Характеристика системи методів навчальної діяльності емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку

Педагогіка » Вплив емоційної нестабільності на навчальну діяльність молодших школярів » Характеристика системи методів навчальної діяльності емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

До цієї групи методів належить: педагогічно вимова, громадська думка, вправи і привчання, прогнозування, створення ситуацій.

Вимога – вплив на свідомість школярів з метою спонукати їх до позитивної діяльності або гальмування негативних дій і вчинків. Вимога впливає не тільки на свідомість, але й перебудовує мотиваційну і почуттєву сферу діяльності, сприяє виробленню позитивних навичок і звичок поведінки. Вимоги мають бути доцільними, зрозумілими і посильними. Потрібно роз’яснити суть вимоги, переконати в необхідності й корисності її виконання. Вимога повинна бути справедливою. Тоді дитина буде сприймати її та зацікавлено виконувати.

Громадська думка – система загальних суджень людей, яка виникає в процесі їх діяльності і спілкування та виражає ставлення до різних явищ, подій, що становлять загальний інтерес. Основним завданням при використанні цього методу є формування думки особистості дошкільника: системи поглядів, оцінних суджень, уміння висловлюватись, вести бесіду, критикувати, прислухатися до думки інших, зіставляти, аналізувати, захищати свою думку. Ці методи допомагають дитині шкільного віку усвідомити значення певного виду діяльності.

Доцільно стимулювати дітей у культурі формування своєї думки (дипломатичність, коректність), критично, самостійно оцінювати думки та явища, аргументовано обстоювати власну позицію.

Тренування – виконання школярем певних дій з метою закріплення необхідних навичок. На практиці неможливо заздалегідь змоделювати ситуацію на всі випадки життя. Але слід подбати про достатню кількість вправ для формування потрібних навичок.

Стимулювання – це організація планомірного і регулярного виконання дітьми дошкільного віку певних дій з метою перетворення їх на звичні форми поведінки.

Методи вправ і стимулювання взаємопов’язані, адже спрямовані на засвоєння дитиною соціального досвіду, формуванням системи вмінь і навичок. Застосування цього методу передбачає врахування індивідуальних особливостей кожної дитини.

Метод прогнозування – передбачення ситуацій (обставин, процесів, явищ, подій), які раніше не мали місце, але можливі в перспективі. Прогнозування виражається в проектуванні, моделюванні, плануванні, висуненні гіпотез, різноманітних передбачень, сприяє досягненню певної мети, результат якої залежить від мудрості та досвіду прогнозиста. Під час прогнозування важливо врахувати інтереси, потреби, нахили кожної особистості. Якщо життя дитини насичено цікавими справами, то поступово вона навчиться передбачати індивідуальні перспективи.

До методів які регулюють, корегують і стимулюють розвиток навчальної діяльності відносять гру, змагання, заохочення.

Гра – один із видів діяльності дитини, що полягає у відтворенні дій дорослих і стосунків між ними.

Види ігор визначають на основі різнопланової діяльності дошкільників. Ігри-дозвілля (ігри за власним бажанням), ігри-педагогічні (організовані з певною метою). Головною умовою успішного застосування ігор є активне залучення дітей не лише до гри, а й до процесу створення її.

Проведення гри відбувається за такими етапами:

1. Залучення дитини до обговорення плану гри (уточнення ролей, створення уявних ситуацій тощо);

2. Розподіл ролей;

3. Розробка плану гри за певним сюжетом;

4. Власне гра;

5. Завершення гри і підведення підсумків.

При проведенні гри необхідно дотримуватись таких психологічних умов:

1. Визначення творчого потенціалу гри: її доцільністю в певний період розвитку особистості, колективу.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Функції в програмі курсу алгебри у 10–11 класах
Функцію , де – стале дійсне число, а – (основа) змінний аргумент у вигляді дійсного числа, називають степеневою функцією. Область визначення і зміни степеневої функції , а також її властивості залежа ...

Основи формування професійної туристсько-спортивної підготовки майбутніх організаторів туристської роботи
Швидкі темпи розвитку світової економіки і вимоги підвищення ефективності навчально-методичної бази туристської освіти висувають також проблему забезпечення випереджаючих темпів і поглиблення змісту ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net