Характеристика системи методів навчальної діяльності емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку

Педагогіка » Вплив емоційної нестабільності на навчальну діяльність молодших школярів » Характеристика системи методів навчальної діяльності емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Розвиток дитини супроводжується процесами присвоєння суспільно-історичного досвіду в ході особистісного пізнання, що розглядається у формі навчальної діяльності. Завдяки навчальній діяльності встановлюється взаємоперехід між індивідуальною і суспільною свідомістю, відбувається соціальне наслідування, пізнавальний досвід попередніх поколінь передається наступним.

У навчальній діяльності беруть участь ті, хто пізнають і перетворюють навколишній світ особистості. Вони спілкуються з метою спільної діяльності. Навчальна діяльність стає способом взаємодії суб’єктів, вона „поділяється” на пізнавальний і перетворений об’єкт, що і складає її зміст. Якщо розглянути навчальну діяльність дітей дошкільного віку як обмін інформацією, що є основою навчальної діяльності, то вона зводиться до спілкування. Надалі ми будемо оперувати даним поняттям, оскільки воно пов’язане з реалізацією основної мети нашого дослідження.

Спілкування – це взаємодія тих, хто приймає участь у навчальній діяльності, спрямована на обмін чи повідомлення інформації, перетворення її у свідомості дитини. Для здійснення навчального процесу необхідна наявність мовця, який здійснює акт спілкування (вихователя) і слухача (дитини-дошкільника), уявлення про ту ситуацію, яку хоче передати мовець, власне інформація слухача про передану ситуацію, засобів передачі інформації (каналів зв’язку). Навчальна діяльність здійснюється як послідовність комунікативних актів, кожен з яких оформлюється у вигляді висловлення і виконує певну функцію. Акт комунікації, що здійснюється двома суб’єктами, – не просто передача думок, обмін однозначною інформацією, а, насамперед, формування вмінь, навичок, вирішення завдань і так далі. Комунікативна дія одного суб’єкта завжди припускає певну дію: питання припускає відповідь, спонукання до дії – дію, запит про згоду – вираження згоди чи незгоди, повідомлення інформації – ставлення до неї і т.д. Навчальна діяльність відбувається у вигляді комунікативних дій обох суб’єктів процесу. Навчально-ігровий процес не відбудеться, якщо дошкільник не відповідає на спрямовану дію. Відповідна дія дитини залежить від набору взаємозалежних знань, певного обсягу інформації, мовленнєвої ситуації, образа партнера, самого себе, комунікативного досвіду, установки на спілкування. На думку О.О. Леонтьєва, для повноцінного спілкування під час навчальної діяльності, частиною якої є комунікація, дошкільник повинен вміти орієнтуватися в умовах цього процесу; правильно планувати свою мову, вибирати зміст акта спілкування і відповідні йому засоби. У процесі навчальної діяльності, тобто, спілкуванні, завжди відчутний зворотний зв’язок. Порушення однієї ланки акта спілкування не дозволить досягти певних результатів.

Акт спілкування – мовне вираження думки. Тому, для здійснення процесу навчальної діяльності дошкільників необхідно володіти мовними засобами і знати правила їхнього функціонування, мати здатність сприймати, розуміти, аналізувати, мислити. Тобто, спілкування слід розглядати як процес навчальної діяльності, виділяючи у ньому дві сторони: говоріння і слухання як специфічні.

Інформація в навчальній діяльності відіграє важливу роль у досягненні кінцевої мети. Різнозначимість інформації різних людей є одним зі спонукальних мотивів виникнення і розвитку процесу навчання.

Для досягнення цілеспрямованого впливу на школярів педагог має володіти методами організації їх навчальної діяльності. Вони дають змогу спиратись на безпосередню участь дитини у повсякденній діяльності, її стосунки з оточенням, емоційну сферу спілкування. Втілюючись в будь-якому виді діяльності такі методи є джерелом морального досвіду формуванні моральних мотивів поведінки у дітей.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Вивчення досвіду практичної роботи шляхом опитування та анкетування спортсменів, які займаються спортивним туризмом
Перед тим, як приступити до розв’язання поставлених завдань, проводилось анкетування студентів, які займаються спортивним туризмом, з метою вивчення туристсько-спортивної підготовленості. В анкетуван ...

Характеристика основних понять проблеми
При правильній організації навчально-виховного процесу контроль сприяє розвитку пам’яті, мислення та мови учнів, систематизує їхні знання, своєчасно викриває прорахунки навчального процесу та служить ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net