщо ці герої позитивні, то дитина намагається наслідувати їх поведінку, манеру спілкування, а якщо герої негативні – дитина усвідомлює, що так робити не можна.

У казці відображене людське життя, те як люди живуть, спілкуються між собою. На прикладах героїв казки діти вчаться як треба поводити себе з іншими, як треба спілкуватися, а як не треба.

Отже, українська народна казка, на нашу думку, являється дуже ефективним і діючим засобом формування культури мовлення дітей старшого дошкільного віку.

культура етикет мовлення казка

Страницы: 1 2 3 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методика викладання українського народознавства в школі: зміст та завдання
Головна особливість педагогіки українського народознавства полягає в тому, що вона покликана формувати навчально-виховний процес так, щоб кожен учень добре знав свій народ, а в ньому пізнав себе. За ...

Розвиток інтересів у глухих дітей
На мою думку справжній педагог повинен вміти викликати, виявити в дітей цікавість, до тих чи інших предметів. Спостереження вихователів, сурдопедагогів показують, що глухі діти 3 – 4 років, які прихо ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net