Особливості гностико-конативної складової процесу навчальної діяльності емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку

Педагогіка » Вплив емоційної нестабільності на навчальну діяльність молодших школярів » Особливості гностико-конативної складової процесу навчальної діяльності емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Шкільний вік – це період значних змін у становленні особистості. Однією з найважливіших рис у школяра в цей час є потяг до самоствердження, бажання бути визнаним оточуючими.

В молодшому шкільному віці провідну роль відіграє спілкування з однолітками в контексті навчально-ігрової діяльності. Притаманна дітям 6-10-річного віку діяльність включає в себе такі види: ігрова, навчальна, спортивна, художня, трудова.

При виконанні цих видів суспільно корисної діяльності у дітей виникає усвідомлене намагання брати участь в суспільно необхідній роботі, бути особистісно значимими. Вони вчаться будувати спілкування в різноманітних колективах з урахуванням прийнятих в них норм взаємовідносин, рефлексії власної поведінки, умінню оцінювати можливості свого Я.

Це найбільш складний період переходу від раннього дошкільного віку до шкільного, коли виникає центральне психічне, особистісне новоутворення – “почуття дорослості”. Специфічна соціальна активність дитини полягає в загостреній сприйнятливості до засвоєння норм, цінностей і способів поведінки, котрі існують у світі дорослих.

В цьому віці головною цінністю є система відносин з однолітками, наслідування усвідомленого або неусвідомленого ідеалу.

Відстоюючи свою самостійність, дитина формує і розвиває на основі рефлексії свою самосвідомість, образ Я, співвідношення реального і ідеального Я. На основі інтелектуалізації психічних процесів відбувається їх якісна зміна в напрямку збільшення довільності, опосередкованості.

Поведінка учня визначається невизначеністю його стану. Це виявляється в психіці, для якої типові внутрішня невизначеність, суперечливість, агресивність, схильність до крайніх точок зору і опозиції. Конфліктність тим вища, чим виразніші відмінності між світом дитинства і світом дорослості.

Дискусії в педагогічному і психологічному середовищі з приводу того, який саме вік рахувати шкільним, не закінчені до цього часу. В якості головного критерію виміру виступали: фізіологічні характеристики, провідна діяльність (її зміна), поява психологічних новоутворень та ін. Проте було встановлено, що дошкільний вік приблизно охоплює період розвитку від 6-7 років до 16-17 років.

Головний зміст шкільного віку складає його перехід від дитинства до ранньої дорослості. Дошкільник грається в дорослого, молодший школяр вчиться бути ним, підліток хоче по-справжньому випробувати, як бути дорослим. Рівняння на старших виражене в новій життєвій позиції по відношенню до людей, світу, себе самого, в формуванні світогляду, в переорієнтації з прийнятих в дитячих групах правил і норм.

Зароджуються дружні стосунки з однолітками, з’являються власні друзі, товариші, приятелі. Ускладнюється внутрішній світ, дитина вимагає автономії від будь-яких, іноді навіть доброзичливих впливів, потребує приватності.

На шляху вікового розвитку, як зазначає І.А. Рогов, існує парадокс: для того, щоб стати дорослим, дитина від дорослого відстороняється і занурюється в середовище своїх однолітків. Відносини з іншими стають предметом важливих роздумів, допомагають встановленню життєвих проблем.

В критичні періоди особистість завжди дисгармонійна. Однак, вперше ця дисгармонійність переживається у шкільному віці. Недаремно він є не тільки самим яскравим етапом самоосягнення, але й початком самостійної роботи по створенню власної індивідуальності, конструюванню, проектуванню свого життєвого шляху.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Формування у молодших школярів граматичного поняття “іменник”
Кожне самостійне слово становить єдність двох значень – лексичного і граматичного. Граматичним називається таке додаткове абстрагуюче значення, яке виражає різні відношення слова, що супроводять його ...

Формування позитивної мотивації студентів до виконання самостійної роботи
Формуванню позитивної мотивації студентів до виконання самостійної роботи сприяють такі фактори: Чітка організація процесу самостійної роботи студентів - програма самостійної пізнавальної діяльності, ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.educationua.net